گوگل ادز چیست؛ آشنایی با تبلیغات در گوگل با Google Ads

از دیگر عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری هر کلیک CTR می باشد. موتورهای جستجوی گوگل و بینگ هر دو از سرعت سایت به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده میکنند. مطمئن باشید که این روش بهتر است تا اینکه صفحه ای که در گوگل ایندکس شده و وجود دارد را مجددا به موتورهای جستجو معرفی کنید. Yahoo، Apple و Bing مدام در حال پیشرفت هستند، اما تفاوتهایی بین آنها و گوگل وجود دارد؛ چرا که گوگل از 70٪ سهم بازار بهرهمند است. در این قسمت مواردی بیان شده که با توجه به آنها می توانید در تبلیغات در گوگل موفق شوید. بعد از انتخاب یک سر تیتر مناسب که از بارزترین ویژگی های یک رپورتاژ حرفه ای می باشد، یک مقدمه مناسب را باید قرار دهید، این مقاله باید اطلاعات سودمندی از شما را نام ببرد و در متن اصلی به شرح کامل آن ها بپردازد. برای انتخاب بهترین مکان نمایش تبلیغ، مکانی را در نظر بگیرید که امکان کلیک کاربران روی آن بیشتر از هر جای دیگری است. در نتیجه درست ترین استراتژی که کاربران برای رسیدن به موفقیت در سایت های کلیکی می توانند اتخاذ کنند، جذب زیر مجموعه مستقیم است.

بسیاری از متخصصین سئو بر این معتقدند که لینک دادن به سایت های معتبر جلب اعتماد گوگل را به همراه دارد. در گذشته سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) بود، اما امروز میتوان آن را بهینه سازی تجربه کاربری (Search Experience Optimization) نامید. مانند ارسال پیامک ، ایجاد حساب های کاربری مشاغل در صفحات اجتماعی ، آگهی در روزنامه ، تبلیغات به روش های قدیمی همچون تبلیغ در تلویزیون ، نصب بیلبورد در سطح شهر و … البته که این موضوع هیچگاه تائید نشده، اما با توجه به فاکتورهای بسیاری که مربوط به تجربه کاربری میشود، میتوان به این نتیجه گیری رسید.

چطور هزینه هر کلیک را تخمین بزنیم؟ بیشتر دیده شدن در گوگل موضوع ساده ای نیست؛ ممکن است مدت طولانی زمان نیاز باشد تا وب سایت شما به صفحه اول برسد و کلیک بیشتری دریافت کنید. با اینکه آوردن سایت به صفحه اول گوگل ممکن است دست نیافتنی به نظر برسد، داشتن جایگاهی در اولین صفحه سرچ گوگل میتواند هدفی منطقی و در دسترس باشد. با تبلیغ در گوگل، کسب و کارهای نوپا نیز میتوانند به سرعت در صفحه اول گوگل دیده شوند. معمولاً هم برای مشتریان خودمان، همه کلمات کلیدی را با 0.04 درهم شروع میکنیم (حداقل میزان لازم برای هر کلمه در شروع تبلیغات). تبلیغات بخشی از موفقیت یا شکست هر کمپانی است. شما فقط زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرده و از وب سایت شما بازدید کند یا با استفاده از “کلیک برای تماس” با کسب و کار شما ارتباط برقرار کند.

شما اگر یک سایت معروف با میلیون ها کلیک در ماه داشته باشید، بدون استفاده از کلمات کلیدی در صفحات سایت، رقابت را باخته اید. همانطور که در تصویر میبینید، نتیجه اول نسبت به نتیجه دوم تقریبا دوبرابر بیشتر کلیک دریافت کرده است. استخدام در سراسر ایران، دریافت آگهیهای استخدام جدید، اطلاع از آخرین وضعیت استخدامی و بازار کار در سایت کاریابی جاب ویژن. به این صورت کلیکی هم دریافت نمیکنید که منجر به خرید شود. بر خلاف تصورات عموم ادز کلیکی یک علم پیچیده در دنیای مارکتینگ به حساب می آید، هم از لحاظ مارکتینگی و هم از لحاظ برنامه نویسی تبلیغات کلیکی موضوع پیچیده ای محسوب میشود.

