لیگ برتر فوتبال| نبرد صدرنشینی در تهران و اصفهان و تقابل همسایه های فانوس به دست- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

ملوان بندر انزلی – صنعت نفت آبادان، ساعت 17:30، ورزشگاه سیروس قایقران بندر انزلی
داوران: سعاد وفاپیشه، علی‌اکبر نوری، علیرضا طاهرخانی و ناصر جنگی
ناظر: بهرام مهرپیما

استقلالفولاد خوزستان
دو تیم در حالی به مصاف هم می‌روند که تعدادی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران را در اختیار دارند و از سرمربیانی با دو سبک متفاوت بهره می‌برند. جواد نکونام که به تازگی به پیشنهاد کارلوس کی‌روش برای حضور در تیم ملی جواب منفی داده است، روی نیمکت فولاد حضور دارد، ولی در سوی مقابل ساپینتو به دلیل محرومیت غایب بزرگ این دیدار است. استقلال هفته گذشته سه امتیازی باارزش را در سیرجان مقابل تیم قلعه‌نویی به دست آورد و در حال حاضر هم‌امتیاز با پرسپولیس، اما به دلیل تفاضل گل کمتر در رتبه دوم قرار دارد و اگر بتواند فولاد را هم شکست دهد موقتاً به صدر جدول صعود می‌کند و منتظر نتیجه مسابقه سپاهان – پرسپولیس می‌ماند.

برنامه دیدارهای روز دوم از هفته هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

مس کرمان – هوادار تهران، ساعت 18، ورزشگاه شهید باهنر کرمان
داوران: وحید زمانی، قهرمان نجفی، سعید زیبا و مهدی اجاقی
ناظر: اسماعیل صفیری

جمعه – 15 مهر 1401
استقلال – فولاد خوزستان، ساعت 17، ورزشگاه آزادی
داوران: حمید حاج‌ملک، محمدرضا منصوری، فرهاد فرهادپور و علی بای
ناظر: علیرضا کهوری

فولاد خوزستان هم که یک بازی عقب‌افتاده با ملوان دارد، با 10 امتیاز در جایگاه ششم جدول ایستاده است و قطعاً با انگیزه شکست استقلال به آزادی خواهد آمد. بزرگترین مشکل فولاد در این فصل گلزنی است. شاگردان نکونام در شش بازی قبلی‌شان فقط چهار گل به ثمر رسانده‌اند که وارد دروازه تراکتور و سپاهان شده است و آنها در چهار بازی دیگر موفق به گلزنی نشدند، اما با این شرایط فولاد یکی از سه تیمی است که هنوز شکست نخورده و باید منتظر بمانیم و ببینیم مقابل استقلال می‌تواند روند گلزنی و شکست‌ناپذیری‌اش را بهبود ببخشد یا خیر.

ملوان بندر انزلیصنعت نفت آبادان
دو تیم باسابقه فوتبال کشورمان که در همسایگی هم در قعر جدول قرار دارند، در حالی به مصاف هم می‌روند که ملوان بندر انزلی تنها تیمی است که در این فصل هنوز نتوانسته به پیروزی برسد. مازیار زارع و شاگردانش که حمایت مدیریت باشگاه را هم پشت سر خود می‌بینند، دنبال این هستند که مقابل صنعت نفت نخستین پیروزی را کسب کنند تا با انگیزه بیشتری در هفته‌های آینده به میدان بروند و از قعر جدول فاصله بگیرند. صنعت نفت هم که هفته گذشته اولین امتیازش با فیروز کریمی را در خانه دشت کرد، در رویارویی با تیم سابق این مربی نمی‌خواهد بازنده باشد. کریمی این وعده را داده است که صنعت نفت را به رتبه تک رقمی در جدول می‌رساند، هرچند که کار دشواری در این راه دارد.

سپاهان – پرسپولیس، ساعت 20، ورزشگاه نقش جهان اصفهان
داوران: امیر عرب‌براقی، محمدرضا ابوالفضلی، حسین مرادی و یاسر همرنگ
ناظر: نادر جعفری.

نفت مسجدسلیمان – گل‌گهر سیرجان
هر دو تیم در هفته گذشته نتیجه را مقابل حریفان‌شان واگذار کردند. گل‌گهری‌ها در یک دیدار پرسروصدا و در آخرین لحظات سه امتیاز را تقدیم استقلال کردند و شاگردان رضا مهاجری هم در قائمشهر شکست سنگینی را تجربه کردند و با چهار گل به نساجی باختند. با این اوصاف و بدون شک دو تیم در این هفته دنبال جبران نتیجه هفته گذشته‌شان خواهند بود. شاگردان امیر قلعه‌نویی که خود را در این فصل به‌عنوان یک مدعی مطرح کردند نمی‌خواهند خیلی از صدر جدول فاصله بگیرند و می‌دانند اگر در مسجدسلیمان نیز نتیجه نگیرند ممکن است از رتبه چهارم هم پایین‌تر بیایند. نفتی‌ها هم که در این فصل بازی‌های خوبی به نمایش گذاشتند امیدوار هستند تا در خانه مقابل گل‌گهر امتیاز بگیرند.

