پاشازاده: فوتبال ما با زد و بند در حال نابود شدن است/ استقلال از داوری ها متضرر می شود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مهدی پاشازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تساوی یک – یک استقلال مقابل فولاد خوزستان در هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: استقلال در یک صحنه روی اشتباهات فردی غافلگیر شد و گل خورد. مدل بازی فولاد به این شکل است که از اشتباهات فردی تیم‌ها استفاده می‌کند. موضوع بحث‌برانگیز بازی، داوری بود که نمی‌توان هیچ‌گونه از آن گذشت و بگوییم داور فقط اشتباه کرده است. استقلال با این داوری‌ها ضرر می‌کند. متأسفانه اشتباهات داوری‌ها زیاد شده و نمی‌دانیم دلیلش چیست؛ عدم تمرکز باعث این اتفاقات شده یا آمادگی جسمانی یا موضوع چیز در میان دیگری است؟

«مسئولیت اصلی قضاوت اشتباه داوران برعهده سازمان لیگ و کمیته داوران است». وی با بیان این جمله تصریح کرد: از اصل فوتبال دور شده‌ و بیشتر روی بحث‌های حاشیه‌ای از جمله ناداوری‌ها تمرکز کرده‌ایم، در صورتی که باید به مسائل فنی بپردازیم. در لیگ دسته اول در اهواز دیدید که چه اتفاقاتی افتاد. نه از اتفاقات اهواز خبر دارم و نه می‌خواهم قضاوتی داشته باشم اما کسانی مثل محمود فکری که برای فوتبال زحمت کشیده‌اند، جایگاه‌شان فرق می‌کند. چرا باید این همه حاشیه ببینیم؟

بازیکن پیشین تیم ملی و استقلال با انتقاد از فضای فعلی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: با مدیرعامل باشگاهی صحبت می‌کردم و به او گفتم از سرمربی‌تان رضایت دارید؟ او گفت سرمربی چند سال است تیم ما را در بالای جدول حفظ کرده است. از او پرسیدم آیا این کار خروجی داشته که پاسخش منفی بود. وقتی طرز فکر این چنینی داریم، فوتبال‌مان همین می‌شود. فوتبال ما با زد و بند و کثافت کاری نابود شده و وضعیت بدتر هم می‌شود.

پاشازاده بار دیگر به عملکرد استقلال مقابل فولاد اشاره کرد و گفت: روند آبی‌پوشان امیدوار کننده است. به لحاظ فنی در برخی جاها ایرادهایی وجود دارد اما نسبت به اول فصل بهتر شده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2784942