نگاهی آماری به لیگ برتر تا هفته نهم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال نیز با رساندن امتیاز تیمش به عدد 18 همچنان بهترین شروع تاریخ مربیان خارجی این تیم را در دست دارد.

تا پیش از هفته نهم، تیم‌های پرسپولیس، فولاد خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان و مس رفسنجان با سه گل خورده بهترین خط دفاعی لیگ را داشتند، اما با نتایجی که در این هفته رقم خورد پرسپولیس به تنهایی با سه گل خورده بهترین خط دفاعی را در اختیار دارد. بهترین خط حمله لیگ با 14 گل زده به گل‌گهر سیرجان اختصاص دارد و نساجی مازندران با 12 گل زده دوم است. استقلال، سپاهان و تراکتور تبریز 11 گل زده دارند و نفت مسجدسلیمان رده سیزدهمی با 10 گل زده چهارم است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2789868

در بین گلزنان، اشاره کرده بودیم بازیکنان ایرانی نزدیک یورگن لوکادیا مهاجم هلندی پرسپولیس هستند و با هت‌تریک محمد عباس‌زاده در خط حمله تراکتور، او با شش گل جای لوکادیا را گرفت که پنج گل زده است. ریکاردو آلوز بازیکن پرتغالی تراکتور نیز با شش پاس گل بهترین پاسور لیگ است و فاصله زیادی با نفر دوم یعنی دانیال اسماعیل‌فر دارد که سه پاس گل را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، لیگ برتر فوتبال در حالی از روز پنجشنبه وارد هفته دهم خود خواهد شد که رقابت در بالای جدول حساس‌تر از گذشته شده است. تیم‌های پرسپولیس و استقلال با 18 امتیاز در رده‌های اول و دوم قرار دارند و سپاهان و گل‌گهر سیرجان با 16 و 15 امتیاز به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم ایستاده‌اند.

بدترین خط حمله لیگ به نام ذوب‌آهن، آلومینیوم اراک، پیکان و صنعت نفت آبادان ثبت شده است که تنها چهار گل زده دارند. بدترین خط دفاعی نیز به نفت مسجدسلیمان اختصاص دارد که با 20 گل خورده با فاصله در بین تیم‌های دیگر نامش دیده می‌شود.