معرفی برترین های ورزش ایران در سال 1401/ چوپان و حسینی بهترین ورزشکاران مرد و زن شدند- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

* جایزه بخش «شهید سلیمانی» ویژه ورزشکارانی که مقابل نمایندگان رژیم صهیونیستی قرار نگرفتند، به تیم ملی فوتبال مراکش تعلق یافت که اعضای آن چندین بار پرچم فلسطین را در جریان رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر به اهتزاز درآوردند. این جایزه به نماینده جنبش حماس تحویل داده شد. در این بخش همچنین از آرش میراسماعیلی تقدیر به عمل آمد.

* در بخش «برترین ورزشکار زن در سال 1401»، ضمن تقدیر از هاشمیه متقیان ملی‌پوش رشته پارادوومیدانی و هانیه رستمیان ملی‌پوش تیراندازی به عنوان منتخبان جشنواره، جایزه این بخش با کسب بیشترین آراء مردمی به سیده الهام حسینیملی‌پوش وزنه‌برداری تعلق یافت.

* جایزه «تختی» ویژه ورزشکارانی که روح پهلوانی و جوانمردی را زنده نگه می‌دارند، به روح‌الله رستمی ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری تعلق یافت.

* جایزه بخش «برترین سرمربی سال 1401» به علی نادری سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی رسید.

* جایزه مربوط به «فدراسیون‌های شایسته تقدیر»، به فدراسیون‌های ورزش ناشنوایان و تیشه‌گران رئیس این فدراسیون اهدا شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2882934

* در بخش «برترین تیم ملی در سال 1401» ضمن تقدیر از تیم ملی والیبال بانوان، تیم کشتی فرنگی جوانان با کسب بیشتری آراء از سوی مردم، جایزه این بخش را از آن خود کرد.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از خانواده شهید اسماعیل احمدی مشاور وزیر ورزش و جوانان که در حادثه سقوط بالگرد در کرمان به شهادت رسید، تقدیر به عمل آمد.

* جایزه «برترین ورزشکار مرد در سال 1401» با آراء مردمی به هادی چوپان قهرمان خوش‌نام رشته پرورش اندام اهدا شد.

* جایزه «فدراسیون برتر سال 1401» به فدراسیون هندبال رسید و علیرضا پاکدل رئیس این فدراسیون، جایزه مربوطه را دریافت کرد.

* در بخش «شهید ورزشکار» از شهید روح‌الله عجمیان ورزشکار رشته تکواندو با حضور پدر این شهید بزرگوار تقدیر شد.

* جایزه «یک عمر زندگی ورزشی» به منصور برزگر پیشکسوت باسابقه کشتی ایران اهدا شد.

فهرست برترین‌های این مراسم در زیر آمده است:

در این مراسم حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک، غفور کارگری رئیس کمیته پارالمپیک، معاونان وزیر ورزش، حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال، رؤسای فدراسیون‌ها و تعدادی از پیشکسوتان و ورزشکاران در رشته‌های مختلف حضور داشتند.

* جایزه «برترین صحنه ورزشی سال 1401» به گلروزبه چشمی به ولز در جام جهانی 2022 قطر تعلق یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم معرفی برترین‌های ورزش ایران در سال 1401، امشب (چهارشنبه) در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

* در بخش جایزه «قهرمان فردا» مربوط به مدال‌آوران زیر 20 سال ورزش کشور در سال 1401، ضمن تقدیر از فاطمه زهرا سعید‌آبادی، این جایزه به امیررضا معصومی ملی‌پوشان کشتی آزاد کشورمان اهدا شد.