پولادگر: فدراسیون کشتی 70 میلیارد تومان بودجه داشت، اما 91 میلیارد پول گرفته است!- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سید محمد پولادگر پس از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکواش، درباره فدراسیون‌هایی که انتخابات روسای آنها برگزار نشده، اظهار داشت: روند کار در همه فدراسیون‌ها به‌صورت عادی جریان داشته و امیدوارم مجمع انتخاباتی بقیه فدراسیون‌ها را تا پایان سال برگزار کنیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2830442

وی درباره مسئله امضای تفاهم‌نامه مالی با فدراسیون‌های ورزشی و انتقادات رئیس فدراسیون تکواندو بیان کرد: آقایان این تفاهمنامه را امضا نکردند. برخی دوستان شبهه‌ای در ذهن مردم ایجاد کردند که وزارت ورزش می‌خواهد دو میلیارد تومان بدهد. همان مبلغی که مربوط به تبصره 14 است، از مسیر وزارت ورزش پرداخت می‌شود و همه این مبالغ از منبع دولتی است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درخصوص رد صلاحیت جواد رمضی گفت: مگر هر حرفی زده می‌شود، باید آن را در رسانه ملی بگویید؟ فرهادیان (مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها) جزو گروهی بوده که بررسی صلاحیت‌ها را بر عهده داشت و آن هم بر اساس آیین‌نامه تصویب شده در مجمع فدراسیون ورزش‌های کارگری بود. آن مجمع در اختیار ما نیست.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با انتقاد غیرمستقیم از اظهارات هادی ساعی عنوان کرد: فدراسیون تکواندو سال گذشته 11 میلیارد تومان بودجه داشت که 9 میلیارد محقق شد. امسال 22 میلیارد تومان برای این فدراسیون بودجه در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از 9 میلیارد پرداخت کردیم؛ آن هم بدون امضای تفاهمنامه. 70 میلیارد تومان هم برای فدراسیون کشتی تعیین شده که این فدراسیون 91 میلیارد پول گرفته است!

وی در مورد شایعه اقدام وزارت ورزش برای مهندسی انتخابات فدراسیون ورزش‌های کارگری و به ریاست رساندن فرهاد طلوع کیان تصریح کرد: چه کسی این‌ها را گفته است؟ وزیر محترم کار و رفاه اجتماعی، رئیس مجمع فدراسیون ورزش‌های کارگری است و هیچ چیزِ آن به ما مربوط نیست. روندی که اتفاق افتاده، بر اساس آیین‌نامه‌ای است که در مجمع همان فدراسیون تصویب شده است. هم از صحبت‌های شما تعجب می‌کنم؛ هم کسانی که این مطالب خلاف واقع را عنوان می‌کنند.

وی درخصوص اظهارات مصطفی آجورلو، مدیرعامل پیشین استقلال و انتقاداتی که از وزیر ورزش و جوانان کرده بود، تصریح کرد: صحبتی در این خصوص ندارم.

پولادگر در پاسخ به این پرسش که آیا پدل زیر نظر فدراسیون اسکواش قرار می‌گیرد یا خیر، اظهار داشت: پدل از ابتدا متعلق به تنیس بود.

پولادگر در ادامه خاطرنشان کرد: ما از خودمان قانونی نگذاشتیم و اینکه چه سوابقی مورد قبول است، پیش‌تر تعریف شده بود. چهار سال از مدیریت او (رمضی) مورد قبول واقع شده و من از جزئیات کار اطلاعی ندارم.