کیفیت این فرش ها، بسیار متفاوت است

این شرکت تولید کننده انواع فرش ماشینی کاشان در شانه و تراکم های مختلف و در طرح ها و اندازه های متفاوت می باشد . فرشهای ماشینی به دلیل اندازه یا سایز خاص دستگاههای تولید فرش در ابعاد خاصی تولید و به بازار فرش ماشینی عرضه میشوند. فرش ماشینی طرح شاخه گوزنی از انواع این نوع فرش است که به زیبایی هرچه تمام تر به سبک مدرن نوآوری شده و در سایت زندیه موجود است. هرچه تراکم فرش بالاتر رود فرش ظریفتر ، زیباتر ، و ریز نقش تر خواهد بود ولی ضخامت فرش 1200 شانه کمتر از 700 شانه است و قیمت آن هم بالاتر است .

شما می توانید از طریق فروشگاه زر فرش به آسانی و در خانه اقدام به سفارش و خرید گلیم فرش ماشینی کاشان مد نظر خود با بهترین کیفیت و قیمت نمایید. باید توجه داشت تهیه فرش گلبرجسته برای اتاق کودک اقدام مناسبی نیست. برای شستن فرش دستباف باید محلول شویندهٔ مناسبی را تهیه کنیم. بدون شک فرش یزدی مزایایی داشته و از کیفیت مناسبی برخوردار بوده که به ثبت جهانی نائل شده است. به همین دلیل است که تراکم عرضی هر فرش با نمره شانه ماشین بافندگی یکی است. برخی الیاف مانند الیاف نایلونی و پلی استری ذاتا ضد لک هستند ولی برخی از تولید کنندگان فرش یک لایه ضد لک روی فرش از هر جنس (الیافی) اعمال می کنند. اولین عاملی که روی ضد لک بودن فرش تاثیر می گذارد نوع الیاف به کار رفته در آن است.

و از گذشته دور تاکنون شهر تبریر مهد تولید و توزیع انواع فرش دستبافت در طرحها و مدلهای متنوع بوده است. انواع فرش ماشینی در بازار تنوع بسیاری دارد که بر اساس دستگاه بافت، مواد اولیه، شانه، تراکم و مدل های مختلف دسته بندی می شود. در نسل انواع فرش ماشینی 350، 440 و 500 شانه تنوع فرش های بسیار محدود بود، به شکلی که شاید در هر سال، نهایتا 10 نقشه بافته می شد. بنابراین قبل از هر اقدامی سبک دکوراسیون را مشخص کنید. بنابراین هیچ کدام از مدل ها در فرش تقارن ندارند. برای مثال برای خرید فرش دستباف برای آشپزخانه بهتر است که به سراغ فرشهایی بروید که ابعاد آنها به گونهای باشد که پایههای صندلی بر روی فرش قرار بگیرد؛ بنابراین شما باید پیش از هر چیز فضای موردنظر را انتخاب کرده، معیارهایتان را بررسی کنید و در نهایت نیز در رابطه با ابعاد فرش دستباف موردنظر خود تصمیم بگیرید.

فرش طرح دار

در حال حاضر فرشهای ماشینی که در بازار موجود هستند فرشهایی ۵۰۰ ، ۷۰۰ ، ۹۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ شانه هستند که تراکم آنها نیز بین ۱۰۰۰ تا ۲۷۵۰ است. وقتی به خرید فرش ماشینی جدید میریم، با انواع فرش ماشینی روبرو میشیم. بافت فرش های 500 شانه همچنان ادامه دارد، اگرچه مثل سابق سهم به سزایی در بازار ندارد، اما با بافت طرح های پرفروش 700 شانه با ماشین آلات 500 شانه و درج عناوینی روی مارک فرش مثل طرح 700 شانه، فرش های 500 شانه را در بازار عرضه و به فروش می رسانند. فرش 1000 شانه یکی دیگر از انواع فرش ماشینی است و برای اولین بار در سال 92 و با ماشین آلات واندیل HCI و در شهر کاشان تولید شد.

در طرف دیگر تراکم فرش ماشینی نیز به همین صورت است؛ اما با این تفاوت که تراکم فرش ماشینی به تعداد گره در هر متر مکعب طول فرش اطلاق میشود. ابتدا دستگاه های CRX شرکت واندویل، فرش های 700 شانه را با تراکم 1500 و با 8 رنگ می بافتند، اما در فاصله کمی واندویل بلژیک دستگاه محبوب HCP را عرضه کرد که فرش های ماشینی را می توانست در تراکم 2550 نیز بافت کند. دستگاه پیچش الیاف مثل یک چرخ خیاطی با هزاران سوزن است که گره های فرش (پیچش ها و بخیه ها) را در قسمت پشتی فرش ایجاد می کند تا فرش بافته شود.

