نصیرزاده: یک نفر مقابل بقیه اعضای کارگروه ایستاده است/ برخی با تفسیر قانون هم مخالف هستند!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2933820

نصیرزاده در ادامه درباره اینکه در صورت مخالفت قطعی با پیشنهاد تراکتور چه تصمیمی درباره محمد نادری گرفته خواهد شد، گفت: اصلاً این اتفاق ربطی به نادری ندارد. 20 پیشنهاد جدید مطرح شده است. نادری در لیگی غیرمرتبط با لیگ ایران بازی کرده است. یعنی او اگر خارجی بود در لیگ ایران پذیرفته نمی‌شد. پس یعنی خارجی بودن از او سلب شده است، چون در لیگی غیرمعتبر بازی کرده است. لیگ دسته اول ترکیه اصلاً برای ما قابل قبول نیست. دستورالعمل همین را می‌گوید؛ اصلاً هیچکس در کارگروه دنبال عوض کردن مقررات نیست و می‌گوییم تفسیر را درست کنید. ما می‌گویم بازیکن ایرانی اگر آمد خارجی حساب شود، ولی باید مشخص کنیم چه کسی در این قانون قرار می‌گیرد. موضوع این است که اصلاً بعضی‌ها مقابل تفسیر هم می‌ایستند و با آن مخالف هستند. با توجه به درایتی که تاج دارد و سال‌ها رئیس فدراسیون فوتبال بوده است، به طور قطع این مشکل را خودش توسط ارکان قانونی فدراسیون حل می‌کند، چون سازمان لیگ به هر حال مسئول برگزاری مسابقاتی است که فدراسیون به او واگذار می‌کند.

وی ادامه داد: تاج فرد هوشمندی است و با درایت خود در حال حل کردن این شیوه کاری است. این موضوع با اعتراض باشگاه‌های حاضر در جلسه مواجه شده است. اینکه مکاتبات قبل از اینکه به دست رئیس فدراسیون برسد در رسانه‌ها منتشر می‌شود خلاف آداب اداری و مصلحت فدراسیون فوتبال است. ما شانس آوردیم تاج رئیس فدراسیون فوتبال است، وگرنه آقایان هر کاری دل‌شان می‌خواست می‌کردند! واقعاً در این زمینه شانس آوردیم.

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره جلسه روز گذشته کارگروه نظارت بر سقف بودجه و قرارداد باشگاه‌ها و اینکه اعلام شده است با پیشنهاد باشگاه تراکتور برای تغییر قانون مربوط به بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های خارجی مخالفت شده است، اظهار داشت: اولاً کارگروه پیشنهادات باشگاه‌های پرسپولیس، سپاهان، گل‌گهر و تراکتور را شنید و قرار شد بعداً در این موارد تصمیم‌گیری شود، اما در کمال تعجب شب گذشته یک یادداشت دیدیم که همه پیشنهادات رد شده است، در حالی که صورتجلسه منتشر شده مربوط به 26 تیر ماه است! آن صورتجلسه و امضاها داخلی بود و انتشار آن کاری غیرحرفه‌ای است. اصلاً تصمیمی بعد از جلسه روز گذشته گرفته نشد و به نظر می‌رسد یک نفر مقابل بقیه ایستاده است!

وی در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه تراکتور قرارداد بازیکنان جدید خود را ثبت کرده است و مشکلی برای هفته اول لیگ برتر ندارد، گفت: ما هیچ مشکلی نداشتیم و فقط باید حق عضویت را پرداخت می‌کردیم که این کار را هم انجام دادیم. قرارداد 24 بازیکن‌مان را نیز ثبت کردیم. درباره نادری هم تا زمانی که فدراسیون تصمیمی نگیرد هیچ اقدامی انجام نخواهیم داد.

«اما نامه اول منتشر شده مبنی بر اینکه باشگاه‌ها در فاصله چند روز به آغاز مسابقات ترکیب بازیکنان و سقف بودجه خود را براساس دستورالعمل ابلاغی انجام داده‌اند و این قوانین قابلیت تغییر بدون اخذ مجوز از هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال را ندارد با امضای منصور قنبرزاده مربوط به روز گذشته (8 مرداد ماه) است.»، مدیرعامل تراکتور در واکنش به طرح این موضوع به خبرنگار تسنیم گفت: به نظر می‌رسد این یک تصمیم فردی است!