نکونام: مشکلات دامن فولاد را گرفت و کسی نبود که حواشی را مدیریت کند/ هیچ وقت درباره تیم ملی صحبت رسمی با من نشد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

وی درباره اینکه ادامه لیگ را چطور می‌بیند، عنوان کرد: همه بازی‌ها برای ما مهم است. شرایط و حواشی که دامن تیم ما را امثال گرفت، کسی نمی‌تواند آنها را انکار کند. پاسپورت بازیکن گرفته شد و بازیکن‌مان را در اختیار نداشتیم و هیچکس کنارمان نبود. مشکلات زیادی داشتیم و امسال کسی نبود که این حواشی را مدیریت کند. نمی‌خواهم اتفاقات را خیلی باز کنم ولی ما اگر یک تیم و گروه بودیم هیچکدام این اتفاقات رخ نمی‌داد. برای 4 بازی باقی مانده و نیم فصل دوم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم. هیچوقت قول جایگاه نمی‌دهم و الان هم قول می‌دهم که بیشترین تلاش را داشته باشیم. برخی از بازیکنان که خواسته‌های مارا عملی نکردند، از تیم جدا خواهند شد و بازیکنان جدید به ما اضافه خواهند شد. با باشگاه صحبت شده تا شرایط بهتری را در نیم فصل دوم داشته باشیم. البته خیلی از اتفاقاتی که رخ داده از دست من و از دست باشگاه هم خارج بوده است. یکسری هم به ما مربوط بوده که سعی کردیم در تعطیلات آنها را درست کنیم. نیم فصل دوم فولاد قطعاً شرایط متفاوتی را خواهد داشت و فقط نام فولاد برای من مهم است.

نکونام یادآور شد: در اسپانیا به یاد دارم وقتی یکی از بازیکنان بزرگ بارسلونا وقتی به یک تفریح خطرناک رفته بود، جریمه شده بود. این در همه جای دنیا همین است و وقتی تحت قرارداد باشگاه هستید نباید هرکاری را انجام دهید. باشگاه می‌گوید پاتوسی تصادف کرده ولی پاهای او سالم بود و می‌توانست به اردو بیاید. متاسفانه یکسری اشتباهات صورت می‌گیرد که اصلا درست نیست. باید قاطعانه صحبت کنیم تا بازیکن هم بداند تکلیفش چیست. بازیکن اشتباه کرده و باید بداند که جریمه می‌شود. قطعا اجازه نمی‌دهم در کنار تیم تمرین کند. او به من بی‌احترامی نمی‌کند چون من جایگاهم را در فوتبال بدست آورده‌ام ولی به بازیکنانی که از روز اول دور از خانواده زحمت می‌کشند بی‌احترامی شده است و ایشان کنار خانواده‌اش استارحت می‌کرد. این بی‌احترامی به تیم است و اجازه نمی‌دهم هیچکس به تیم بی‌احترامی کند. اگر تصمیمات سخت انضباطی در دفعه اول گرفته می‌شد الان این اتفاقات رخ نمی‌داد. متاسفانه تصمیمات باشگاه طوری نبوده که برای بازیکن درس عبرت شود، برای همین مجبور شدم خودم اقدام کنم، چون در این اتفاق کم لطفی‌هایی که بود که همه چیز را زیر سؤل برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جواد نکونام در حاشیه تمرین امروز (جمعه) تیم فوتبال فولاد خوزستان در اهواز اظهار داشت: شروع تمرینات خوب بوده، یک بازی دوستانه خوب داشتیم و توانستیم بچه‌ها را به شرایط روحی و روانی خوبی برسانیم اما واقعیت این است که این تعطیلات اگر به سود همه تیم‌ها شد تا قبل از اردویی که ما در امارات داشتیم، حواشی و مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرد و شرایط اصلا خوب نبود. واقعیت این است که تنها بودیم و غیبت بازیکنان به ما لطمه زد. از این موضوع گلایه داشتیم و آن را اعلام کردیم. با این وجود اردوی امارات خیلی به ما کمک کرد و دو بازی خیلی خوب با تیم‌های فوق‌العاده امارات داشتیم. تیم الان شرایط خوبی دارد و بعد از اردوی امارات وضعیت خوبی پیدا کرده‌ایم، البته غیبت برخی از بازیکنان مشکلی است که هنوز حل نشده است. از شخص آقای ابراهیمی و طاهری در شرکت فولاد خوزستان تشکر می‌کنم که زحمت زیادی کشیدند تا این اردو برگزار شود. این اردو مخصوصاً در لیگ قهرمانان آسیا به ما کمک زیادی خواهد کرد.

