گزارش مجمع فدراسیون فوتبال| تغییر بند عزل رئیس و حذف مدیران مستعفی و برکنار شده- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

فوتبال , فدراسیون فوتبال , فوتبال , فدراسیون فوتبال , فوتبال , فدراسیون فوتبال ,

* شمارش کنندگان مجمع امروز: گلاره ناظمی با 78 رای، باجی‌وند با 75 و تفکری با 73 رأی به تأیید رسیدند.

بودجه فدراسیون برای سال 1401-1400 و 1402-1401: 67 نفر به برنامه بودجه این دو سال رأی دادند و به تصویب اعضای مجمع رسید.

مورد چهارم، بند 8 ماه 33

در ادامه در خصوص انتخاب اعضای کمیته حسابرسی فدراسیون فوتبال بحث شد و فلاحتی، رئیس کمیته بدوی درخواست کرد که «تکلیف سرپرستی این کمیته زودتر باید مشخص شود، چرا که اگر برخی از اعضای کمیته بدوی و استیناف به دلایل شخصی استعفا بدهند، برای ترمیم آن باید پیشنهادی وجود داشته باشد».

فوتبال , فدراسیون فوتبال ,

ممبینی، دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: دوستان اعضای مجمع درخواست اصلاح و بروز رسانی چند بند از ماده اساسنامه را داشتند که با هماهنگی فیفا و AFC این چند بند را در دستور کار مجمع امروز قرار دادیم.

مورد دوم پیشنهادی از سوی اعضای مجمع برای اصلاح ماده 37 اساسنامه به شرح ذیل بود:

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2869723

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مجمع عمومی فوق‌العاده فدراسیون فوتبال از ساعت 11 امروز (یکشنبه) با حضور مسئولان این فدراسیون، اعضای هیئت رئیسه، اعضای مجمع، نمایندگان AFC و فیفا و امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی به صورت آنلاین برگزار شد.

گزارش عملکرد فدراسیون فوتبال: با 71 رأی مورد تصویب و تأیید قرار گرفت.

تبصره و عزل برای برکناری رئیس و اعضای هیئت رئیسه: حداقل باید با درخواست دو پنجم اعضای مجمع در دستور کار مجمع قرار بگیرد. این تبصره با 77 رأی به تصویب رسید.

مرتضوی رئیس اتحادیه مدیران باشگاه‌ها‌ی کشور، محمدرضا غفاری، رئیس هیئت فوتبال اراک و مریم آزمون، سرمربی تیم ملی بانوان به عنوان ناظر مجمع انتخاب شدند.

رئیس هیئت استان و مدیرعامل باشگاهی که عضو هیئت رئیسه است در صورت برکناری یا استعفا بلافاصله از هیئت رئیسه عزل شود (البته اجرای این بند از دور بعدی قابل بررسی است): با 68 رأی به تصویب رسید.

* تصویب دستور جلسه: با اعلام ممبینی، 81 نفر در مجمع حضور داشتند و دستور جلسه امروز با 74 رأی به تصویب رسید.

مورد اول، اصلاح بند یک ماده 28 اساسنامه بود که اعضای مجمع خواهان اضافه شدن این بند شدند:

هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در ابتدا گفت: مطابق بند 3 ماه 23 اساسنامه فدراسیون فوتبال 21 روز قبل دستور جلسه برای همه اعضا ارسال شد. تصویب دستور جلسه قبلی، ارائه عملکرد، بودجه فدراسیون، انتخاب اعضای کمیته حسابرسی، رأی‌گیری برای چند بند پیشنهادی اساسنامه فدراسیون فوتبال مطابق دستورالعمل‌ها و … در دستور کار جلسه امروز خواهد بود.

دستور بعدی جلسه مجمع پیشنهاد سه نفر به عنوان رئیس، معاون و عضو کمیته حسابرسی فدراسیون فوتبال بود که به رأی گذاشته شد. احسان رحمانی با 70، برزگر با 70 و علیرضا براتی با 73 رأی به عنوان رئیس، معاون و عضو کمیته حسابرسی انتخاب شدند.

عزل رئیس و اعضای مجمع عمومی به صورت مکتوب و مخفی در صورتی که بیش از 50 درصد آرای ماخوذه رأی داده باشند: با 79 رأی به تصویب رسید.

تصویب صورتجلسه مجمع قبلی (8 بهمن ماه): با 76 رأی مورد تأیید قرار گرفت.

* تأیید ناظران مجمع عمومی و فوق‌العاده: علی محمد مرتضوی، حسین باجی‌وند و امیرفرشاد تفکری (روسای هیئت‌های فوتبال استان‌ها)

اختیار عزل رئیس از هیئت رئیسه گرفته و صرفاً در اختیار اعضای مجمع باشد و عزل موقت هم حذف شود: با 76 رأی مصوب شد.

مورد سوم، اصلاح بند 4 ماده 27 اساسنامه