مدیر حقوقی فدراسیون فوتبال: سونامی کمترین توصیف برای پرونده ویلموتس است/ زیان‌های دیگر در آینده مشخص می‌شود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مدیر امور حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: تلاش‌های مسئولان حقوقی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال ادامه دارد و ما امیدوار به کمک دولت محترم هستیم تا زیان‌ها و خسارت‌های این فاجعه را برای فدراسیون کمتر کنیم. بدهی 32 میلیارد تومانی مالیات قرارداد ویلموتس، جدای از مالیات پرداخت نشده قرارداد کارلوس کی‌روش سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال است که هم اکنون به طور اقساطی به اداره دارایی پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، آرش فرهادی در خصوص موضوعات مطرح شده درباره هزینه‌های پرونده مارک ویلموتس گفت: مهم‌ترین اثر این قرارداد در صورت‌های مالی و ترازنامه فدراسیون فوتبال است که باعث زیان‌ده شدن فدراسیون و بحرانی شدن شرایط مالی مجموعه فوتبال شده است.

وی گفت: فدراسیون فوتبال متأسفانه با تبعات ناشی از این پرونده مواجه است اما جا دارد از همراهی و تلاش‌های سجادی و همکاران ایشان و معاونت حقوقی وزارت به ویژه در خصوص تعاملى که از طریق وزارت ورزش با وزارت اقتصاد جهت همکاری با فدراسیون در حل و فصل آثار ناشی از این پرونده ایجاد شد تشکر کنیم و امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و دولت محترم مشکلات حاصل از این قرارداد هرچه زودتر رفع شود.

فرهادی عنوان کرد: نکاتی که مقام عالی وزارت ورزش آقاى سجادی در خصوص زیان‌هاى ناشی از پرونده اعم از مالیات و ساختمان و مبلغ نقدی مطرح و از عبارت سونامی استفاده کردند به طور کامل مستند و درست است و علاوه بر این موارد، زیان‌های قابل توجه دیگری باقی مانده که آثار آن در آینده مشخص می‌شود. با توجه به آثار مالی و خسارت‌های قرارداد ویلموتس برای فدراسیون فوتبال، سونامی کمترین توصیف برای این قرارداد و بحران‌های ناشی از آن است.

 وی ادامه داد: علاوه بر حکم صادره برای ویلموتس، حکم دستیاران ایشان از سوی CAS و برگ تشخیص مالیات 32 میلیارد تومانی نیز به فدراسیون فوتبال ابلاغ شده و با وجود تلاش وثوق احمدی و تیم حقوقی همراه ایشان در کاهش میزان محکومیت که شایسته قدردانی است، پرداخت مبلغی حدود 4 میلیون یورو برای فدراسیونی که ساختمانش را هم از دست داده یک فاجعه محسوب می شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2751944