وی عنوان کرد: پیش از اردوی امارات حواشی زیادی داشتیم و در اردویی که رفتیم، این گلایه را از باشگاه داشتم که چند بازیکن‌مان حضور پیدا نکرده‌اند. همچنین مصدومانی داشتیم و در برخورد‌های عادی فوتبال بازیکن از دست دادیم. با 15 بازیکن و بازیکنان امید توانستیم به اردو برویم و بازی‌های خوبی انجام دهیم. موضوعی که مهم است اینکه؛ در باشگاه باید کار درست را انجام دهیم. وقتی مسئولیت باشگاه بزرگ فولاد خوزستان را داریم باید برای منافع فولاد و باشگاه کار کنیم و نباید به منافع هیچ شخص و بازیکن دیگری فکر کنیم. باید به منافع تیم‌مان فکر کنیم تا موفق باشیم.

وی درباره اینکه از زمانی که پیشنهاد حضور در کادر فنی تیم ملی به او رسید، نتایج فولاد تغییر کرد و الان نیز دوباره نام او مطرح شده است، عنوان کرد: اول از همه باید بخواهم که کسی به جای من مصاحبه نکند، چون نه پیشنهادی به من شده و نه از سمت فدراسیون فوتبال برنامه‌ای برای من آمده که قاطعیت داشته باشد. الان هم همینطور است و دوستان بی جهت صحبت‌هایی می‌کنند که نکونام بماند یا برود. اصلا اینطور نیست چون نه به من پیشنهادی شده است و نه کسی با من صحبتی کرده است. نه نیاز است که در این باره صحبت کنیم و نیاز است که چیزی را تکذیب کنیم، چون در این باره اصلا با من صحبتی نشده است. برای تیم ملی کشورمان مسئولان باید تصمیم بگیرند و آرزوی هر فردی است که مربی تیم ملی شود اما وقتی اصلاً صحبتی رسمی نبود، ما یکسری صحبت‌های بی‌خود و بی‌جهت انجام دادیم.

سرمربی فولاد خوزستان درباره وضعیت تیم ملی ایران در جام جهانی و اینکه چه کار‌هایی برای جام ملت‌ها باید انجام دهیم، ابراز داشت: درباره تیم ملی صحبتی نکنیم، چون درست نیست درباره تیم ملی صحبت کنم. امیدوارم تیم ملی کشورم موفق باشد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2822282

سرمربی تیم فولاد درباره وضعیت پاتوسی و اینکه غیبت او تا چه زمانی ادمه دارد، اشاره کرد: بزرگترین مشکل اول از من شروع می‌شود، چون ما در قرارداد‌ بستن‌ها اشتباهاتی داشتیم و در اینکه بازیکن اول فصل حضور پیدا نمی‌کند و الان نیز نمی‌آید، ایراد قطعاً از ماست. از ما منظورم خودِ من و مسئولین باشگاه است. مهمتر از آن این است که چرا وقتی یک بازیکن اشتباه می‌کند، سرپوش روی کار او می‌گذاریم؟ بازیکن اشتباه کرده و باید تنبیه شود. هر بازیکنی که باشد باید تنبه شود. کاپیتان تیم یا بزرگ تیم یا کوچک تیم، هیچ فرقی ندارند. همه بازیکنان باید در اختیار باشگاه فولاد باشند. بازیکن (پاتوسی) نیامده و گفته تصادف کرده‌ام. عکس‌هایش را هم دیده‌ام ولی وقتی عکس‌ها را نگاه می‌کنید، خنده‌تان می‌گیرد. دست و سر او زخم شده است ولی بازیکن خداراشکر پاهایش سالم بوده و می‌توانسته به اردو بیاید. اگر هم این اتفاق رخ بدهد، بازیکن اجازه ندارد از خودش مراقبت نکند که این اتفاق رخ بدهد و این شرایط ایجاد شود که بخواهد مصدوم شود.