مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

اکثریت کد رشته های دوره های شبانه، روزانه، پردیس خودگردان و غیر انتفاعی و پیام نور در دفترچه با کنکور ارائه می شود. رشته های دانشگاه های فرهنگيان و تربيت دبير شهید رجايی و همچنين رشته های مربوط به مناطق محروم، زلزله زده و سیل زده، مشمول ضوابط رشته های دوره روزانه می باشند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ در رتبهبندی تایمز به عنوان بهترین دانشگاه ایران و بالاتر از دانشگاههای شریف و تهران قرار گرفت. مشاهیر مجسمه «متفکر» اثر آگوست رودَن در دانشگاه کلمبیا. برایان گرین و آیزاک آسیموف نیز از این دانشگاه بودهاند.

برای انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه داشت این مشاور انتخاب رشته کنکور کد الزامی است. بنابراین هرچه تعداد سوالات درست بیشتر باشد به همان مقدار تراز و رتبه بالاتری خواهید داشت. 1. اگر می خواهید از دوره های پيام نور، غيرانتفاعی و دانشگاه فرهنگیان، رشته هايی را انتخاب كنيد و تازه هزينه آن را پرداخت كرده ايد، لازم است سریال پرداخت مربوط به هركدام را وارد نماييد. در آخرین جدول کارنامه، ماکزیمم رتبه کل زیرگروه ها، رتبه کل در سهمیه، آخرین رتبه مجاز در سهمیه (دوره های روزانه و نوبت دوم) و رتبه کشوری نمایش داده می شود. داخل دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی، ظرفیت هر رشته و نفر مشخص می شود که بخاطر اهمیت ظرفیت و رتبه قبولی کنکور برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون، آمار قبولی های رشته های پرمتقاضی گروه علوم انسانی برای دانشگاه های سراسری و آزاد در جدول زیر قرار داده شده است.

مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی

همانطور که میدانید کنکور ریاضی سومین گروه آزمایشی پرجمعیت در کنکور سراسری است که در خود رشته های فنی مهندسی و علوم پایه را جای داده است. کنکور داستانی بسیار متفاوت است و شما نباید دانش خود را بر اساس نتیجه کنکور بسنجید، کنکور همانند یک مسابقه است و شما برای رسیدن به مراحل بعدی باید فقط از آن گذر کنید. دانش، نگرش، مهارت ها و تمام عادات مثبتی که دانش آموزان باید در زندگی تحصیلی خود کسب کنند، در مدارس به دست می آیند. خود شما شروع به صحبت کردن کنید و شرایط را به خوبی باز گو کنید. شما اطلاعی از هزینه و شرایط انصراف از پیام نور دارین؟

نحوه مطالعه نیز بسیار مهم است شما باید مطالعه به روش تستی یاد بگیرید نه تشریحی، در نتیجه باید یک راهنمای بسیار خوب کنار خودتان داشته باشید. شما باید برای وقت خود ارزش قائل شوید و بدانید هر ثانیه برای شما با ارزش است اگر از آن زمان به درستی استفاده کنید در نهایت کارتان راحتتر پیش خواهد رفت و شما بدون استرس میتوانید در کنار کار خود به تفریح نیز بپردازید. شما به تنهایی نمیتوانید با موارد بالا آشنا شوید و نیاز به فردی با تجربه دارید تا بتواند همانند نقشه شما را راهنمایی کنند. افراد داوطلب زمان بسیار کمی دارند و فرصت آزمون و خطا نیست باید فردی با تجربه به آنها در مسیر کمک کند، در غیر این صورت شاید فرصتی برای جبران نباشد و 3 سال فقط با اشتباه طی شود.

خیلی از افراد گمان میکنند قبولی در رشته انسانی بسیار راحتتر از رشتههای تجربی و ریاضی است اما تنهای تفاوتی که باهم دیگر دارند در تعداد داوطلبان است و همانطور که قبولی در تجربی سخت است همانقدر نیز در رشته علوم انسانی قبولی سخت است. قطعا پردازش منطقی و هوشمند سیستمی که بر اساس حجم زیادی از دادهها عمل می کند، بسیار دقیق تر از دادههای محدود از یک جامعه آماری نامتوازن خواهد بود. دانشکدهها تأسیس دانشکدههای دانشگاه کمبریج کاملاً اتفاقی بود و از روز اول قرار بر تأسیس چنین جاهایی نبود. برای رسیدن به رتبه و رشته مورد علاقه خود باید در قدم اول برای کنکور با برنامه درس بخوانید و در قدم دوم به بهترین شکل انتخاب رشته کنید. البته توجه داشته باشید که شما قرار نیست به واسطه مشاوره خود همیشه میانبر بزنید. قبولی در هر رشتهای سختی خودش را دارد خیلی از افراد گمان میکنند که قبولی در این رشته آسانتر از قبولی در رشتههای تجربی و ریاضی است در صورتی که هر کدام از رشته ها برای قبولی در دانشگاه دولتی باید تراز و رتبه خوبی بدست بیاورید و این رشتهها با رقابت نیز همراه است مثل رشته حقوق.