مهدی: هفته هفتم لیگ برتر بین هشتم تا نهم مهر ماه برگزار می شود/ باید بپذیریم زیرساخت ها در حداقل است- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مهدی راجع به جابجایی ساعت بازی‌های لیگ برتر از جمله دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس با حریفان‌شان خاطر نشان کرد: صداوسیما از ما درخواست کرده بود برای عدم تداخل بازی‌های استقلال و پرسپولیس با بخش خبری، ساعت برگزاری‌ها 19:30 باشد. ما آمادگی برگزاری بازی را داشتیم اما کنداکتور صداوسیما به طور کلی تغییر کرد و نامه‌ای به ما دادند به همین خاطر برنامه بازی‌های این دو تیم تغییر کرد. برای باقی مسابقات، پروازها تغییر ساعت داشتند و مشکلاتی برای برخی باشگاه‌ها پیش آمده بود.

وی در مورد فاکتورهای AFC برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها تصریح کرد: سال‌های سال آیین‌نامه‌ها سرجای خودش بوده و تکان نخورده است. آیین‌نامه‌ها سخت‌تر شده و آسان نشده است. باشگاه‌ها باید از الان کارها را آغاز کنند. مدیر صدور مجوز حرفه‌ای مشخص شده است و کارش را به خوبی انجام می‌دهد. امیدوارم مانند سال‌های گذشته کارها به دقیقه نود کشیده نشود.

مهدی با اشاره به برنامه مسابقات لیگ برتر پس از پایان اردوی تیم ملی اعلام کرد: در خلال کمپ تیم ملی برنامه هفته‌های هفتم تا پانزدهم را اعلام می‌کنیم. هفته هفتم بلافاصله پس از بازگشت تیم ملی برگزار می‌شود. تیم ملی پنجم مهر ماه به ایران بازمی‌گردد و بین هشتم تا نهم هفته هفتم برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سهیل مهدی پس از پایان نشست هم‌اندیشی مدیران باشگاه‌های لیگ برتری با مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، اظهار داشت: با توجه به اینکه جلسه مرتبط با باشگاه‌ها بود، اجازه بدهید مدیران باشگاه‌ها صحبت کنند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2769518

مدیر مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال که چند درصد ظرفیت ورزشگاه آزادی در اختیار هواداران استقلال قرار می‌گیرد، گفت: زیر 50 یا 50 درصد ورزشگاه.

مدیر مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سؤال که آیا نورافکن‌های همه ورزشگاه‌ها قابلیت برگزاری بازی زیر نور را دارند یا نه، گفت: تقریباً می‌توانیم بگوییم 95 درصد ورزشگاه‌ها شرایط برگزاری بازی در شب را دارند و به چند باشگاه نیز فشار آورده‌ایم که خودشان را برسانند.

وی در واکنش به انتقادهای یحیی گل‌محمدی از نبود امکانات و کیفیت پایین چمن ورزشگاه آزادی گفت: کاملاً به گل‌محمدی و تمام سرمربیان حق می‌دهم که بازی‌ها در جایی باشد که چمن خوبی داشته و از زیرساخت‌ها مناسب بهره ببرد. سازمان لیگ تا جایی که می‌تواند فشار می‌آورد، اما بپذیریم زیرساخت‌ها در شرایط حداقل است و حفظ چمن زنده بسیار سخت. در تهران تنها دو ورزشگاه داریم و فشردگی مسابقات باعث می‌شود کیفیت چمن پایین بیاید.

مدیر مسابقات سازمان لیگ درباره برنامه ادامه مسابقات لیگ برتر پس از پایان هفته ششم گفت: پس از برگزاری بازی‌ها در تاریخ بیستم شهریور ماه، تیم ملی وارد کمپ داخلی می‌شود و 30 بازیکن در این اردو حضور خواهند داشت و شب فیفادی نیز بازیکنان لژیونر وارد اردوی اتریش می‌شوند. به احترام تیم ملی برنامه‌ای برای برگزاری بازی‌های لیگ نداریم و یک هفته از بازی‌ها را دست دادیم. به هر حال اولویت با تیم ملی است.

وی درباره سهمیه حضور هواداران خانم برای بازی استقلال – پیکان گفت: بحث حضور هواداران چه آقایان و چه خانم‌ها برعهده شورای تأمین است. بسیاری از باشگاه‌ها با توجه به داشتن زیرساخت لازم درخواست حضور هواداران خانم در بازی‌های خانگی خود را کرده بودند، اما به واسطه حضور خانم‌ها در مرحله آزمون و خطا هستیم تا بتوانیم با حفظ شأن آنها و تأمین زیرساخت‌ها شرایط حضورشان در سایر ورزشگاه‌ها را فراهم کنیم. به محض اینکه زیرساخت‌ها فراهم شود دستورالعمل حضور هواداران به باشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.