لک: ایران شایسته ترین تیم برای قهرمانی جام ملت های فوتسال آسیاست/ ژاپن را مقتدر ندیدم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2784579

مربی فوتسال ایران در مورد درخشش سنگربان اصلی تیم ملی عنوان کرد: سعید مومنی مانند سایر بازیکنان تاکنون بسیار خوب بوده‌ و وظایف خود را به نحو احسن انجام داده‌ است. هیچ مشکلی در تیم نداریم. در تورنمنت تایلند نگران دفاع تیم ملی بودیم که این مشکل در جام ملت‌های آسیا برطرف شده و فضا را از ویتنام و تایلند گرفتیم. این نشان می‌دهد شمسایی و دستیارانش بر تیم مسلط هستند و بازیکنان را بسیار خوب مدیریت می‌کنند.

«نباید به عملکرد ژاپن در دیدارهای قبلی نگاه کنیم.» وی ضمن بیان این جمله گفت: هیجان و همبستگی بازیکنان به تیم ملی کمک می‌کند و اگر آنها مسائل فنی دو مسابقه اخیر را در زمین پیاده کنند، مشکلی برای قهرمانی نخواهیم داشت. ژاپن تیمی باتجربه است و باید باهوش‌تر باشیم تا نتیجه لازم را بگیریم.

رضا لک درباره صعود تیم ملی فوتسال به فینال جام ملت‌های آسیا با شکست تایلند، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: هر بازی که جلو رفتیم، شرایط تیم ملی بهبود یافت و کادر فنی به کارش مسلط‌تر شد. بازیکنان ایران مقابل ویتنام و تایلند از همه جهات فوق‌العاده بودند؛ به‌ویژه در بخش دفاعی. آنها در بازی پنج‌نفره هم فضایی به حریف ندادند و این نشان می‌دهد همه چیز همان جایی است که باید باشد. هیچ تیمی برای قهرمانی شایسته‌تر از ایران نیست.

وی درخصوص عقب‌نشینی ایران مقابل تایلند در نیمه نخست تصریح کرد: همه تیم‌های آسیای پیشرفت کرده‌اند و شناخت خوبی از بازیکنان ایران دارند. نمی‌توان هیچ تیمی را دست کم گرفت. با این حال زمانی که تیم به نقطه اوج خودش می‌رسید، عملکرد بسیار خوبی ارائه می‌کرد. ویتنام و تایلند کلاس متفاوتی ارائه کرده‌اند و دو تیم باکیفیت آسیا هستند. از تمام ظرفیت خودمان استفاده می‌کنیم و شمسایی توانسته روحیه پیروزی را به تیمش انتقال دهد.

لک درباره رویارویی با سامورایی آبی در فینال جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: ژاپن را تیم مقتدری ندیدم. این تیم هر گاه از رقبای خود عقب افتاد، با تجربه خود به بازی بازگشت و با استفاده از همین تجربه به فینال رسید. ژاپن سال‌ها روی فوتسال خود کار می‌کند و سبک بازی تیم ملی این کشور به تایلند و ویتنام است. با عملکردی که مقابل این دو تیم داشتیم، می‌توانیم جلوی ژاپن هم خوب باشیم.