کلهر: پروازهای جام جهانی با نرخ مصوب روی سامانه فروش دیده نمی شود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

کلهر راجع به پرداخت هزینه‌های اعزام خبرنگاران توسط وزارت ارشاد یادآور شد: دولت یک حمایتی را در حال انجام است که در اختیار وزارت ارشاد قرار گرفته و یک تقسیم کار نیز انجام شده است. بخشی از کمک را نیز فدراسیون انجام می‌دهد و بخشی دیگر را وزارت ورزش. یک سوم هزینه را نیز وزارت ارشاد پرداخت خواهد کرد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه دوره یادشده توجیهی است، گفت: اصلاً اینطور نیست و خبرنگاران باید ما را توجیه کنند (باخنده). یکسری قوانین و مقررات در کشور قطر و محدودیت و چارچوب‌هایی است که این دوره برای آشنایی با آنهاست. یکسری مسائل امنیتی و خبری نیز وجود دارد، از جمله اینکه امکان فیلمبرداری در ورزشگاه وجود دارد یا نه و قرار است به‌صورت مشخص در این دوره مطرح شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2801231

وی در پاسخ به چگونگی تأیید لیست خبرنگاران توسط وزارت ارشاد تصریح کرد: طبق قانون وظیفه نظارت بر نظام رسانه‌ای و خبرنگاری با وزارت ارشاد است. برای انتخاب اولیه یک کمیته اولیه با چند شاخص پیشنهادی فدراسیون شکل گرفته و لیست اولیه تهیه شده است. از جمله این شاخص‌ها فعال بودن بخش ورزشی رسانه‌ها و شاخصه‌های دیگر بوده که منجر به تهیه لیست اولیه شده است. این لیست دوباره در فدراسیون اصلاح و برای ما ارسال شد و ما نیز طبق قانون به نهاد تخصصی ارسال کردیم و به محض اینکه نتیجه نهایی را اعلام کنند، چون کارهای اعزام و بلیت را انجام دادیم، یک دوره آشنایی دور روزه خبرنگاران با یکدیگر را در تهران یا در جایی مانند کیش برگزار خواهیم کرد.

وی درباره قیمت مصوب پروازهای رفت و برگشت به قطر خاطر نشان کرد: قیمتی که وزیر راه اعلام کرد، 13 میلیون و 500 هزار تومان است که متأسفانه روی سامانه نشان داده نمی‌شود. در حال حاضر بیشتر وقت ما صرف این می‌شود که خبر اعلامی باید در سامانه‌ها محقق شود تا مردم بتوانند خرید کنند. در مورد طرف قطری تعداد قابل توجهی بلیت پنج میلیون و 400 هزار تومانی خریدند که  سه چهار روز بیشتر روی سامانه قطر ایرویز نبود، اما ناگهان آنجا نیز تحولی صورت گرفت. در حال حاضر هم مذاکرات ما برای این است که حداقل در رنج قیمت 13 میلیون فروخته شود. سخنگوی دولت نیز قول پیگیری را داد تا خبر وزیر راه محقق شود و مردم بتوانند پروازهای ایرانی و قطری را خرید کنند که امیدوارم این هفته محقق شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سینا کلهر در حاشیه مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی 2022 درباره پروسه حضور خبرنگاران در جام جهانی اظهار داشت: لیست نهایی شده و فقط تأیید وزارت ارشاد مانده است. طبق قانون ما باید لیست را نهایی و برای وزارت ارشاد ارسال می‌کردیم که این کار انجام شده است و به محض اینکه لیست نهایی برای ما فرستاده شود، ان‌شاءالله در همین هفته یا نهایتاً یکشنبه، دوشنبه جلسه را برگزار می‌کنیم. کارهای اعزام و اسکان خبرنگاران را انجام دادیم و ان‌شاءالله مشکلی پیش نخواهد آمد. ما فقط منتظر لیست نهایی خبرنگاران و عکاسان ورزشی هستیم تا کاروان خبرنگاران ورزشی به قطر برود.