لیگ برتر فوتبال| دومین دیدار حساس فصل در آزادی برای یک امتیازی نماندن!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2760088

پرسپولیسفولاد

صنعت نفت آبادان آلومینیوم اراک

صنعت نفت آبادان – آلومینیوم اراک، ساعت 20:30، ورزشگاه تختی آبادان
داوران: احمد محمدی، کمک‌ها: مهدی شفیعی و بهزاد پناهی، داور چهارم: یعقوب آشوری
ناظر: محسن قهرمانی

بعد از بازی استقلال و سپاهان که در هفته اول برگزار شد، می‌توان دیدار پرسپولیس و فولاد را دومین دربیِ مدعیان فصل بیست و دوم دانست. هر دو تیم مربیان‌شان را حفظ و با نگه داشتن اسکلت اصلی، تیم‌های قدرتمندی را برای لیگ جدید آماده کرده‌اند. فولاد در دو فصل گذشته دو جام (حذفی و سوپرجام) برده و تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا به حساب می‌آید. این تیم با خرید‌های پرسروصدایی که در نقل و انتقالات تابستانی داشته‌ در چهره یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ برتر ظاهر شده است.

مس کرمان – پیکان تهران، ساعت 19:30، ورزشگاه باهنر کرمان
داوران: ایمان کهیش، کمک‌ها: محمد هاشمی‌نسب و محسن بابایی، داور چهارم: امید جمشیدی
ناظر: نادر جعفری

جمعه 28 مرداد

ملوان یک- استقلال 3

هوادارنفت مسجد سلیمان

مسی‌ها بعد از حضور دوباره در لیگ برتر، پرگل‌ترین بازی هفته نخست را مقابل نفت مسجدسلیمان رقم زدند. با وجود اینکه شاگردان فرزاد حسین‌خانی با نتیجه 3 بر 2 واگذار کرده‌اند ولی عملکرد قابل قبولی در این بازی خارج از خانه از خود به نمایش گذاشتند. در آن سوی میدان نماینده پایتخت یکی از 5 برنده‌ هفته نخست به حساب می‌آید که موفق شده بود ملوان را در تهران با شکست بدرقه کند. پیکانی‌ها در این بازی نیز نیم نگاهی به پیروزی دارند تا حداکثر امتیاز را در دو هفته ابتدایی از آن خود کنند. مس تیمی بود که مجتبی حسینی سرمربی کنونی پیکان دو فصل پیش با این تیم تا آستانه صعود به لیگ برتر پیش رفت ولی در نهایت این کار نیمه‌تمام با حسین‌خانی به سرانجام رسید.

مس رفسنجان صفر – گل‌گهر سیرجان صفر

تراکتورذوب آهن

ساکت الهامی و رضا مهاجری، دستیاران سابق فیروز کریمی در حالی در هفته دوم با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند که هر دو لیگ را با برد آغاز کرده‌اند. هوادار دست به کار بزرگی زده و آلومینیوم را در اراک شکست داده و نفت مسجدسلیمان نیز در پرگل‌ترین بازی هفته مس کرمان را با شکست بدرقه کرده است. هوادار بعد از تغییرات کادر فنی تا این لحظه با سرمربیِ قهرمان جام حذفی در فصل گذشته کارش را به خوبی پیش برده و در آن سو ثبات شکل گرفته در مسجدسلیمان می‌تواند تقابل این تیم‌ها را در هفته دوم جذاب کند.

پرسپولیس – فولاد خوزستان، ساعت 20:30، ورزشگاه آزادی
داوران: پیام حیدری، کمک‌ها: سعید قاسمی و حسین مرادی، داور چهارم: فرزاد منصوری
ناظر: رحیم رحیمی‌مقدم

مس کرمانپیکان

به گزارش تسنیم برنامه روز دوم مسابقات هفته دوم لیگ برتر به شرح زیر است:

نتایج دیدار‌های روز نخست که پنجشنبه برگزار شد به شرح زیر است:

سپاهان 2 – نساجی مازندران یک

دو تیم بدون برد در هفته اول، در حالی گام به هفته دوم لیگ برتر می‌گذارند که انگیزه زیادی برای کسب نخستین پیروزی فصل خود دارند. شاگردان پرکاس هفته گذشته مقابل فولاد خوزستان به نتیجه تساوی دست یافتند و در سوی مقابل آلومینیوم اراک با هدایت مهدی رحمتی در دیداری خانگی مقابل هوادار شکست خورد. آبادانی‌ها با نتیجه خوبی که در هفته نخست کسب کرده‌اند از لحاظ روانی شرایط بهتری دارند ولی این تیم اراکی است که باید دست پر از آبادان برگردد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران امروز (جمعه) با برگزاری 5 دیدار در شهر‌های تبریز، کرمان، تهران و آبادان به پایان می‌رسد.

تراکتور – ذوب‌آهن اصفهان، ساعت 18:30، ورزشگاه شهید سردار سلیمانی
داور: یاسر همرنگ، کمک‌ها: محسن سلطانی و مهدی سیفی، داور چهارم: شبیر بهروزی
ناظر: رضا سخندان

هوادار – نفت مسجدسلیمان، ساعت 19:30، ساعت پاس قوامین
داور: سعاد وفاپیشه، کمک‌ها: ایوب غلام‌زاده و سید یعقوب حجتی، داور چهارم: ناصر جنگی
ناظر: حسین نجاتی

تراکتور بعد از اینکه لیگ را با شکست مقابل گل‌گهر آغاز کرد، دیدار مهم دیگری را این بار در تبریز برگزار می‌‌کند. نخستین بازی خانگی تراکتور با حضور قربان بردیف بدون هوادار برگزار خواهد شد و دیدار این مربی ترکمن با پرشور‌ها به هفته‌های بعدی کشیده شده است. ذوبی‌ها اما در هفته نخست نتیجه قابل قبولی مقابل پرسپولیس کسب کرده‌اند. آنها با وجود 10 نفره شدن از اواسط بازی موفق شدند بازی را کنترل کنند تا لیگ را با حداقل امتیاز آغاز کنند.

در آن سو پرسپولیس پیش از قهرمانی فصل گذشته استقلال، در 5 دوره قبلی قهرمان لیگ برتر بوده و برای این فصل نیز ضعف‌هایش را با جذب ستاره‌های ملی‌پوش و مطرح ترمیم کرده است. نقطه مشترک هر دو تیم تساوی در هفته نخست است، مسئله‌ای که شاید دو تیم را برای برد در هفته دوم مشتاق‌تر و البته حریص‌تر کند تا از یک امتیازی بودن خارج شوند. از سویی دیگر تقابل احسان پهلوان، سعید آقایی و مهدی شیری با تیم سابق‌شان به حساسیت‌های این بازی اضافه می‌کند.