نبی: بعد از جام ملت های 2019 باید کی روش را حفظ می کردیم/ برای VAR باید منافع فوتبال و فدراسیون را در نظر بگیریم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2798079

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد ورود VAR به فوتبال ایران عنوان کرد: تعدادی از شرکت‌ها برای این منظور پا پیش گذاشته بودند که پس از بررسی‌های صورت گرفته، به این نتیجه رسیدیم ضرورت دارد در این رابطه ابتدا منافع فوتبال و فدراسیون را در نظر بگیریم. قطعاً این مهم به انجام خواهد رسید.

نبی درباره شرایط کمپ استقرار تیم ملی در قطر اظهار داشت: قرارداد این مکان قبل از حضور مسئولان کنونی بسته شده بود.‌ شاید با این وجود، مکان مذکور را به اتفاق کی‌روش کاملاً بررسی و تا حد امکان، کاستی‌ها را رفع کنیم.

نبی به حضور تاج در رأس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: حضور او و تلاش‌هایی که صورت گرفت، موجبات ترمیم گسست فدراسیون فوتبال ما و مجامع بین‌المللی را فراهم ساخت. خوشبختانه اکنون ارتباط خوبی با تشکیلات قاره‌ای و جهانی فوتبال داریم و تلاش می‌کنیم این شرایط را تا حد امکان ارتقا دهیم. برخی از بی‌خردان و فرصت‌طلبان تلاش زیادی داشتند تا تیم ایران در جام جهانی حضور نداشته باشد، اما تلاش فدراسیون جدید و اتخاذ دیپلماسی فعال، این مشکلات را از میان برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی اظهار داشت: مسئولان جدید فدراسیون در بدو ورود، با مسائل مختلفی روبه‌رو بودند؛ از جمله اینکه چندین اعزام پیش رو داشتیم. ضمن اینکه با توجه به فرصت کوتاهی که تا جام جهانی قطر داشتیم، می‌بایست از همان ابتدا بر تیم ملی متمرکز شویم.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال با بیان اینکه سال‌ها با مرد پرتغالی کار کرده است، گفت: اعتقاد دارم باید کی‌روش را بعد از جام ملت‌های آسیا 2019 حفظ می‌کردیم و اجازه نمی‌دادیم برود. او شناخت کافی از فوتبال ایران پیدا کرده و بهتر از هر مربی خارجی با زوایای فوتبال ما آشنایی دارد. خوشبختانه تا اینجا نیز تعامل و همراهی خوبی بین فدراسیون و این مربی وجود دارد و قطعاً این روند می‌تواند موجب تقویت روحی ملی‌پوشان طی جام جهانی شود.

وی درخصوص جایگاه و اهمیت هواداران فوتبال بیان کرد: فوتبال بیشترین علاقه‌مندان به ورزش را در کشور دارد و نمی‌توان جایگاه این جمع کثیر را نادیده گرفت. به همین دلیل من هم معتقدم نماینده جمعیت هواداران باید در مجمع فوتبال حضور داشته باشد و این موضوع را شخصاً پیگیری می‌کنم.

وی با اشاره به انتخاب کارلوس کی‌روش به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران تصریح کرد: جمع‌بندی مباحث ما در هیئت رئیسه این بود با توجه به شناختی که کی‌روش از فوتبال و تیم ملی ما دارد و نیز در راستای انسجام و اقتدار بیشتر تیم، از این مربی بخواهیم هدایت تیم را برعهده بگیرد. انصافاً او با تمام وجود تلاش کرده است تا طی همین مدت کوتاه، توان تیم ملی را ارتقا دهد.