مدیرروستا: ناکامی در جام ملت های آسیا نباید باعث برکناری قلعه نویی شود/ لیگ برتر حال و روز فوتبال ما را نشان می دهد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

فوتبال ما با این مدیران پیشرفت نمی‌کند
وی به انتقاد از سبک مربیان داخلی فوتبال کشورمان پرداخت و اظهار داشت: آنها عمدتاً دنبال حرف زدن هستند و همین موجب شده فوتبال ما درجا بزند. پوست‌اندازی فوتبال ایران در مربیگری سرعت بسیار کمی داشته است و مربیانی تیم می‌گیرند که سال‌های قبل نتایجی معمولی گرفته‌اند. فدراسیون فوتبال باید نظارتی بر مربیان ما داشته باشد و به آنها نمره بدهد. مدیران ما کسانی نیستند که فوتبال با آنها پیشرفت کند و هیچ فرصتی نصیب مربیانی نمی‌شود که بیرون هستند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2866447

امیر قلعه‌نویی , تیم ملی فوتبال ایران ,

علی‌اصغر مدیرروستا درباره انتخاب امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: وقتی اسامی گزینه‌های داخلی مورد نظر فدراسیون اعلام شد، نام یحیی گل‌محمدی و علی دایی از قلم افتاده بود و همه می‌دانستند که قلعه‌نویی گزینه اصلی است. چون گل‌محمدی در میان گزینه‌ها نبود، قلعه‌نویی در میان مربیان داخلی بیشتر از همه واجد شرایط است. حسین فرکی هم با سابقه‌ای که داشت، می‌توانست گزینه خوبی برای تیم ملی باشد.

لیگ برتر حال و روز فوتبال ما را نشان می‌دهد
مدیرروستا درباره وضعیت تیم ملی ایران برای جام ملت‌های آسیا 2023 خاطرنشان کرد: مسابقات سختی پیش رو داریم. فوتبال آسیا در حال پیشرفت است و ما در اسم خودمان گیر کرده‌ایم. به اشتباه می‌گوییم بهترین تیم آسیا هستیم، اما می‌توانیم بهترین تیم آسیا باشیم. بازیکنان بسیار توانایی داریم، اما لیگ برتر حال و روز فوتبال ما را نشان می‌دهد. تیم‌های لیگ برتر به‌جز دو یا سه تیم اصلاً فوتبال بازی نمی‌کنند و مربیان به فکر مسائل فنی نیستند.

یک مربی که هیچ پیشرفتی نداشته، چرا باز هم تیم می‌گیرد؟
پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به رویه‌های غیرمعمول در انتخاب سرمربی عنوان کرد: فدراسیون فوتبال بررسی کند یک مربی که هیچ پیشرفتی ظرف چند سال کارش نداشته است، چرا باز هم تیم می‌گیرد. آیا غیر از این است که برخی دلالان در حال جابجایی مربیان هستند؟ ساختار مربی‌سازی در ایران اشتباه است و فوتبال ما باید زیر و رو شود. برخی مربیان مدرک مربیگری ندارند و بعد با کسب مدرک سرمربی می‌شوند! برخی‌ها هم ابتدا سرمربی هستند و بعد مربی می‌شوند!

بعد از این لژیونرها بعید می‌دانم بازیکن خوبی به اروپا بدهیم
مدیرروستا با بیان اینکه فوتبال ایران باید متحول شود، به تسنیم گفت: بازیکنان مستعد زیادی به‌خاطر فساد در فوتبال حیف و میل شدند. با این شرایط، فوتبال ما ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود و برای اینکه خودمان را به سطح اول فوتبال آسیا نزدیک کنیم، باید روند پرورش مربی اصلاح شود. لژیونرهای خوب فوتبال ما که اکنون در سطح اول اروپا بازی می‌کنند،‌ بار تیم ملی را به دوش می‌کشند و بعد از آنها، بعید می‌دانم بازیکنان خوبی به اروپا بدهیم.

ناکامی در جام ملت‌های آسیا نباید باعث شود قلعه‌نویی را کنار بگذاریم
وی با تمجید از سرمربی پرسپولیس بیان کرد: نتایج اخیر نامزدهای داخلی نیمکت تیم ملی نشان می‌دهد گل‌محمدی ظرف سال‌های اخیر کارنامه پُربارتری داشته است. سرمربی تیم ملی باید در تیم‌های پایه فعالیت کند و تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید ایران هم باید زیر نظر قلعه‌نویی باشند. اگر تیم ملی در جام ملت‌های آسیا نتیجه نگیرد، نباید سرمربی تیم را کنار بگذاریم و باید چند سال به قلعه‌نویی فرصت بدهیم تا برنامه‌هایش را اجرا کند.

فرصتی را که به کی‌روش دادند، باید به مربی ایرانی بدهند
کارشناس فوتبال ایران در مورد بن‌بست در مذاکرات فدراسیون فوتبال با فلیکس سانچس و وینچنزو مونتلا تصریح کرد: به هر حال مربیان خارجی با فوتبال روز دنیا آشناتر هستند. در میان گزینه‌های اعلام شده، فلیکس سانچس در رده‌های پایه قطر بوده و فوتبال قطر را متحول کرده است. وینچنزو مونتلا هم مربی چند تیم باشگاهی خوب بوده است. با این حال همان فرصتی را که به کی‌روش دادند، باید به مربی ایرانی هم بدهند.