پیکان در جستجوی اولین پیروزی در انزلی/ تقابل خصوصی های لیگ برتر!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته پنجم لیگ برتر بعد از وقفه‌ای که به دلیل برگزاری بازی‌های ملی در ایام فیفادی به وجود آمد، از امروز (چهارشنبه) از سر گرفته می‌شود.

ملوان – پیکان

در اولین دیدار این هفته، ملوان از ساعت 17:45 در ورزشگاه شادروان سیروس قایقران میزبان پیکان است. در حالی اطلاعیه بلیت فروشی باشگاه ملوان برای ورزشگاه قایقران منتشر شد که پیش از این گمان می‌شد به دلیل بازسازی چمن ورزشگاه میزبان ملوانان، بازی در ورزشگاه عضدی رشت برگزار شود. با این حال فرصت وقفه لیگ برتر به قدری زیاد بود که ورزشگاه انزلی مشکلی از حیث پیشبرد فرایند بازسازی چمن نداشته باشد. شهر انزلی در روزهای اخیر با بارش‌های باران زیادی روبه‌رو بوده و در صورت ادامه شرایط جوی در روز مسابقه کیفیت آن روی بازی محسوس خواهد بود.

ملوان در 4 هفته نخست لیگ برتر 2 شکست، یک پیروزی و یک تساوی کسب کرده است. موتور شاگردان تارتار  بعد از دو هفته اول روشن شد و روند موفق‌تری به خود گرفت. نقطه عطف نماینده گیلان در لیگ برتر، پیروزی چهار بر صفر خانگی مقابل فولاد و در حضور هواداران شکل گرفت.

ملوانان در حالی وارد زمین مسابقه می‌شوند که در بازی هفته چهارم  توانستند گل‌گهر  را با کسب تساوی در سیرجان متوقف کنند و با 4 امتیاز  به تعطیلات بروند. آنها بعد از پایان هفته چهارم در رده دهم جدول لیگ برتر قرار دارند. با این اوصاف ملوان از نظر روحی – روانی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. سپیدپوشان خزر با توجه به تشکیل دیرهنگام تیم و شرایط نامشخص ابتدای فصل، از وقفه لیگ برتر به نفع خود بهره گرفتند و این موضوع را فرصت دانستند.

پیکانی در چهار هفته نخست لیگ بیست و سوم 3 تساوی و یک باخت کسب کردند تا در حسرت اولین پیروزی خود باشند. این تیم  با هدایت خطیبی در زمره یکی از جوان‌ترین تیم‌های لیگ برتر است. خودروسازان با 3 امتیاز در رده دوازدهم لیگ برتر قرار دارند. آنها در آخرین مسابقه خود مقابل سپاهان با نتیجه 3 بر یک شکست خوردند. این در حالی بود که طلایی پوشان اصفهانی با یک یار کمتر در زمین بازی حاضر بودند.

پیکان در 4 بازی خود تا کنون 3 گل به ثمر رسانده که روی 2 گل سامان نریمان جهان به عنوان گلزن و سازنده گل موثر بوده است. شاگردی که در تراکتور با خطیبی سابقه همکاری داشته، در پیکان هم جزو ارکان تیم وی محسوب می شود.

در 5 بازی که ملوان و پیکان در سال‌های اخیر برگزار کردند سهم پیروزهای خودروسازان تهرانی بیشتر است. با این وجود ملوانان در آخرین مسابقه با برد یک بر صفر از زمین مسابقه خارج شدند و سه امتیاز را به اندوخته‌های خود اضافه کردند.

* هوادار- تراکتور

در دومین بازی هفته پنجم دو تیم خصوصی هوادار- تراکتور از ساعت 18 امروز مقابل هم قرار می‌گیرند. این بازی در ورزشگاه پاس قوامین اکباتان و با قضاوت علی بای و همراهی امیرمحمد داودزاده، محسن سلطانی و احمد محمدی برگزار خواهد شد.

هوادار در پنج هفته اخیر لیگ برتر یک شکست، 2 مساوی و یک پیروزی کسب کرده تا با 5 امتیاز پس انداز حاصل از رقابت‌ها در رده هشتم قرار بگیرد. تنها شکست شاگردان فکری مقابل آلومینیوم اراک ثبت شده است. نماینده تهران در لیگ برتر بازی هفته چهارم خود را با تساوی مقابل ذوب‌آهن در اصفهان پشت سر گذاشت. این تیم در ضد حملات با برنامه نشان می‌دهد. با توجه به آغاز زودهنگام تمرینات هوادار، محمود فکری بابت وقفه لیگ برتر ناراحت بود.

تراکتور با وجود جذب مهره‌های خوبی در فرصت نقل و انتقالاتی، فصل بیست و سوم را خوب شروع نکرد و مقابل دو مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ یعنی سپاهان و پرسپولیس بازنده از زمین خارج شد. آنها البته در دو مسابقه هفته سوم و چهارم با پیروزی از زمین مسابقه خارج شدند تا خیال هواداران این تیم کمی آسوده باشد.  پیروزی اقتصادی یک بر صفر مقابل استقلال خوزستان، آخرین دیدار تراکتورها پیش از وقفه لیگ برتر بود. سرخ‌پوشان تبریزی در چهار هفته نخست 2 شکست و 2 پیروزی در کارنامه خود ثبت کردند تا با شش امتیاز در رده ششم قرار بگیرند.

در 4 دیدار اخیر هوادار و تراکتور کفه ترازو به سمت نماینده تبریز سنگین‌تر است. تراکتور 2 پیروزی، یک مساوی و یک شکست را تجربه کرده و در آخرین بازی دو تیم که در بهمن ماه سال 1401 برگزار شد با نتیجه یک بر صفر برنده از زمین خارج شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2958604