مهدوی: تضعیف رقبا از شگردهای قهرمانی است/ یک جرقه باعث شد حواس پرسپولیس جمع شود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2926727

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع که «با توجه به جذب مهاجمان زیاد توسط سپاهان، کار جذب مهاجم سطح بالا برای دیگر رقبای این تیم سخت شده است»، تصریح کرد: در لیگ حرفه‌ای هر کاری که در چارچوب قانون و طبق فیرپلی موجب تضعیف رقیب شود، مشکلی ندارد. به نظرم سپاهان امسال قصد دارد قهرمان شود و با سیاست‌گذاری که داشته است می‌تواند هدف تضعیف رقبا را دنبال کند. شاید اگر این تیم می‌توانست، مدافعان وسط خوب را هم جذب می‌کرد تا دیگر رقبا نتوانند از آن سود ببرند. در مورد جدایی عیسی آل‌کثیر هم باید بگویم می‌بایست از او تشکر کنیم که برای پرسپولیس زحمت کشید و توانست در دربی دل هواداران را شاد کند، اما فوتبال حرفه‌ای نگرش متفاوتی را می‌طلبد و عمر ورزش حرفه‌ای کوتاه است، بنابراین بازیکن حق دارد برای آینده خود برحسب مسائل مالی تصمیم بگیرد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: در مورد دروازه‌بان دوم هم اگر قرار است گلر باکیفیت خارجی به پرسپولیس بیاید، نیازمند هزینه زیادی است و مسئولان باشگاه باید از تجربه رادوشوویچ درس بگیرند. او در خانه نشسته است و مبلغ قراردادش بیشتر و بیشتر می‌شود. به نظرم پرسپولیس گلر دوم و سوم خود را از آکادمی و تیم‌های پایه بیاورد، رقبایی که بیرانوند با دیدن‌شان بیشتر تلاش کند و آنها هم در کنار بیرانوند علاوه بر تجربه‌اندوزی برای ارتقای خود رقابت کنند.

مهدوی در پایان یادآور شد: از هواداران پرسپولیس خواهش می‌کنم احترام رقبا را حفظ کنند و اصلاً به اینکه آنها چه کار می‌کنند کاری نداشته باشند. ما باید به این توجه کنیم که پرسپولیس چه کار می‌کند و آیا در مسیر موفقیت گام بر‌می‌دارد یا خیر. در دنیای حرفه‌ای فوتبال ممکن است بازیکنان یکسری کارهایی بکنند، اما نگاه هواداران هم باید حرفه‌ای باشد. وقتی بازیکنی عضو تیم ماست باید مورد حمایت تماشاگران و هواداران قرار بگیرد. بیرانوند به تنهایی یک تیم است و اگر حمایت شود مانند گذشته برای موفقیت تیم سنگ تمام می‌گذارد.

مهدوی با اشاره به شرایط سربازی سرلک و پایان معافیت او در شهریور ماه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پرسپولیس نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیاست و رقبای متمول از سراسر دنیا بازیکن خریده‌اند، باید به این تیم نگاه ملی داشته باشیم. اگر او در تیم پرسپولیس حفظ شود و این تیم به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان برود پرچم ایران به اهتزاز در می‌آید. در آنجا می‌گویند پرسپولیس ایران فلان موفقیت را کسب کرد. باور بفرمایید امثال سرلک و بیرانوند آموزش‌های خاصی دیدند تا به این نقطه از فوتبال برسند، همانطور که یک پزشک در لباس پزشکی و بقیه متخصصان در حوزه خودشان می‌توانند باعث اعتلای نام وطن شوند. می‌توان حتی از طریق بحث سرباز قهرمان به پرسپولیس کمک کرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به قانون سقف قرارداد کار پرسپولیس و استقلال در نقل‌وانتقالات خیلی سخت شده است. البته پرسپولیس در طول نقل‌وانتقالات تلاش کرد اسکلت اصلی خود را حفظ کند که خوشبختانه این اتفاق افتاده است. با حضور محمدحسین کنعانی‌زادگان خط دفاعی پرسپولیس تقویت شد. به نظرم بعضی قوانینی که ما به کار می‌بریم در لیگ‌های حرفه‌ای دنیا موضوعی خنده‌دار است! واقعاً در کدام لیگ سهمیه بزرگسالان را اینطور کاهش می‌دهند؟! البته برای نظرات دیگران احترام قائلم، اما این مسائل خیلی خوشایند نیست.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: فوتبال ایران در فصل نقل‌وانتقالات همیشه شاهد اتفاقات عجیب و غریبی است، اما یحیی گل‌محمدی، رضا درویش و کادر مدیریتی باشگاه پرسپولیس این موضوع را خوب مدیریت کردند و با کنترل حواشی نگذاشتند تیم خیلی ضربه ببیند. البته هر چند سال یک بار این حواشی در تیم دیده می‌شود. به نظرم این جرقه باعث شد حواس مدیریت و کادر فنی جمع باشد که در طول لیگ با اقتدار و در لیگ قهرمانان آسیا با قدرت بیشتری به میدان بروند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که پرسپولیس در کدام پست‌ها همچنان نیاز به تقویت دارد، اظهار داشت: به نظرم پرسپولیس در خط حمله به مهاجمی گلزن نیاز دارد تا خروجی کار بازیسازی و نظم تاکتیکی را در گلزنی مشاهده کند، مهاجمی که صفات لوکادیا را داشته باشد، به موقع سر بزند و چارچوب‌شناس باشد. در مورد جدایی شیخ دیاباته و پریرا هم باید بگویم همان بهتر که از تیم جدا شدند و تیم به آنها نیازی نداشت. اگر قرار است بازیکن خارجی جدیدی به تیم اضافه شود باید بتواند در لیگ قهرمانان آسیا کمک کند. بازیکنی با چنین مشخصات هم جذبش بین 700 هزار تا یک میلیون دلار بودجه نیاز دارد. اگر پرسپولیس بودجه یک میلیون دلاری دارد بازیکن خارجی جذب کند در غیر اینصورت ریسک نکند و به سراغ گزینه‌های داخلی برود.