پیکان تهران صفر – آلومینیوم اراک صفر
نساجی قائمشهر صفر – ذوب‌آهن اصفهان صفر

سپاهان اصفهانپرسپولیس
دو مدعی قهرمانی دیگر دیدار مهم این هفته را برگزار می‌کنند. پرسپولیس هفته گذشته پس از چهار پیروزی متوالی در آزادی به تراکتور باخت، ولی به لطف تفاضل گل بهتر با 14 امتیاز در صدر جدول باقی ماند. سپاهان هم که بعد از هفته دوم موفق به پیروزی نشده بود، هفته گذشته در تهران هوادار را شکست داد تا 12 امتیازی شود و پس از استقلال در رتبه سوم قرار گرفت. شاگردان مورایس امیدوار هستند پس از استقلال، پرسپولیس را هم شکست دهند تا با شکست دو مدعی اصلی قهرمانی این فصل، مجدداً در مسیر قهرمانی قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هفته هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز (جمعه) با برگزاری شش بازی پیگیری خواهد شد و در مهمترین بازی‌های امروز، استقلال در تهران به مصاف فولاد خوزستان می‌رود و سپاهان از پرسپولیس میزبانی خواهد کرد. به نوعی این دو دیدار نبرد صدرنشینی خواهد بود و در پایین جدول دیدار تیم‌های همسایه حائز اهمیت است و پیروزی هر کدام از تیم‌ها می‌تواند آنها را چند رتبه در جدول بالا ببرد.

نفت مسجدسلیمان – گل‌گهر سیرجان، ساعت 19، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان
داوران: یعقوب آشوری، علی احمدی، صادق رستمی و امیر ایار
ناظر: حاتم بک‌پور

نتایج دیدارهای ابتدایی هفته هشتم لیگ برتر که روز گذشته برگزار شد به شرح زیر است:

هر دو تیم بازیکنانی در اختیار دارند که سابقه بازی در تیم مقابل را دارند و امروز تقابل رامین رضاییان، فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو با پرسپولیس و در مقابل رویارویی دانیال اسماعیلی‌فر، گئورگی گولسیانی و سروش رفیعی با سپاهان دیدنی خواهد بود. پرسپولیس اگر در اصفهان شکست بخورد احتمال اینکه صدر جدول را از دست بدهد خیلی زیاد است و ممکن است دو باخت متوالی شرایط این تیم را بحرانی کند. سپاهان اما اگر بتواند شاگردان گل‌محمدی را شکست دهد، در صورت برنده نشدن استقلال به صدر جدول صعود خواهد کرد. همه این مسائل دست به دست هم می‌دهد تا امروز شاهد یک نبرد تمام عیار در الکلاسیکوی فوتبال ایران باشیم.

مس کرمانهوادار
این دیدار جدال دو تیم همسایه است که در رتبه‌های سیزدهم و چهاردهم قرار دارند و برنده این دیدار می‌تواند دو سه پله در جدول صعود کند. مس کرمان که این فصل به لیگ برتر صعود کرده است، پیش از این با هوادار در لیگ یک بازی کرده است، اما دیدار امروز این دو تیم نخستین تقابل آنها در لیگ برتر خواهد بود و هر دو تیم دنبال این هستند تا با کسب سه امتیاز موقعیت خود را در جدول بهبود ببخشند.

پایان پیام/


منبع: https://tn.ai/2784171

مس رفسنجان تراکتور تبریز
مس رفسنجان هم از جمله تیم‌هایی است که هنوز نباخته و با یک برد و شش تساوی 9 امتیازی است و در مصاف با تراکتور نمی‌خواهد نخستین شکست فصل را در خانه تجربه کند. در سوی دیگر تراکتور هفته گذشته سومین برد پیاپی‌اش را مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی کسب کرد تا به رتبه پنجم جدول صعود کند و حالا با روحیه و انگیزه بالایی مقابل شاگردان ربیعی صف‌آرایی خواهد کرد. این دو تیم فصل گذشته سه بار روبه‌روی هم قرار گرفتند که تراکتوری‌ها یک بار پیروز شدند و در بازی برگشت و جام حذفی نتیجه را به مس رفسنجان واگذار کردند. باید دید در دیدار امروز انگیزه انتقام گرفتن تراکتور به امیدهای مس برای کسب دومین پیروزی می‌چربد یا خیر.

مس رفسنجان – تراکتور تبریز، ساعت 18، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
داوران: فرزاد منصوری، مهدی سیفی، حامد تازه‌پور و ایمان کهیش
ناظر: محمود رفیعی