نکونام: اصلاً به تیم ملی نمی رفتم که بخواهم جزو گزینه ها باشم یا نباشم/ فقط به یک دلیل از بازیکنانم گلایه دارم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

نکونام در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: خودم نمی‌خواستم بروم و به این نمی‌پردازم که الان چه می‌گویند. با این حال قطعاً به‌زودی جوابی خواهم داد، چون مردم باید بدانند. کسی نباید یکطرفه به قاضی برود. من اگر درباره اتفاقات دبی حرف بزنم و بگویم چگونه از تیم ملی جدا شدم، همه چیز مشخص می‌شود. الان صبرم زیاد است و دوست ندارم در این باره صحبت کنم. به‌زودی صحبت می‌کنم تا همه چیز مشخص شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اهواز، جواد نکونام بعد از تساوی یک – یک تیمش مقابل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: بازی کاملاً یک‌طرفه بود؛ به‌خصوص پس از دقیقه 23 که تیم حریف 10 نفره شد. از این دقیقه، تیم مقابل سرِ محوطه جریمه خودش دفاع می‌کرد و توپ یک بار هم به دست دروازه‌بان ما برخورد نکرد.

 

وی با بیان اینکه به تاج احترام می‌گذارد، گفت: او رئیس فدراسیون فوتبال است و برای فوتبال تصمیم‌گیری می‌کند، باید صادقانه صحبت کنیم. این احترام بین ما همیشه وجود داشت، اما صحبت‌هایی که انجام شده است، یکطرفه بود و من هم باید صحبت کنم. برنامه‌ای در فوتبال ایران نداریم که از قبل، مربی بعدی تیم ملی مشخص باشد. ما برای فردا برنامه نداریم؛ شما شش ماه دیگر را فراموش کنید!

نکونام در مورد وضعیت بازیکنان فولاد بیان کرد: فولاد یار ندارد و ما نفر نداریم که به آنها بازی بدهیم. در این مسابقه غبیشاوی، باویه و حزباوی بازی کردند و ما به بازیکنان جوان میدان می‌دهیم؛ چون یاران اصلی ما نیستند و کیفیت جوانان ما الان خوب است. تا زمانی که آنها خوب باشند، بازی می‌کنند. مشکلی نداریم باویه بیاید و اشتباهی صورت بگیرد. این جوانان باید بازی کنند و این اشتباهات را در لیگ انجام بدهند تا در آینده به فولاد کمک کنند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2825026

 

وی درباره شرایط آیاندا پاتوسی یادآور شد: او شرایط خوبی ندارد و خودتان می‌دانید چه اتفاقاتی رخ داده است. امروز گواردیولا یک بازیکن ملی‌پوش را کنار گذاشت؛ به دلیل اینکه با اضافه وزن به تمرینات آمده بود. ما پاتوسی، قربانی و حیدریه را نداریم. آبشک را بازی قبل از دست دادیم و دلفی در امارات آسیب دید. 9 بازیکن در اختیار نداریم، اما هیچ‌وقت این موضوع را نگفتیم و وظیفه داریم تیم را جلو بیاوریم. شرایط تیمی‌مان خوب است و باید نفراتی داشته باشیم که جایگزین شوند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به ناکامی تیمش در استفاده از ضربات ایستگاهی خاطرنشان کرد: بازیکنان فولاد تکنیکی هستند و میانگین قدی بسیار پایینی دارند. ما بازیکن قدبلند نداشتیم و نمی‌توانستیم روی ارسال‌ها به نتیجه برسیم. در ضربات ایستگاهی ضعیف عمل کردیم و شرایط‌مان سخت است. بازیکنان ما بهترین کیفیت را دارند و در تمرینات بسیار خوب کار می‌کنند که از این مسئله خوشحالم.

وی با بیان اینکه ذوب‌آهن در بازی مستقیم تبحر دارد و روی توپ‌های سوم کرنر، ضربات ایستگاهی، خطا یا اوت می‌گیرد، تصریح کرد: تیم ما که کاملاً سوار بر بازی و آماده گلزنی بود، اما تمرکز خودش را از دست داد و حریف به گل رسید. ما به فشار خودمان ادامه دادیم و گل زدیم. چند موقعیت بسیار خوب هم به دست آوردیم. شما فرصت منجر به گل ذوب‌آهن و موقعیت‌های از دست رفته فولاد را نگاه کنید. ما فرصت‌ها را در محوطه شش‌قدم از دست دادیم.

وی با بیان اینکه فولاد مصدومان زیادی دارد، گفت: دژاگه، گردان، علیاری، حیدریه، آبشک، شاه‌عباسی و قربانی را در اختیار نداشتیم و مجبور شدیم به احسان پهلوان بازی بدهیم که تب و لرز کرده بود. ما بازیکنی نداریم که از او استفاده کنیم. چهار پنج دفاع وسط و دو سه بازیکن در خط جلو داریم که باید آنها را تا نیم‌فصل بکشانیم و ببینیم چه می‌شود. گلزنی به تیمی که مدافعان و هافبک‌های دفاعی بلندقدی دارد که روزنه‌ها را می‌بندد، سخت است.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در مورد اینکه مهدی تاج برخلاف گذشته که اصرار زیادی برای حضور او در تیم ملی داشت، نامش را در میان گزینه‌های سرمربیگری این تیم قرار نداده است، بیان کرد: اصلاً در این مدت صحبتی در کار نبوده است. من تحت قرارداد باشگاه فولاد هستم و این باشگاه اجازه نداد که در جام جهانی در اختیار تیم ملی باشم. صحبت‌ها شفاف بین مدیران باشگاه و فدراسیون انجام شد و من اصلاً به تیم ملی نمی‌رفتم که بخواهم جزو گزینه‌ها باشم یا نباشم.

نکونام در ادامه اظهار داشت: امیدوارم بازی‌های پیش رو را به خوبی پشت سر بگذاریم و در نیم‌فصل انرژی تازه‌ای به تیم بدهیم. بچه‌های ما تیم را با دندان می‌کشند و امیدوارم تا نیم‌فصل ادامه بدهیم تا مصدومان برسند و نفرات مدنظرمان را جذب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اشاره به شانس‌های گلزنی تیمش که تبدیل به گل نشدند، عنوان کرد: مهدی شیری و سعید آقایی موقعیت‌های خوبی از دست دادند. بازیکنان ما زحمت خودشان را کشیدند. گلزنی و کسب نتیجه خوب مقابل ذوب‌آهنی که 10 نفره، بسته و خوب دفاع می‌کرد، کاری دشوار است. فولاد در این مسابقه گل زد و موقعیت‌های خوبی ایجاد کرد. به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم و فقط بابت آن ضربه ایستگاهی از آنها گلایه دارم.