لیگ برتر فوتبال| دوئل بی سرمربی پرسپولیس و ذوب آهن و رویارویی قلعه نویی با تراکتور- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

رونمایی از پرسپولیسِ متحول شده در مصاف با تیم با ثبات تارتار؛ سرخپوشان تهرانی پس از نقل‌و‌انتقالات پُر سر و صدا حالا در اولین دیدار خود در لیگ برتر باید در اصفهان به مصاف حریف خود بروند. پرسپولیس با جذب علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، سعید صادقی، محمدمهدی احمدی، سروش رفیعی، گئورگی ولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، سینا اسدبیگی و یورگن لوکادیا در قامت یکی از مدعیان اصلی فصل بیست‌و‌دوم پا به هفته نخست خواهد گذاشت و باید دید تیم پُر ستاره گل‌محمدی با چه عملکردی فصل جدید را آغاز خواهد کرد.

سرخپوشان در حالی به مصاف ذوب‌آهن می‌روند که دو تیم بر سر انتقال سینا اسدبیگی در هفته‌های گذشته جدال حقوقی را پشت سر گذاشته‌اند و مصاحبه‌هایی نیز علیه یکدیگر داشتند و احتمالاً پرونده این انتقال به زودی در کمیته وضعیت بررسی خواهد شد.

* گل‌گهر سیرجان – تراکتور تبریز، ساعت 20:30، ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان
داوران: کوپال ناظمی، محمد عطایی، بهمن عبدالهی و ایمان کهیش
ناظر: حیدر شکور

گل‌محمدی و تارتار سرمربیان دو تیم در این بازی به دلیل محرومیت نمی‌توانند هدایت تیم‌شان را از روی نیمکت عهده‌دار باشند. علاوه بر گل‌محمدی، پرسپولیسی‌ها مرتضی‌ پورعلی‌گنجی و امید عالیشاه را نیز به دلیل محرومیت و پاکدل و امیری را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند.

* گل‌گهر سیرجانتراکتور تبریز

* ذوب‌آهن اصفهانپرسپولیس

* فولاد صنعت نفت آبادان

برنامه سه دیدار امروز:

شنبه 22 مرداد

* فولاد خوزستان – صنعت نفت آبادان، ساعت 20:30، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
داوران: امیر عرب براقی، محمد جواد فلاح، وحید سیفی و عباس راکی
ناظر: البرز حاجی‌پور

* ذوب‌آهن اصفهان – پرسپولیس، ساعت 19، ورزشگاه فولاد شهر اصفهان
داوران: موعود بنیادی فرد، آرمان اسعدی، قهرمان نجفی و وحید زمانی
ناظر: محمود رفیعی

* استقلال صفر – سپاهان 2
* پیکان یک – ملوان بندرانزلی صفر
* آلومینیوم اراک صفر – هوادار یک
* نفت مسجد سلیمان 3 – مس کرمان 2
* نساجی مازندران یک – مس رفسنجان یک

نتایج پنج دیدار ابتدایی هفته نخست لیگ برتر به شرح زیر است:

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2756665

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فصل بیست‌و‌دوم لیگ برتر فوتبال، از روز گذشته با انجام پنج دیدار آغاز شد و امروز (شنبه) نیز سه دیدار باقی‌مانده هفته نخست این مسابقات برگزار می‌شود. جایی که پرسپولیس با چهره‌ای جدید و متحول شده نسبت به فصل قبل در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن خواهد رفت و فولاد میزبان صنعت نفت است و گل‌گهر و تراکتور نیز به مصاف یکدیگر می‌روند.

فولاد با جذب ستارگانی چون اشکان دژاگه، وریا غفوری، احسان پهلوان، کریستوفر کنت و علی قربانی، تیمی کهکشانی ساخته و به نظر می‌رسد پس از فتح جام حذفی و سوپرجام، این بار چشم به قهرمانی لیگ برتر دارد. شاگردان جواد نکونام که ظرف سه سال گذشته شکستی مقابل صنعت نفت تجربه نکرده‌اند، در آغاز لیگ بیست‌ودوم نیز به دنبال استارتی قدرتمندانه در دربی خوزستان هستند. نفتی‌ها هم با رضا پرکاس، تیمی ناشناخته به شمار می‌روند و رقبای برزیل ایران کار دشواری در هفته‌های نخست خواهند داشت.

سرخ‌های تبریز پس از ناکامی در فصل گذشته، فصل جدید را با قربان بردیفِ مشهور و جذب چند ستاره خارجی آغاز خواهند کرد. رضا اسدی، صفا هادی، پوریا آریاکیا، حجت حق‌وردی، مهدی هاشمی‌نژاد گوستاوو و ریکاردو آلوز از مهمترین خریدهای تراکتور برای فصل جدید هستند و باید دید چه عملکردی در این تیم خواهند داشت. رویارویی امیر قلعه‌نویی با تراکتور که سابقه هدایت این تیم را نیز در کارنامه دارد بر جذابیت‌های این مسابقه اضافه می‌کند.

امیر قلعه‌نویی برای سومین فصل پیاپی همراه با گل‌گهر در لیگ برتر. پُر افتخارترین مربی تاریخ لیگ با حفظ شاکله اصلی تیمش در میان مدعیان به دنبال شگفتی‌سازی در فصل جدید خواهد بود. گل‌گهر که به جز سعید صادقی و میلاد زکی‌پور سایر مهره‌های تأثیرگذار خود را حفظ کرده، با اضافه کردن چند بازیکن در حالی به مصاف تراکتور می‌رود که حریف تبریزی تغییرات بسیار زیادی نسبت به فصل گذشته داشته است.