ماتا: هر بازی برای ما از این به بعد خیلی سخت خواهد بود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روی ماتا در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: درباره بازی باید بگویم که یک بازی خیلی سخت را برای فردا انتظار داریم. اگرچه که تیم نفت در جدول جایگاه خیلی خوبی ندارد، اما مطمئنیم که بازی خیلی سختی خواهیم داشت. از آن موقعی که مربی‌شان عوض شده گلی دریافت نکردند و این هم برای تیم نفت یک امتیاز مقابل ما خواهد شد. فردا برای اینکه سه امتیاز بازی را بگیریم، باید آن مسیری را که طی می‌کنیم، ادامه دهیم و باید در نبردهای هوایی جنگنده و برنده باشیم. هر بازی برای ما از این به بعد خیلی سخت خواهد بود و فردا هم یکی از آنها خواهد بود.

«تأیید می‌کنید آمانوف ایران را ترک و یا قراردادش را فسخ کرده است؟»، گفت: تا الان هیچ اطلاعی از او نداریم و نمی‌دانیم که از ایران خارج شده است یا نه، خبری به ما نرسیده است. از فسخ قراردادش هم اطلاعی نداریم، ولی در دو سه روز آخر هم در تمرین حاضر نشده است و هیچ خبری از او نداریم.

ماتا درباره غیبت ساپینتو روی نیمکت مقابل نفت مسجدسلیمان و انتقاداتی که از عملکرد استقلال در نبود سرمربی پرتغالی‌اش روی نیمکت مطرح می‌شود، گفت: سرمربی ما سرمربی ماست و خیلی هم این بحث برای ما مهم است و همه آن را می‌دانند. نیمکت تیم‌های حریف در خیلی از بازی‌ها وقتی عقب می‌افتند سعی می‌کنند حرکاتی را انجام دهند که باعث می‌شود آرامش تیم ما برهم زده شود و تیم ما را تحریک می‌کنند. نمی‌توانم باور کنم که در بازی پیش چه اتفاقی افتاد! چرا مربی تیم حریف از روی نیمکت تیم خودشان به سمت ما آمد؟! چرا باید این کار را بکند؟ چرا نباید فدراسیون روی این موضوع ترتیب اثری داشته باشد؟ باید قانون‌گذاری داشته باشند، چون این‌طوری مثل قانون جنگل می‌شود و هر کسی به سمت نیمکت دیگری می‌رود باید کارت قرمز بگیرد. ما همیشه سعی کردیم روی تیم خودمان تمرکز کنیم، ولی نمی‌توانند این‌طور با ما رفتار کنند و در بازی قبل دیدید که مربی ما دو سه بار مورد تحریک تیم حریف قرار گرفت و بعد از اینکه در دقایق آخر بازی جلو بودیم مربی ما را هُل دادند. ما باید روی فوتبال تمرکز کنیم و از فدراسیون خواهش می‌کنم که جلوی این کار را بگیرند، شاید این‌طوری این مشکل حل شود، چون ما بازی مس را برده بودیم و نمی‌خواستیم تیم حریف را تحریک کنیم. این کار برای بار اول و دوم نیست و دفعه‌های قبل انجام دادند. این کار برای فوتبال ایران خوب نیست. ما می‌خواهیم کیفیت بازی را بالا ببریم و هرچقدر کیفیت بازی‌ها بالا باشد همه لذت می‌برند. لطفاً از مربیان تیم‌های دیگر خواهش کنید که فقط روی تیم خودشان تمرکز کنند.

مربی تیم فوتبال استقلال درباره این موضوع که حریفان آنها از اخلاق و احساساتی بودن ساپینتو سوءاستفاده می‌کنند و به‌عنوان یک حربه استفاده می‌کنند تا نتیجه بگیرند، خاطرنشان کرد: صحنه‌های بازی قبل را دیدید؟ دیدید که به راحتی ساپینتو را هُل داد؟ آیا او عکس‌العملی نشان داد؟ به خاطر این است که ما از فدراسیون خواهش می‌کنیم که ترتیب اثر نشان دهند، چون اگر ما یک کاری را انجام داده باشیم درست است، ولی این اتفاق به صورت مستمر افتاده و ما را تحریک می‌کنند. هر موقعی که ساپینتو کنار تیم نبود بازیکنان ما یک صد درصد دیگر به عملکردشان اضافه کردند، چون ما یک خانواده هستیم. هر وقت یکی از ما نیست، ما اتحادمان بیشتر می‌شود و فردا هم یکی از آن روزهاست.

مربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه تیمش در بازی‌های گذشته خوب گل زده است و باید فردا مقابل تیمی بازی کند که در دو بازی گذشته گلی دریافت نکرده است و با توجه به اینکه فاصله استقلال با صدر جدول کم شده است، چقدر نسبت به صدرنشینی خوش‌بین هستند، تصریح کرد: برای موضوع اول باید بگویم که همانطور که گفتم بازی سختی خواهیم داشت، ولی شرایط تیم ما الان خیلی خوب است و اگر سطح خوب‌مان را نگه داریم امیدواریم که سه امتیاز بازی فردا را کسب کنیم. درباره موضوع دوم باید بگویم که دو هفته پیش ما هشت امتیاز با صدر جدول فاصله داشتیم و همه انتقاد می‌کردند و الان این فاصله به سه امتیاز رسیده است. این فوتبال است و ما باید کار خودمان را انجام دهیم و در آخر امیدواریم که خوشحال باشیم.

ادامه دارد …


منبع: https://tn.ai/2849228«با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شد یک هافبک به تیم استقلال اضافه شود، درست است که کادر فنی از مدیریت باشگاه خواسته است که چند هفته بگذرد و بعد از آن تصمیمی برای جذب بازیکن گرفته شود؟»، ماتا در پاسخ به این پرسش گفت: همانطور که می‌دانید آن زمانی که پنجره نقل‌وانتقالات باز بود ما نمی‌توانستیم بازیکن بگیریم. بعضی از بازیکنانی بودند که می‌خواستیم اضافه کنیم، ولی متأسفانه امکانش نبود. الان بازار آزاد است و برای آوردن بازیکن آزاد باید خیلی دقت کنیم. آن بازیکنی هم که می‌آوریم باید سطح بالایی داشته باشد تا بتواند تفاوتی در تیم ایجاد کند، چون بازیکنی اگر بیاید و در سطح بازیکنان خودمان باشد، خوب نیست. ما از تیم خودمان خیلی راضی هستیم و اعتقاد مضاعفی به بازیکنان داریم. سختی کشیدیم، ولی هر روز روبه جلو پیشرفت کردیم، چه آنهایی که بازی کردند و چه آنهایی که بازی نکردند، همه آنها پیشرفت کردند. بعضی از بازیکنانی که مصدوم بودند به تیم اضافه می‌شوند و رقابتی که بین بازیکنان ایجاد شده، خیلی خوب است و به تیم کمک می‌کند که به سطح مطلوبی برسد. اگر قرار است که یک بازیکن بیاوریم باید بازیکنی بیاوریم که خیلی خیلی تاپ باشد و تفاوت ایجاد کند. اگر نشد هم که این بازیکنانی که داریم را تا آخر حفظ می‌کنیم.