مهدی: کی روش صراحتاً خواستار برگزاری اردو نشد/ لیگ را با فاصله برگزار می کنیم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در خصوص اینکه آیا کی‌روش خواستار اردوهایی برای تیم ملی در بین مسابقات لیگ برتر شده است، تصریح کرد: بحث اردو مطرح نیست، چون لژیونرها را در اختیار ندارند. بیشتر بحث همگرایی و هم راستا شدن  بازیکنان داخلی بود که در برنامه پیش رو، هرازگاهی در اختیار تیم ملی قرار بگیرند. تمام تلاش‌مان را کردیم که تا قبل از شروع جام جهانی، نیم فصل اول را به اتمام برسانیم ولی هفته هفتم دستخوش لیست سرمربی قبلی تیم ملی شد و این هفته را از دست دادیم. به این نتیجه رسیدیم که اگر قرار است نیم فصل اول تا شروع جام جهانی به پایان نرسد، دیگر باشگاه‌ها را تحت فشار قرار ندهیم.

وی در واکنش به این سؤال که اگر کی‌روش خواستار تغییر برنامه لیگ برتر نشده، درخواست چه چیزی کرده است، گفت: کی‌روش صراحتا خواستار برگزاری اردو نشد، بلکه فرصت‌ها را مطرح کرد. ما قبل از جلسه دو پلن داشتیم و در کنار برنامه‌های کی‌روش قرار دادیم تا با حضور مربیان تیم‌هایی که ملی‌پوش دارند، به هدف مشترک برسیم. مثلث سازمان لیگ، تیم ملی و مربیان لیگ که دارای ملی‌پوش هستند باید کمک کنند و به نتیجه برسند، در غیر این صورت کار سخت می‌شود.

وی افزود: کی‌روش پیشنهادی ارائه کرد و ما هم مواردی داشتیم که در میان گذاشتیم. یکی دو پلن اولیه دیده شد و قرار است سازمان لیگ مناسبت‌ها، ایام‌ها و … را که تداخلی با برنامه لیگ نداشته باشد، برای تیم ملی در نظر بگیرد. سعی می‌کنیم لیگ را به برنامه‌های تیم ملی نزدیک کنیم. ایشان (کی‌روش) منصفانه نگاه گرد و به بحث لیگ نگاه ویژه‌ای داشت. سازمان لیگ با حضور منصور قنبرزاده و رضا کشوری‌فرد نشان داد برای برنامه‌های تیم ملی و سرمربی آن احترام ویژه‌ای قابل است. خط قرمز ما تیم ملی است که بتواند پرتوان در جام جهانی شرکت کند. برای اینکه برنامه‌های مدنظر پیاده شود، نیاز به دو، سه روز مطالعه است. فردا و پس فردا برنامه دو هفته از مسابقات لیگ که پس از پایان اردوی تیم ملی برگزار می‌شود را، به باشگاه‌ها اعلام می‌کنیم تا برای برنامه‌ریزی و سفرهای‌شان تدارک لازم را دیده و در جریان باشند، مابقی هفته‌ها را می‌توانیم با در زمان دیگر و با برنامه‌ جدید ابلاغ کنیم.

مهدی در رابطه با اینکه آیا بحث دیگری در جلسه امروز مطرح شد یا نه، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم همین بحث خودش چالش برانگیز بود و دو ساعت درباره آن صحبت کردیم. کی‌روش صادقانه گفت حتی حاضر است برنامه محرمانه تیم ملی را به ما بدهد که سازمان لیگ برنامه‌ریزی کند. تعامل خوبی با سرمربی تیم ملی داشتیم، چون می‌دانیم سال سختی داریم و تیم ملی باید آماده بازی با سه تیم خوب در جام جهانی شود که برای ما ایرانی‌ها اهمیت زیادی دارد.

سهیل مهدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره جلسه کارلوس کی‌روش با مسئولان سازمان لیگ، اظهار داشت: کی‌روش برنامه تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2022 قطر که بر اساس نظر سرمربی قبلی تیم ملی بود را، دید. ایشان دغدغه‌هایی دارد، چون تیم‌های حاضر در جام جهانی یک هفته بیشتر برای آماده‌سازی فرصت ندارند. همیشه این فرصت 20 روزه بود و امسال یک هفته بوده و حالت ویژه‌ای برای تیم‌های حاضر در جام جهانی است. کی‌روش صحبتی مبنی بر تغییر برنامه لیگ نداشت اما نحوه آماده‌سازی، برگزاری تمرینات و انتخاب ارنج اصلی برای او چالش‌برانگیز بود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2775454

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پایان گفت: وقتی هفته هفتم را از دست دادیم دیگر فرقی ندارد لیگ تا شروع جام جهانی در هفته چهاردهم به پایان برسد یا دوازدهم. قصد داشتیم نیم فصل اول را به پایان برسانیم و وارد نقل‌وانتقالات زمستانی شویم و نیم فصل دوم را پس از جام جهانی برگزار کنیم اما با شرایطی که پیش آمد، نمی‌توانیم زودتر به پایان برسانیم، بنابراین فشار گذاشتن روی باشگاه‌ها برای برگزاری بازی‌ها به صورت فشرده بی‌خود بود و می‌خواهیم با رسیدن به پلن مشترک، لیگ را با فاصله برگزار کرده و برنامه‌های تیم ملی را نیز بگنجانیم.