می شوند. با این حال، تقریبا 150 فاکتور مربوط به مواردی غیر از لینک ها بوده و آنها نیز به نمایش سایت در صفحه اول گوگل کمک میکنند. 46 فاکتور از 200 فاکتور رتبه بندی گوگل مربوط به بک لینک است. وب سایت شما دارای بک لینک (مراجع) از وب سایت های دیگر است. امروزه بک لینک به دغدغه اصلی سئوکاران تبدیل شده و آنها میخواهند هر جوری شده برای خودشان لینک تهیه کنند. اگر یک شرکت منابع زیادی در اختیار داشته باشد و نتایج فوری بخواهد، مسیر PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) بهتر است در اولویت قرار بگیرد. زمانی که بتوانید وارد رقابت اصلی نتایج جستجو شوید، این شانس را خواهید داشت تا کلیک های بیشتری نسبت به قبل دریافت کنید.

به عنوان مثال، در یک متن 1500 کلمه ای 6 یا 7 بار از کلمه کلیدی یا مترادف آن استفاده کنید. مثال واقعی: برای تولید محتوا تنها از یک کلمه کلیدی استفاده نکنید و حتما عبارات مترادف را در نظر بگیرید. موضوعی که احتمالا آن را میدانید این است که شرکت ها و افرادی که تخصصی در حوزه سئو فعالیت میکنند، قیمت واحدی به شما اعلام نمیکنند. مثال واقعی: اگر شما در زمینه فروش لوازم جانبی موتور سیکلت فعالیت دارید، بهتر است از یک سایت گردشگری یا مهاجرتی بک لینک نگیرید. شما با استفاده از گوگل ادز می توانید در همه سایت هایی که در بالا گفته شد به صورت های مختلفی از جمله تبلیغات متنی در موتور جستجو، تبلیغات بنری در جایگاه های مختلف تعبیه شده، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات ویدیویی و … در اجرای تبلیغات بنری شیوههای پرداخت مختلفی مانند پرداخت ثابت و کلیکی وجود دارد. هر کدام از این جستجوها میتواند فرصت مناسبی باشد تا کسب و کار خود را در دید مخاطبین و مشتریان بالقوه قرار دهید و این فرصت را داشته باشید که آنان را به مشتریان بالقوه خود تبدیل کنید.

نکته آخر سایت تبلیغات رایگان اینکه ، ثبت آگهی در وب سايت های درج آگهی رايگان اینترنتی ، در طولانی مدت موجب پیشرفت و رشد کسب و کارها شده و به نوعی سرمایه گذاری در مسیر کسب و کار اینترنتی ، با هدف افزایش کسب درآمد اینترنتی است . با این حال، آنچه درباره دیده شدن برند گفته شد بسته به اینکه سایت شما دقیقا چه رتبه ای در صفحه اول گوگل داشته باشد تفاوت بسیار زیادی دارد. در این مطلب مزایای تبلیغات به گوگل با استفاده از پلتفرم گوگل ادوردز را باهم بررسی خواهیم کرد. نوعی فرمت تبلیغ است که در آن از محتوای گرافیکی استفاده میشود. یک نمونه از این، انتخاب کلمات کلیدی در مراحل اولیه و سپس بهبود آن ها حین پیشرفت کمپین است. برای انتخاب نام دامنه میتوانید از سایتهای مختلفی که در این زمینه خدمات میدهند استفاده کنید. زیرا میزان درآمد از گوگل ادسنس متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اما در این شیوه نیز قیمت ثابتی وجود ندارد، چون چند فاکتور میتواند در بیشتر یا کمتر شدن هزینه ها تاثیر گذار باشد. عموما گفته میشود که هرچه تعداد کلیک های کاربر برای رسیدن به یک صفحه کمتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت رتبه کسب میکند. اگر کلمات کلیدی شما گسترده باشد، احتمال دارد که گوگل مخاطبین اشتباهی برایتان دست و پا کند و این به معنی کلیک کمتر و هزینه تبلیغات بیشتر است. حالا تصور کنید کسب و کار شما به گونه ای است که باید با مشتری در ارتباط باشید و کاربر در ساعتی که شما خواب هستید و یا به هر دلیلی نمی توانید پاسخگو باشید، بر روی تبلیغات شما کلیک کند.

