نمود معضل فوتبال «زمین»گیر ایران در لیگ یک- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مدیرعامل باشگاه خلیج فارس در گفت‌وگو با تسنیم گفته بود باشگاه‌های فولاد خوزستان و صنعت نفت، به‌خاطر افت احتمالی کیفیت زمین حاضر نشدند زمین‌های شماره یک خود را در اختیار تیم ماهشهری قرار بدهند. در این شرایط، سایر تیم‌های خوزستانی مجبورند در ورزشگاه‌های غدیر و فولاد نوین میزبانی کنند که تداخل با دیدار یکی از تیم‌های باشگاه فولاد (برای استادیوم فولاد نوین) یا دیدار استقلال خوزستان (برای ورزشگاه غدیر)، خلیج فارس و استقلال ملاثانی را با مشکل مواجه می‌کند.

استقلال خوزستان در این فصل بازیکنان باکیفیتی جذب کرده و نقل‌وانتقالات بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است. با این وجود، آبی‌های اهوازی تاکنون در ورزشگاه‌های تختی آبادان و فولاد نوین به مصاف رقبا رفته‌اند و در ادامه فصل در ورزشگاه غدیر اهواز پذیرای رقبا خواهند بود. البته استقلال از این به بعد استادیوم خانگی مشخص و شرایط بهتری نسبت به سایر تیم‌های خوزستانی دارد.

این معضل فوتبال ایران در مقیاس کوچک را می‌توان در استان خوزستان مشاهده کرد. امسال سه تیم استقلال خوزستان،‌ استقلال ملاثانی و خلیج فارس ماهشهر از خوزستان در لیگ دسته اول حضور دارند که هر سه با مشکل زمین دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مشکل زمین در فوتبال ایران به چالشی قدیمی تبدیل شده که کمتر مسئول یا باشگاهی فکری برای حل آن کرده است. فصل گذشته تیم نساجی مازندران برای میزبانی از رقبای خود، آواره شهرهای مختلف بود و زمین نامناسب ورزشگاه حافظیه شیراز، داد مربیان و بازیکنان تیم‌ها را درآورد.

دیدار خلیج فارس در هفته نهم لیگ دسته اول به‌خاطر اصرار این باشگاه به میزبانی در استادیومِ نامطلوب ماهشهر برگزار نشد. نکته قابل توجه اینجاست وقتی باشگاهی چون خلیج فارس برای خرید امتیاز سهمیه لیگ یکی دست به جیب می‌شود، چگونه ابتدا به مسائل ابتدایی فوتبال یعنی ورزشگاه و نور مناسب فکری نکرده است؟

لیگ دسته اول فوتبال , استقلال ملاثانی , تیم فوتبال استقلال خوزستان ,

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2790111لیگ دسته اول فوتبال , استقلال ملاثانی , تیم فوتبال استقلال خوزستان ,

همانطور که گفته شد، استان خوزستان مقیاسی کوچک از شرایط تمام ایران است و وضعیت تیم‌های لیگ برتری نیز چندان بهتر از تیم‌های لیگ یکی خوزستان نیست. مثلاً تیم‌های هوادار و پیکان تنها استادیوم پاس قوامین را دارند و چاره‌ای جز تحمل چمن نامساعد این ورزشگاه ندارند. با این حال ورزشگاه‌هایی چون شهید شیرودی و تختی که مدت‌هاست مورد بی‌توجهی مسئولان هستند، خاک می‌خورند و روزبه‌روز فرسوده‌تر از گذشته می‌شوند.

استقلال ملاثانی تاکنون فراتر از انتظارات نتیجه گرفته و در رده‌های بالایی جدول لیگ یک روزگار می‌گذراند. این باشگاه با شرایط مالی خوبی روبه‌رو نیست و مدتی را با اعتصاب بازیکنانش سپری کرد. تا فاصله سه ساعت تا آغاز بازی مشخص نبود استقلال ملاثانی در کدام ورزشگاه مقابل فجر سپاسی صف‌آرایی می‌کند و باشگاه فولاد به دلیل مسابقه تیم نوجوانان این باشگاه، حاضر نشد ورزشگاه «فولاد نوین» را در اختیار آبی‌ها قرار بدهد.

خلیج فارس ماهشهر هم که امسال با خرید امتیاز تیم شاهین بندرعامری وارد لیگ یک شده، یکی از نمونه‌های جالب توجه فوتبال ایران محسوب می‌شود. شگفتی‌ساز فصل گذشته جام حذفی فصل گذشته در ورزشگاه شهدای ماهشهر به میدان می‌رفت، اما نور این استادیوم استانداردهای لازم را در اختیار ندارد.