نشست اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال با کامرانی فر/ جریمه کسر امتیاز در انتظار باشگاه های خاطی- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

وی ادامه داد: در بخش لیگ برتر قرار شد یک هفته پس از بازگشت تیم ملی فوتسال ایران از جام ملت‌های فوتسال آسیا به میزبانی کویت هفته نهم مسابقات لیگ برتر در روزهای 24 و 25 مهر ماه برگزار شود. هفته پایانی نیم‌فصل نخست مسابقات در روزهای 19 و 20 آبان پیگیری خواهد شد. زمان نقل‌وانتقالات نیم‌فصل مسابقات لیگ برتر از 21 آبان آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری دوم آذر ادامه خواهد داشت. همچنین اولین هفته از دور برگشت مسابقات لیگ برتر نیز طی روزهای سوم و چهارم آذر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2756796

وی ادامه داد: در دو بازی از هفته‌های پنجم و ششم لیگ برتر تیم‌های میهمان به جهت اعتراض به حضور تماشاگران بیش از 30 درصد از شرکت در ادامه مسابقه خودداری کردند که به این منظور مقرر شد از لحظه صدور ابلاغیه هیچ تیمی به هر دلیلی نمی‌تواند حتی ثانیه‌ای در برگزاری بازی وقفه ایجاد کند. پس از اتمام مسابقه گزارش مربوطه جهت رسیدگی به دبیرکل فدراسیون و ارجاع به کمیته انضباطی و صدور رأی متناسب ارسال خواهد شد.

سرپرست سازمان لیگ فوتسال ادامه داد: هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال با بررسی جمیع جهات به این جمع‌بندی رسید که استفاده از طبل به‌عنوان ابزار تشویقی مجاز است و سایر ادوات صوتی از جمله بوق، شیپور و.. در کلیه مسابقات فوتسال کشور ممنوع خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آرش جابری سرپرست سازمان لیگ فوتسال درباره نشست امروز اعضای هیئت رئیسه این سازمان با دبیرکل فدراسیون گفت: امروز صبح جلسه بسیار مفیدی را با حضور همه اعضا و حسن کامرانی‌فر برگزار کردیم و تصمیمات مختلفی جهت برگزاری هرچه بهتر مسابقات لیگ‌های فوتسال اتخاذ شد.

 

جابری خاطر نشان کرد: مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور از بیست‌وششم آبان آغاز خواهد شد که قرعه‌کشی این مسابقات نیز ساعت 11 صبح سوم آبان برگزار می‌شود.

جابری در پایان اظهار داشت: همچنین هیئت‌های فوتبال استانی باید جهت حضور حداکثر 30 درصدی تماشاگران با هماهنگی نیروهای انتظامی و اداره کل ورزش و جوانان استان اقدامات لازم را انجام دهند، اما مسئولیت ناشی از حضور بیش از ظرفیت مورد اشاره تماشاگران بر عهده باشگاه میزبان خواهد بود که در مرحله اول جریمه مالی و در مرحله بعدی کسر امتیاز برای تیم‌های خاطی در نظر گرفته می‌شود.

جابری با اشاره به مصوبات مربوط به حضور تماشاگران در سالن‌های ورزشی تصریح کرد: با توجه به سپری شدن شش هفته از مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور و مشکلات عدیده‌ای که به دلیل حضور تماشاگران بیش از 30 درصد که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شده است، مقرر شد مسئولیت حضور تماشاگران در سالن‌های ورزشی و عواقب ناشی از حضور بیشتر از 30 درصد برعهده باشگاه‌های میزبان باشد و کمیته انضباطی براساس گزارشات و تحقیقات میدانی تنبیهات انضباطی لازم را در صورت عدم رعایت موضوع در نظر بگیرد.