ساختار این کار بر اساس استراتژی کلمات کلیدی و چگونگی به کارگیری آنها در بین سرتیترها، تیترها و توضیحات Description و بسیاری موارد دیگرسازماندهی میشود. این موارد شامل عمر دامنه و اعتبار سایت لینک دهنده و … به این دلیل که اکثر آنها هنوز اعتبار کافی را از نظر موتورهای جستجو جلب نکرده اند و امکان رقابت با سایت های بزرگتر را ندارند. در دنیایی که بیش از 3.5 میلیارد سوال و جستجو در روز انجام میشود و عمده این جستجوها با گوگل است، ضروری است که این موتور جستجو تا حد امکان با کیفیت بالا کار کند. مثال واقعی: وب سایت ورزش 3 یکی از بزرگترین سایت های ورزشی در ایران به شمار میرود که صفحات آن برای موبایل بهینه نشده اند. مدیااد از سال 96 فعالیت خود را شروع کرده است و در این مدت با توجه به همکاری هایی که با رسانه های معروف ایرانی داشته است رتبه الکسای 97 ایران را از آن خود کرده است. این فعالیت میتواند برای سایت هایی که به تازگی ایجاد شده اند بسیار مناسب باشد. علاوه بر آن، بعد از انتشار آپدیت Mobile First Index، گفته شد وب سایت هایی که سازگاری با موبایل نداشته باشند رتبه مناسبی در نتایج جستجو دریافت نمیکنند.

اگر وب سایت شما به تازگی راه اندازی شده یا بهینه سازی تخصصی روی آن انجام نشده، به احتمال زیاد کاربران شما را نمیبینند. ممکن است برخی کاربران به وب سایت های دیگر مراجعه کنند، اما با توجه به برند سازی که صورت گرفته، کاربران اینترنتی منتظر میمانند تا صفحه به طور کامل بارگذاری شود. توصیه می کنیم برای راحتی کاربر تا حد ممکن سرعت صفحات سایت را افزایش دهید. زیرا که می دانیم مشتریانمان چه کلماتی را در گوگل جستجو می کنند. برای اینکار باید در زمینه کسبوکار خود متخصص باشید. در زمینه سئو، برای رتبه­ بندی سایت­ها علم و متدی وجود دارد. حرف من این است که از سایت های مرتبط در زمینه کسب و کار خود یا نزدیک به آن لینک بگیرید. مثال واقعی: در زمان تولید محتوا برای کمک به خوانندگان متن بهتر است به یک سایت معتبر یا مرجع لینک بدهید. به عنوان مثال، در همین مقاله برای اثبات مفید بودن لینک خارجی به وب سایت های معتبر به سرچ انجین لند لینک داده شده است.

این مزیتی است که بسیاری از کسب و کارهای آنلاین از آن استفاده میکنند تا در مدت زمان کوتاه تری به درآمد برسند. موضوعی که حتما باید بدانید، این است که در سئو هیچ تضمینی وجود ندارد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که سئو و بهینه سازی موتور های جستجو، راهی همیشگی و پایدار است و با هر کلیک کاربران از شما مبلغی کم نمی شود. مطمئن شوید که بخش های مهم سایت را در دسترس کاربران بگذارید. بنابراین در کنار این فعالیت، تبلیغ گوگل خود را آغاز کنید. بنابراین صفحاتی که فقط برای دسکتاپ بهینه سازی شده اند، تجربه خوبی از جستجو به شما نمیدهند. عموما فعالیت های بهینه سازی از جمله سئو داخلی و سئو خارجی را آغاز میکنید. باید انجام شود. خبر خوب این است که شرکتهای تبلیغاتی وجود دارند که درحوزه تبلیغات گوگل ادز فعالیت دارند. برای اینکه درک اجمالی از گوگل ادز پیدا کنید ویدیو طراحی شده در تیم اینستاگرام آغازینو، پیشنهاد مناسبی است که با سریع ترین نوع بازاریابی آشنا شوید.

البته تبلیغ در گوگل میتواند به سایت های با اعتبار نیز کمک کند و شانس آنها برای فروش را افزایش دهد. این وب سایت با اینکه از اعتبار بالایی برخوردار است، اما سازگار نبودن صفحات آن برای موبایل باعث میشود در نتایج جستجو رتبه مناسبی نداشته باشد. افراک تنها پارتنر پریمیر سفارش تبلیغ در گوگل گوگل در ایران. اگر رپورتاژ آگهی را به بهترین سایت رپورتاژ آگهی ایران و تولید رپورتاژ بسپارید، جای هیچ نگرانی از بابت کاهش رتبه سایت تان وجود نخواهد داشت. با اطلاعاتی که در حوزه تبلیغاتی ایران داریم، عموما هزینه ها به ازای هر کلیک بین 3 تا 8 سنت تخمین زده میشود. در هر صورت، پس از مشاهده این کادر، مانند شکل باید روی فلشی که در سمت چپ گزینهی select وجود دارد، کلیک کنیم. اگر می خواهید که هردو ویژگی تماس مستقیم و کلیک برو روی لینک وب سایتتان استفاده کنید باید از تبلیغات متنی استاندارد و استفاده از افزونه تماس استفاده کنید.