مرفاوی: میزبانی قرقیزستان خیلی باب میل نیست/ در آسیا بهترین عملکرد مان را نشان می دهیم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2773992

مرفاوی با انتقاد از شرایط میزبانی کشور قرقیزستان و اینکه تیم ملی قبل از مسابقه فردا امکان تمرین در زمین اصلی را ندارد، گفت: ما پنجشنبه هفته گذشته وارد قرقیزستان شدیم. با این وجود نحوه میزبانی خیلی باب میل ما نبوده است و امیدوارم شرایط بهتر شود. بالاخره فوتبال آسیا در این زمینه باید خیلی قوی‌تر عمل کند؛ به خصوص در حوزه میزبانی. طبق قوانین AFC و فیفا، تیم‌ها باید یک روز قبل از بازی در زمین مسابقه تمرین کنند، ولی متأسفانه اینجا زمین بازی در اختیار هیچ تیمی قرار نگرفت. در حالی که خود قرقیزستان میزبان است و با شرایط زمین آشنایی کامل دارد. من انتظار داشتم طبق قانون و بازی‌های بین‌المللی که قبلاً در سطح آسیا و دیگر قاره‌ها برگزار می‌کردیم، آخرین جلسه تمرینی تیم در زمین اصلی برگزار شود. به شخصه از این موضوع ناراحت هستم و نسبت به شرایط موجود انتقاد دارم.

 

سرمربی تیم فوتبال جوانان کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگار قرقیزستانی که از وی درباره تغییرات تیمش نسبت به مسابقات کافا پرسید، اینطور پاسخ داد: ما در مسابقات کافا برابر قرقیزستان به میدان رفتیم. طبیعتاً هم آنها از ما شناخت دارند و هم ما نسبت به بازی آنها آشنایی داریم. طبیعی است که هر دو تیم به آنالیز یکدیگر پرداخته باشند. با این حال شاکله اصلی تیم ما، همان تیمی است که با آن قهرمانی در کافا را به دست آوردیم. ما با همان تیم به قرقیزستان آمدیم تا روندمان برای مسابقات کافا را اینجا هم ادامه دهیم. تیم ما به هماهنگی و درک تاکتیکی خوبی رسیده است و ان‌شاءالله بتوانیم از این هارمونی به نحو احسن استفاده کنیم تا با موفقیت بازی‌های این مرحله را پشت سر بگذاریم.

امین حزباوی مدافع و کاپیتان تیم ملی هم راجع به دیدار حساس فردا گفت: ضمن عرض سلام و خسته نباشید به همه خبرنگاران، به لطف خدا با شرایط خوبی پای به این مسابقات گذاشتیم و تمرینات مفیدی را انجام داده‌ایم. تمامی بازی‌های تیم ملی سخت است و ما هیچ حریفی را دست‌کم نمی‌گیریم. با این وجود ما بازیکنان تیم هم‌قسم شده‌ایم که تا آخرین لحظه دست از تلاش بر نداریم. قطعاً تمام اعضای تیم برای رسیدن به یک هدف که صعود از این مرحله و سپس قهرمانی آسیاست، با تمام وجود می‌جنگند و امیدواریم که به این مهم دست پیدا کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عبدالصمد مرفاوی سرمربی تیم فوتبال جوانان کشورمان در آستانه دیدار حساس برابر قرقیزستان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا گفت: خیلی خوشحالیم که اینجا حضور داریم و امیدوارم خاطره‌ای خوب را در این کشور رقم بزنیم. تیم ما به لحاظ شرایط تمرینی و روحی و روانی اوضاع مناسبی دارد، تمرینات بانشاطی را پشت سر گذاشتیم و بازی‌های تدارکاتی خوبی را هم پشت سر گذاشتیم. کاملاً برای این مسابقات آماده هستیم تا بهترین کیفیت خود را به نمایش بگذاریم.