مأموریت پرسپولیس برای حفظ صدر در انزلی و جدال خارجی ها در اصفهان- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

پیکان – هوادار تهران ساعت 15
داوران: حمید حاج‌ملک، سید یعقوب حجتی، علیرضا طاهرخانی، شبیر بهروزی
ناظر: البرز حاجی‌پور

در زیر نگاهی به 4 مسابقه روز اول هفته دهم می‌اندازیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته دهم لیگ برتر امروز (پنجشنبه) با 4 دیدار آغاز می‌شود و سپاهان در خانه به مصاف شاگردان بردیف می‌رود و پرسپولیس در انزلی مقابل شاگردان مازیار زارع قرار می‌گیرد. دو دیداری که نتایج آن ممکن است تغییراتی را در صدر جدول به وجود بیاورد. 

مس کرمان ـ صنعت نفت آبادان ساعت 17
داوران: سیدعلی اصغر مؤمنی، فرهاد فرهادپور، سیدمحمد هاشمی‌نسب، سیدحسین حسینی
ناظر: سید احمد صالحی

قرار گرفتن نساجی با حمید مطهری در رتبه ششم جدول باعث شده که سایر تیم‌ها حساب ویژه‌ای روی نساجی باز کنند. شاگردان مطهری هفته گذشته 3 امتیاز حیاتی را در سیرجان مقابل تیم پرمهره و مدعی گل‌گهر کسب کردند و در دیدار خانگی خود مقابل فولاد هم به دنبال این هستند که روند روبه رشد خودشان را ادامه دهند، اما شرایط فولاد متفاوت از نساجی است. شاگردان نکونام پس از پیروزی مقابل سپاهان در اصفهان در هفته چهارم تا این هفته نتوانسته‌اند به پیروزی برسند و غیر از یک بازی عقب افتاده خود مقابل ملوان، در 4 بازی به تساوی رسیدند و در تلاش هستند هرچه زودتر نوار تساوی‌های‌شان را پاره کنند. با توجه به نزدیکی امتیاز تیم‌ها در جدول، هر کدام از دو تیم اگر امتیاز از دست بدهد ممکن است چند پله در جدول سقوط کند.

نساجی مازندران – فولاد خوزستان ساعت 17:30
داوران: کمیل غلامی، علی‌اکبر نوری، وحید سیفی، علی بای
ناظر: حسین خانبان

دو تیم پرهوادار و مدعی لیگ یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته را برگزار می‌کنند. دیداری که نتیجه آن برای سایر مدعیان بالای جدول هم اهمیت دارد. شاگردان مورایس اگر بتوانند در خانه مقابل تراکتور به پیروزی برسند، در صورت عدم نتیجه‌گیری سرخابی‌ها به صدر جدول خواهند رسید، هرچند تراکتور هم این فرصت را دارد تا با پیروزی در ورزشگاه نقش جهان خود را بیشتر به بالای جدول نزدیک کند. شاگردان بردیف هفته گذشته کامبک مهمی داشتند و با وجود اینکه مقابل نفت مسجدسلیمان در آستانه شکست خانگی بودند بازی را با هت‌تریک عبا‌س‌زاده، سه بر دو بردند تا با روحیه بیشتری به اصفهان بروند. این دیدار از جنبه دیگری هم حائز اهمیت است و جدال سرمربیان خارجی دو تیم می‌تواند بر جذابیت بیشتر این بازی بیفزاید.

ملوان بندرانزلی ـ پرسپولیس ساعت 17
داوران: علی صفایی، محمدرضا منصوری، ایوب غلام‌زاده، سعید رحیمی مقدم
ناظر: یدالله جهانبازی

ملوان –پرسپولیس

در طرف مقابل ملوان شرایط خیلی خوبی ندارد و با یک بازی کمتر با 5 امتیاز در رتبه پانزدهم قرار گرفته است. هرچند مازیار زارع حمایت کامل مدیران ملوان را پشت سر خود می‌بیند، اما نمی‌خواهد مقابل پرسپولیس شکست بخورد. تقابل پژمان نوری و مازیار زارع با پرسپولیس می‌تواند باعث جذاب‌تر شدن این دیدار شود. نتیجه این بازی برای استقلال و سپاهان هم اهمیت دارد و اگر ملوان بتواند پرسپولیس را شکست دهد، ممکن است تغییراتی در صدر جدول به وجود بیاید.

استقلال- آلومینیوم اراک ساعت 17
داوران: سید وحید کاظمی، محمدرضا ابوالفضلی، دانیال باشنده، عباس راکی
ناظر: ایرج نظری

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2790672

نفت مسجدسلیمان – مس رفسنجان ساعت 17
داوران: روح‌الله شریفی، محمد راهی، محسن حکیم، مسعود حقیقی
ناظر: سعید بطحایی

گل‌گهر سیرجان – ذوب‌آهن اصفهان ساعت 17
داوران: جواد رحیم‌زاده، قهرمان نجفی، بهمن عبداللهی، فرزاد منصوری
ناظر: فریدون اصفهانیان

سپاهان –تراکتور

نساجی مازندرانفولاد خوزستان

مس کرمان –صنعت نفت آبادان

پنجشنبه 28 مهر

دیدار تیم‌های بحران‌زده، این هفته در کرمان برگزار می‌شود. صنعت نفت پس از حضور فیروز کریمی به عنوان سرمربی یک امتیاز در 3 هفته گذشته کسب کرده و در قعر جدول قرار گرفته است. اعضای این تیم که پیش از بازی فردا شارژ مالی شده‌اند، باید دید می‌توانند دومین پیروزی‌شان را در کرمان کسب کنند یا نه. مسی‌ها که در 9 هفته گذشته فقط در یک بازی به پیروزی رسیدند،  نمی‌خواهند شرایط‌شان از این بحرانی‌تر شود و به دنبال کسب 3 امتیاز خانگی هستند.

ملوان و پرسپولیس بازی‌های خاطره‌انگیز زیادی را در 4 دهه گذشته مقابل هم برگزار کردند و در این هفته پس از چند فصل با شرایطی متفاوت به مصاف هم می‌روند. پرسپولیس در حال حاضر صدرنشین لیگ است و با مأموریت حفظ صدر جدول به انزلی می‌رود تا با پیروزی مقابل ملوان جایگاه خود را مستحکم‌ کند.

سپاهان اصفهان ـ تراکتور تبریز ساعت 15
داوران: محمدحسین زاهدی‌فرد، فرهاد مروجی، حمیدرضا افشون، یعقوب آشوری
ناظر: محمدرضا فلاح

به گزارش تسنیم برنامه کامل دیدار‌های هفته دهم به شرح زیر است:

جمعه 29 مهر 1401