ملاقات استقلال با گزینه پیش از فصلش/ انگیزه انتقامی سپاهان در اهواز- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

نساجی مازندران- پیکان/ ساعت 15 ورزشگاه شهید وطنی

چهارشنبه-19 بهمن

ذوب آهن- ملوان / ساعت 15 ورزشگاه فولادشهر

استقلال نفت مسجد سلیمان

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2849179

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال امروز (سه‌شنبه) با 4 دیدار آغاز می‌شود که در حساس‌ترین بازی‌ها سپاهان و استقلال به عنوان تیم‌های صدرنشین و رده سومی لیگ به مصاف رقبای‌شان می‌روند.

سه شنبه 18 بهمن

نساجی مازندران – پیکان

دیدار فولاد و سپاهان جزو مسابقات سنتی فوتبال ایران به حساب می‌آید که همیشه جذابیت‌های زیادی داشته است. مخصوصاً اینکه فولادی‌ها در دور رفت و در اصفهان سپاهان را شکست داده‌ و حالا شاگردان مورایس در بهترین شرایط‌شان با انگیزه انتقام در اهواز به میدان می‌روند. شرایط به نوعی برای دو تیم متفاوت است؛ سپاهان با پشتوانه 4 برد پیاپی و برتری 4 بر یک مقابل گل‌گهر در بازی قبلی و صدرنشینی در لیگ برتر مقابل فولاد ظاهر می‌شود ولی حریفش بعد از برد پرسپولیس، از تراکتور شکست خورده تا ثابت کند هنوز از خط نوسان خارج نشده است. در جدال نکونام و مورایس، فولاد به دنبال بازگشت به جمع بالانشینان است و سپاهان نیز هدفی جز حفظ صدرنشینی ندارد.

دو تیم 25 امتیازی لیگ شرایط تقریباً مشابه‌ای را تا اینجای مسابقات طی کرده‌اند. مس رفسنجان به دلیل تفاضل گل بهتر در رده پنجم و حریف اراکی در رده ششم قرار دارد. دو تیم آمار خوبی در گل نخوردن دارند و در این زمینه به نوعی با یکدیگر در رقابت هستند. رفسنجانی‌ها با 7 گل خورده در کنار پرسپولیس بهترین عملکرد را در خط دفاع داشته‌اند و آلومینیوم نیز تنها 8 گل خورده است. مسی‌های رفسنجان در 18 بازی قبلی تنها یک شکست را تجربه کرده‌اند که در این زمینه نیز رکورد‌دار به حساب می‌آیند. آلومینیوم در بازی قبلی مقابل پرسپولیس موفق به کسب تساوی شده و مس نیز با 3 تساوی پیاپی پا به این میدان خارج از خانه می‌گذارد.

نفتی‌های مسجدسلیمان که مدت‌هاست رنگ برد را به خود ندیده‌اند، بعد از حضور رضا عنایتی به نوعی به سمت تحول حرکت کرده‌ و موفق شده‌اند با قطع روند شکست‌های پیاپی‌شان به دو تساوی مقابل هودار و پیکان برسند. عنایتی که پیش از فصل برای هدایت استقلال با او صحبت شده بود، حالا با تیم قعرنشین، با تیم‌ دوران بازیگری‌اش ملاقات می‌کند.

صنعت نفت آبادان- پرسپولیس/ ساعت 18 ورزشگاه تختی آبادان

2 برد پیاپی بعد از 2 شکست پشت سر هم، آبی‌ها را احیا کرد. از شرایط خوب استقلالی‌ها همین بس که آنها در دو بازی قبلی‌شان 7 گل به ملوان و مس کرمان زده‌اند و حالا منتظر لغزش سپاهان و پرسپولیس هستند. شاگردان ساپینتو با 33 امتیاز در رده سوم ایستاده و تنها با صدر جدول 3 امتیاز فاصله دارند. این تیم با وجود اینکه همانند بازی‌‌های اخیرش سید حسین حسینی و مهدی‌ مهدی‌پور را به دلیل مصدومیت ندارد، اما به نظر نمی‌رسد امروز در ورزشگاه آزادی برای گرفتن 3 امتیاز خیلی به دردسر بیفتد.

2 شکست پیاپی نساجی مقابل سپاهان و ملوان، تیم «شهر خسته» را خسته کرده و در خطر نزدیک شدن به انتهای جدول قرار داده است. نساجی 21 امتیازی هم‌اکنون در رده دهم قرار دارد و امروز در خانه پذیرای تیمی است که تنها یک امتیاز کمتر دارد. تساوی هفته گذشته پیکان مقابل قعرنشین لیگ، یعنی نفت مسجدسلیمان و آمار کم گلزنی این تیم در لیگ که تنها 8 گل را به نام خودش ثبت کرده، نشان از شرایط نه چندان خوب حریفان امروز میدان قائمشهر می‌دهد.

فولاد- سپاهان/ ساعت 18 ورزشگاه شهدای فولاد

هوادار- تراکتور/ ساعت 14 ورزشگاه پاس قوامین

گل گهرسیرجان- مس کرمان/ ساعت 16 ورزشگاه شهید سلیمانی

به گزارش تسنیم برنامه کامل مسابقات هفته نوزدهم به شرح زیر است:

آلومینیوم اراک – مس رفسنجان

استقلال – نفت مسجد سلیمان/ ساعت 15:30 ورزشگاه آزادی

آلومینیوم اراک – مس رفسنجان / ساعت 15 ورزشگاه امام خمینی (ره)

فولاد – سپاهان