مقایسه آماری لیگ بیست ودوم و بیست ویکم؛ هر چقدر گل بزنی قهرمان نمی شوی! + جدول- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پرونده بیست‌ودومین دوره لیگ برتر فوتبال با قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس بسته شد و تیم‌های نفت مسجدسلیمان و مس کرمان نیز به لیگ دسته اول سقوط کردند.

مقایسه عملکرد سه تیم اول جدول به نسبت فصل گذشته نشان از پیشرفت پرسپولیس می‌دهد. شاگردان یحیی گل‌محمدی فصل گذشته 18 پیروزی کسب کردند و در لیگ بیست‌ودوم با 20 پیروزی به عنوان قهرمانی رسیدند.

استقلال هم که فصل گذشته آمار فوق‌العاده بدون شکست را به ثبت رساند، در فصل بیست‌ودوم لیگ برتر متحمل چهار شکست شد. در بین مدعیان اما سپاهان با سه باخت بهترین آمار را در اختیار دارد.

استقلالی‌ها فصل گذشته تنها 10 بار دروازه‌شان باز شده بود، ولی امسال 22 بار توپ از خط دروازه آبی‌پوشان رد شد. شاگردان یحیی گل‌محمدی که فصل گذشته 21 بار توپ از خط دروازه‌شان رد شده بود، امسال با 13 گل خورده عنوان بهترین خط دفاعی را از آن خود کردند.

در آمار گل زده، امسال شرایط کلی تیم‌ها بهتر بود. پرسپولیس فصل گذشته با 44 گل زده بهترین خط حمله را داشت و استقلالِ قهرمان 39 گل زده را ثبت کرده بود. در لیگ بیست‌ودوم اما، استقلال با 52 گل زده بهترین خط حمله را داشت که نشان می‌دهد لزوماً تیمی که بهترین خط حمله را داشته باشد به قهرمانی نمی‌رسد.

در جدول زیر مقایسه آماری تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و استقلال را مشاهده می‌کنید:

فوتبال , لیگ برتر فوتبال ,

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2900196