مورایس: قطعاً 3 بازیکن در جام جهانی خواهیم داشت/ بازی ایران و انگلیس جذاب می شود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان درباره بازی آینده تیمش با مس رفسنجان اظهار داشت: مس رفسنجان فکر می‌کنم یک تیم قابل احترام است، به ویژه تیمی است که بازی خوب و با سازماندهی بالایی انجام می‌دهد و خط دفاع سازمان‌یافته‌ای دارد و یکسری بازیکنان خوب در این تیم هستند و چیزی که من از این تیم دیدم این مسائل بوده است، ولی من به بازیکنان خودم اعتماد دارم، بازیکنان خوبی که با قدرت و اشتیاق زیاد می‌توانند تغییراتی در بازی‌ها ایجاد کنند. تمرکز من همیشه روی بازیکنانم بوده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2793197

وی در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی‌اش از بازی‌های جام جهانی چیست، گفت: اگر من را بشناسید من در پیش‌بینی‌ فوتبال خیلی ضعیف هستم و نمی‌توانم چیزی را پیش‌بینی کنم و درباره آینده نظری بدهم، اما تیم‌های ملی که من می‌شناسم و کشورهایی که در آنها حضور داشتم، اگر برابر هم بازی نکنند دوست دارم یکی از آنها برنده شوند و اینکه می‌دانم برنده می‌شوند یا نه، نمی‌توانم حرفی بزنم. انتظار من این است که رقابت سالمی را در جام جهانی داشته باشیم و در کنار مردمی که می‌خواهند بازی را تماشا کنند و امیدوارم تیم‌ها بازی‌های عادلانه‌ای با هم داشته باشند و با همدلی و عشق با هم کار کنند و این شرایط در بین ملت‌ها در کنار هم به وجود بیاید.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه در تعطیلی لیگ برنامه اردوی خارجی برای آماده‌سازی سپاهان دارد یا خیر، گفت: بله در حال برنامه‌ریزی برای اردوی خارجی هستیم. احتمالاتی را در نظر گرفتیم و درباره بودجه و هزینه‌های آن فکر می‌کنیم. کار راحتی نیست که در طول جام جهانی اردو برگزار کنیم. یک بازی دوستانه با زنیت در اصفهان برگزار خواهیم کرد و امیدوارم که با حضور هواداران برگزار شود. مشخصاً در طول جام جهانی کشورهای زیادی نیستند که بتوانیم به آنجا سفر کنیم. به خاطر آب و هوای زمستانی، آپشن‌های زیادی نداریم. ترکیه، اسپانیا و پرتغال جاهایی هستند که می‌توانیم داشته باشیم، البته دبی هم به خاطر شرایط آب و هوایی در زمستان مناسب است، ولی به خاطر نزدیکی به قطر در زمان جام جهانی ممکن است شرایط برای رفتن به دبی سخت باشد، اما در این مدت روزهای تمرینی خوبی خواهیم داشت و برای شروع رقابت‌ها بعد از جام جهانی به طور مناسب آماده خواهیم شد. امیدواریم بتوانیم لیگ را بعد از بازی آخر جام جهانی مجدداً شروع کنیم و این یعنی اینکه ایران می‌تواند یک رقابت فراتر از حد طبیعی را خلق کند.

 

مورایس در پاسخ به این پرسش که برای تماشای مسابقات جام جهانی به قطر می‌رود، تصریح کرد: اگر فدراسیون فوتبال برای من دعوت‌نامه بفرستد، بله تمایل دارم که بروم بازی‌ها را ببینم، چون دیدن مسابقات جام جهانی جذاب خواهد بود، وقتی قرار است ایران مقابل انگلیس بازی کند و فکر می‌کنم بازی جذابی باشد. اگر بتوانم راهی قطر خواهم شد، ولی بستگی دارد، چون باید سپاهان را برای بازی‌های دوستانه آماده کنم و بعد از آن باید ببینم چه پیش می‌آید. همیشه برای من رفتن به جام جهانی جذاب بوده است. دوست دارم بازی کشورم را ببینم مخصوصاً که در این دوره از جام جهانی هم حضور دارد. انگلیس، پرتغال، کره جنوبی و ایران کشورهایی هستند که دوست دارم بازی‌های آنها را ببینم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژوزه مورایس درباره شرایط سپاهان و قرار گرفتن این تیم در رتبه دوم جدول گفت: سپاهان اولین تیمی است که به جام باشگاه‌های جهان راه یافته که افتخاری است برای باشگاه سپاهان، البته این تاریخی است که ما پشت سر گذاشتیم. نسل جدیدی در راه است تا تاریخی را در فوتبال ایران و اصفهان رقم بزنند. تیم در حال حاضر در موقعیت خوبی قرار گرفته است، نه فقط به خاطر این هفته، چون هر لحظه داریم کار می‌کنیم و هدف ما با هم بودن و لذت بردن از کنار هم بودن است، چون زندگی آن لحظه نیست که بازی را برنده می‌شویم. زندگی شادی است که در کنار هم داشته باشیم و سعی می‌کنیم این شرایط را در تیم‌مان پیاده‌سازی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در واکنش به حضور سه بازیکن این تیم در اردوی تیم ملی عنوان کرد: بله می‌دانیم که سه بازیکن قطعی در تیم ملی داریم. رامین رضاییان، امید نورافکن و پیام نیازمند در تیم ملی حضور دارند و درباره سایر بازیکنان خیلی مطمئن نیستیم. این سه بازیکن، بازیکنان باکیفیتی هستند و قطعاً می‌توانند به تیم ملی کمک کنند. اگر بازیکنان دیگری هم از سپاهان به تیم ملی دعوت شوند، خوشحال می‌شوم.