ناظم الشریعه: عراق را از رتبه پانزدهم آسیا به جایگاه هشتم رساندیم/ سن بازیکنان مس سونگون و گیتی پسند بالاست- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال با بیان اینکه کاهش میانگین سنی لیگ برتر باید سبب جوانگرایی در تیم ملی شود، خاطرنشان کرد: شما وضعیت سنی بازیکنان تیم‌های اول و دوم جدول (مس سونگون و گیتی‌پسند) را ببینید. من منکر تأثیر مثبت تجربه نمی‌شوم، اما هر دوی این تیم‌ها سن بالایی دارند؛ تیم ملی از بازیکنان همین تیم‌ها تشکیل می‌شود.

محمد ناظم‌الشریعه درباره فصل گذشته لیگ برتر فوتسال که به قهرمانی مس سونگون ورزقان انجامید، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: لیگ پویا و بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و چند تیم مدعی قهرمانی بودند. اگر تیم‌ها فاصله امتیاز کمی داشته باشند، لیگ برتر شرایط بهتری دارد. با این حال فاصله امتیازی تیم‌ها در این فصل بسیار زیاد بود و همانطور که پیش‌بینی می‌شد، گیتی‌پسند و مس سونگون در بالای جدول بودند.

ناظم‌الشریعه با اشاره به تفاوت سطح تیم‌ها بیان کرد: گیتی‌پسند و مس سونگون امکاناتی متفاوت نسبت به سایر باشگاه‌ها دارند و بازیکنان باتجربه‌تر و آماده‌ای را به خدمت می‌گیرند. قطعاً راه قهرمانی این تیم‌ها هموارتر است. شنیدم تیم قند کاترین که امسال وارد حوزه فوتسال شد، فصل آینده تیمداری نمی‌کند. این مسائل به فوتسال ما ضربه می‌زند و مسئولان باید بررسی کنند چرا چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. مگر چه بلایی بر سر این تیم آمده است؟

وی در مورد وضعیت همکاری خود با تیم ملی فوتسال عراق اظهار داشت: تا پایان ماه فوریه (نهم اسفند) با فدراسیون فوتبال عراق قرارداد دارم و برای مذاکره با مسئولان فدراسیون به عراق می‌روم. تیم ملی این کشور از رتبه پانزدهم آسیا (در رده‌بندی جهانی) به جایگاه هشتم رسید و نایب قهرمان جام کشورهای عربی شد.

وی با اشاره به اهمیت جوانگرایی میان تیم‌های لیگ برتری تصریح کرد: باید بپذیریم بازیکنان جوان باید در مسابقات به میدان بروند. جوانان باید در لیگ برتر تجربه کسب کنند و به تیم ملی دعوت شوند. هنوز میانگین سنی لیگ برتر بالاست و سازمان لیگ و کمیته فوتسال باید تمهیداتی بیندیشند که شرایط بهتر شود. سازمان لیگ فوتسال می‌تواند قانون‌هایی برای ورود بازیکنان جوان به تیم‌ها تدوین کند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2856313

سرمربی تیم ملی فوتسال عراق در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد خود در این کشور رضایت دارد یا خیر، عنوان کرد: عراق قبل از ما بازیکن 42 ساله در تیم ملی داشت، اما بازیکنان 18 ساله به تیم دعوت کردیم و نتیجه مطلوبی در جام ملت‌های آسیا گرفتیم. عراقی‌ها از عملکرد ما خیلی راضی بودند و می‌خواهند به کارمان ادامه بدهیم.