دو روش محبوب برای رنگ کردن فرش ها وجود دارد که نتیجه کار در هر دو روش نیز ظاهری زیبا خواهد بود. هنگام فرش کردن خانه علاوه بر راحتی و انواع طرح فرشها، به سبک و استایل فرشها نیز باید توجه شود. فرش با پرزهای برش نخورده قدرت و قابلیت پنهان کردن گرد و غبار را دارد. این نوع فرش شامل الیاف گره خورده ای هستند که پس بافته شدن برش نخورده اند. مخصوصا در فرش هایی با سطح الیاف برش خورده نوع بافت اهمیت بیشتری دارد زیرا در این نوع از فرش ها اگر بافت مناسب نباشد گره ها به راحتی از هم باز می شوند.

این نوع فرش که با ترکیبی از دو روش بالا بافته می شود ظاهر زیبایی دارد و با طرح های برجسته عرضه می شود اما نسبت به نوع برش نخورده دوام کمتری دارد. در این روش سطح الیاف پس از بافته شدن برش می خورند این کار باعث ایجاد سطحی نرم روی فرش می شود. بافت های مختلف فرش مدرن با توجه به نحوه بافته شدن و قرار گرفتن گره ها در کنار یکدیگر تغییر می کنند. همچنین در کنار همه ­ی موارد ذکر شده مراحل تولید نخ فرش هم باید کنترل شود. در آلبوم موکت های جدید، همه نوع رنگی پیدا می کنید از رنگ های خنثی گرفته تا رنگ های سرد و گرم برای نصب در منزل مناسب هستند. فرش کوچک طبیعی رنگی که در زیر تخت قرار دارد، باعث میشود، یک منطقه مناسب را ایجاد کند که پا بعد از بلند شدن از تخت خواب روی آن قرار گیرد و باعث میشود که سردی را از کفپوش احساس نکنید، همچنین باعث ایجاد زیبایی در دکوراسیون میشود و با طرح کلی رنگ اتاق مطابقت دارد.

هر چه ارتفاع پرزهای فرش بیشتر باشد ظاهر آن لوکس تر است.

راه حل دیگر این است که فرش را تا کنید و ببینید که آیا سطح پشتی فرش از بین الیاف دیده می شود یا نه هر چه کمتر دیده شود نشان دهنده این است که بافت فرش متراکم تر است. ارتفاع گره های الیاف در این نوع می تواند متفاوت باشد. به طور مثال، فرشی که در ماشین بافندگی 700 شانه (با 700 دندانه در یک متر شانه) بافته می شود، به فرش تراکم 700 شانه معروف است و به این معنی است که در یک متر عرض فرش بافته شده،700 نخ خاب وجود دارد.

نکته دیگر در مورد قیمت فرش ماشینی این است که معمولاً مارک های مختلف با توجه به سطح کیفیت و سیاست های قیمت گذاری محصولات ، قیمت های متفاوتی دارند. این مجموعه دارای تنوع محصولی زیادی میباشد و محصولات خود را در دستهبندی فرش ماشینی سنتی، فرش ماشینی برجسته، فرش ماشینی مدرن، فرش گلیم ارائه میدهد. فروشگاه زر فرش بعد از چندین سال فعالیت در حوزه محصولات دستباف ، امکان خرید حضوری و غیر حضوری را فراهم ساخته است و شما می توانید با خیال راحت اقدام به خرید محصولات فرش دستباف درجه یک فروشگاه در ابعاد 6 ، 9 و 12 متری در تعداد خانه های بالا و به صورت ریز بافت نمایید.

بافت فرش به چگونگی بافته شدن الیاف به سطح پشت فرش بستگی دارد. تراکم هم به تعداد گره ها و هم به نزدیکی گره ها به یکدیگر بستگی دارد. ماندگاری فرش بستگی به کیفیت ساخت آن دارد. کیفیت ساخت فرش بیشتر وابسته به بافت و تراکم آن است. هر چه ارتفاع پرزهای فرش بیشتر باشد ظاهر آن لوکس تر است. هر چه الیاف بیشتر در هم تنیده شده باشند تراکم بالاتر و ظاهر فرش بهتر است. ۵ فاکتور مهم در خرید فرش ماشینی! ضد لک بودن فرش ها چقدر برایتان مهم است؟ اگر کودک خردسال و یا حیوان خانگی دارید و یا رفت و آمد در خانه زیاد است و مهمانی های زیادی برگزار می کنید حتما به دنبال انواع ضد لک فرش باشید. همچنین اگر وقت کافی دارید خوشحال می شویم با ادامه این مقاله مفید با ایران کارپت همراه باشید.

