پیوس: تصمیم‌های اشتباه کمیته فنی باعث دودستگی ملی‌پوشان شد/ خوشحالم که اسکوچیچ به حقش رسید- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

فرشاد پیوس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص ابقای اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: سوال من این است که به چه دلیل فضای تیم ملی را در فاصله 4 ماه به جام جهانی آن هم به این شکل ملتهب کردیم و خودمان باعث شدیم که چنددستگی در بین بازیکنان به وجود بیاید. اعضای کمیته فنی هم آدم‌های بی‌تجربه‌ای نیستند و بهتر می‌دانند که در این زمان هیچ مربی داخلی و خارجی نمی‌تواند به تیم ملی کمک کند و تنها اسکوچیچ هست که با شرایط تیم و بازیکنان آشناست.

پیوس با بیان اینکه اسکوچیچ تنها فردی است که می‌تواند آرامش را به تیم ملی برگرداند، عنوان کرد: در حال حاضر وظیفه همه این است که صددرصد از تیم ملی و کادرفنی و شخص اسکوچیچ حمایت قاطع داشته باشیم. در وهله دوم بازیکنان تیم ملی باید فقط تمرکزشان روی بازی و اجرای برنامه‌های کادرفنی باشد. اسکوچیچ می‌تواند شخصا با بازیکنان صحبت کند تا سوءتفاهم‌ها برطرف شود. بازیکن سرباز تیم ملی است و صددرصد توان و تمرکزش باید در خدمت تیم باشد. ما در این فرصت محدود تا جام جهانی باید یک تیم همدل و متحد را آماده حضور در قطر کنیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2745166

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به این موضوع که شاید اسکوچیچ در برخی مسائل قاطعیت لازم را نشان نداده و همین امر موجب حواشی در تیم ملی شده است، افزود: قطعا اسکوچیچ مثل هر مربی دیگری اشتباهاتی را هم مرتکب می‌شود، ولی او نکات مثبتی هم در کارش دارد. اسکوچیچ یک مربی بی‌ادعا و اخلاق‌مدار است و من امروز خیلی خوشحالم که او به حقش رسیده است. در چند روز گذشته اشتباهات زیادی از سوی کمیته فنی، بازیکنان و حتی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال صورت گرفته بود که ما اصلا نباید وارد این مسائل می‌شدیم. تصمیم‌های اشتباه کمیته فنی باعث ایجاد دودستگی بین بازیکنان شد.

وی ادامه داد: همه اهالی فوتبال، پیشکسوتان، فدراسیون فوتبال، رسانه‌ها و مردم می‌دانیم که تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی در چه شرایطی قرار داشت و اسکوچیچ در آن شرایط شهامت به خرج داد و سرمربیگری تیم ملی را برعهده گرفت، در شرایطی که همه ناامید بودیم و منتظر این بودیم که همه به دنبال مسبب حذف تیم ملی بودیم اما راحت‌ترین صعود ممکن را به جام جهانی داشتیم.