فرش گرده ابریشم ـ این نوع فرش بیشتر در مناطق نائین، اردستان و اصفهان بافته میشود، به صورتی که جنس پرزهای خطوط اطراف نقوش و طرحها که به آنها گرده میگویند از ابریشم انتخاب میشود در این نوع فرشها بافنده برای ایجاد جلوه بیشتر فرش معمولا از ابریشم سفید استفاده میکند. این طرح ها از لحاظ هندسی و شکستگی خطوط در ردیف طرح های ایلی و خاص مردم کوچ نشین است که بطور ذهنی و بدون نقشه بافته می شود. طرح های ترکمن همگی در گروه نقوش هندسی قرار دارند و به صورت ذهنی بافته شده اند.

قیمت فرش ماشینی 700 شانه نیز به نسبت انواع فرش ماشینی به مراتب پایین تر می باشد. الیاف پشمی به طور طبیعی گرد و غبار را به خود جذب نمی کنند ولی نسبت به جذب لکه ها اصلا مقاوم نیستند. اما به دلیل برخی محدودیت های فنی و صرفه جویی در هزینه ها، پس از مدتی الیاف مصنوعی جای الیاف پشمی را گرفت. اگر برای خرید موکت در نهایت بین چند رنگ تردید دارید، رنگی را که سلیقه تان نزدیکتر است انتخاب کنید. این ماشین آلات تنوع رنگی را نیز تا 10 رنگ مختلف نیز رساندند. برخی تولیدکنندگان برای اقتصادی شدن بافتههایشان ممکن است چله آنها را از پشم نیز تهیه کنند اما اگر چله هم از جنس ابریشم باشد به این نوع بافتهها تمام ابریشم میگویند و رجشمارشان معمولا 50 تعیین میشود.

در این روش الیاف پیش از بافتن فرش رنگ می شوند. ارزش صادرات فرش ایران در سال گذشته به 556 میلیون دلار رسید که این رقم نسبت به سال پیش از آن حدود 27/12 درصد رشد داشت و از این میان کشورهایی نظیر آلمان ، امارات ، آمریکا ، لبنان و ایتالیا عمده بازارهای هدف محسوب می شوند. اکنون فرش های 700 شانه فروش بالاتری نسبت به دیگر فرش ها دارند، علت آن تراکم بافت بالا، خاب مناسب، قیمت نسبتا به صرفه تر و تنوع نقشه هاست.

نخستین نسل از فرش های ماشینی با پشم های ریسیده شده بافته می شد که اصطلاحاً به آنها فرش ماشینی پشمی گفته می شود. قالی به بافتههایی گفته میشود که مساحت آنها شش مترمربع یا بیشتر باشد و معمولا در ابعاد 2×3 ، 2.5 × 3.5 ، 3 ×4 ، 3.5 × 5، 4 × 6 ، 5 × 7 و 6 × 10متر و… در نسل بعد از فرش پشمی، فرش ها با 3 نوع نخ بافته می شد، آکریلیک، BCF و یا ترکیبی از این دو که به آن یک نخ آکریلیک گفته می شد. بافت فرش های 1000 شانه اگر چه سر و صدای زیادی داشت و با قیمت های بالا وارد بازار شد، اما به تدریج سر و صدای آن خوابید و قیمتش متعادل شد.

ظرافت یک فرش را تا حدودی از آن تشخیص زد.

از اولین نسل های فرش ماشینی، فرش های 350 شانه و 440 شانه بودند که سالها پیش بازار فرش ماشینی ایران را قبضه کرده بودند، اما با ورود فرش 500 شانه، بازار خود را از دست دادند. قالی بافته شده با دست ارزش بالایی دارد و مجموعه داران سراسر جهان به خرید این اثر هنری نفیس علاقه مند هستند. فرش ماشینی طرح سروناز از انواع این نوع فرش است که با پتینه های چشم نواز تشخیص اش از فرش دستبافت بسیار مشکل است. رجشمار فرش دستباف را می توان یکی از مهمترین مشخصه های یک قالی دستباف معرفی کرد که می توان کیفیت ، قیمت , خرید آنلاین فرش ظرافت یک فرش را تا حدودی از آن تشخیص زد. فرش های 500 شانه در 5 رنگ بافته می شد ولی در دستگاه هایی که بعدها وارد بازار بافت این فرش ها شد مثل CRX، تا 8 رنگ واقعی نیز در بافت فرش ماشینی استفاده می شد.