لطیفی: فراموش نکنید بازیکنان چه بلایی سر اسکوچیچ آوردند/ قهرمان نشدن در آسیا دلایل زیادی دارد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: متأسفانه این جوی که وجود دارد اصلاً به سود تیم ملی نیست و اکثر فوتبالی‌ها با مربی ایرانی‌ موافق نیستند. از طرفی تیم ملی ایران هم در بین فوتبالی‌ها و مردم آن محبوبیت تیم 1998 یا تیم 2006 و حتی 2010 را هم ندارد. من فکر می‌کنم اگر آقای تاج چاره داشت و با مشکل مالی مواجه نبود هرگز امیر قلعه‌نویی را به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب نمی‌کرد و سرمربی خارجی می‌آورد. حالا که مربی ایرانی انتخاب کردیم پس باید از قلعه‌نویی و ملی‌پوشان حمایت کنیم تا در جام ملت‌ها نتیجه بگیریم.

وی در مورد اینکه آیا تیم ملی برای قهرمانی در جام ملت‌ها شانس دارد، خاطر نشان کرد: جدا از این موضوع باید بحث اعتبارمان در فوتبال آسیا را در نظر بگیریم، چون فوتبال ما در آسیا همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است و در دهه‌های 60  و 70 میلادی هم سه بار قهرمان جام ملت‌ها شدیم. اینکه در چهار پنج دهه اخیر به قهرمانی نرسیدیم دلایل زیادی دارد که نمی‌توان در جملاتی کوتاه عنوان کرد، ولی برای رسیدن به قهرمانی اعتمادبه‌نفس تیمی بسیار مهم است، فاکتوری که تیم‌هایی مثل عربستان و ژاپن از آن بهره می‌برند.

علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره بازی دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان برابر بلغارستان که با برتری شاگردان امیر قلعه‌نویی همراه شد، گفت: فکر می‌کنم امیر قلعه‌نویی نسبت به گذشته تفکرش را تغییر داده است و ما در این بازی دوستانه دیدیم که بازیکنان بعد از اینکه توپ را از دست می‌دادند، با پرس سنگین دنبال گرفتن توپ بودند. البته وقتی ما در حمله توپ را از دست می‌دهیم، در ضدحملات راحت به حریف موقعیت می‌دهیم که امیدوارم این ضعف برطرف شود.

 

لطیفی در ادامه یادآور شد: بدون شک ما جزو شانس‌های قهرمانی آسیا هستیم، ولی یک مسئله مهم این است که سرمربی تیم ملی مورد حمایت جامعه فوتبال قرار نمی‌گیرد و این یک ضعف بزرگ است. من معتقدم که افکار عمومی با مربی داخلی مخالف است و جدا از امیر قلعه‌نویی، شما دیدید که خیلی‌ها نسبت به انتخاب دستیاران ایرانی او هم موضع گرفتند. شاید برخی در مصاحبه‌های‌شان از قلعه‌نویی حمایت کنند، ولی در محافل خصوصی با او مخالف هستند. من معتقدم اگر قرار به انتخاب مربی ایرانی بود که این کار هم انجام شد، قطعاً امیر قلعه‌نویی در کنار یحیی گل‌محمدی بهترین گزینه بودند.

وی در پایان اظهار داشت: مسئله مهم دیگر نوع مدیریت بازیکنان تیم ملی است که با مربیان زیادی کار کردند. ما نباید فراموش کنیم که آنها چه بلایی سر اسکوچیچ آوردند و بدون شک حواس قلعه‌نویی در زمینه مدیریت بازیکنان باید بیشتر از گذشته جمع باشد. من فکر می‌کنم یکی از کارهای خوب قلعه‌نویی آوردن خداداد عزیزی و رحمان رضایی بود و آنها بیشتر از آنکه در مسائل فنی نقش داشته باشند می‌توانند در مدیریت بازیکنان به دلیل سابقه‌ای که دارند، عملکرد مثبتی داشته باشند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2954071

پیشکسوت فوتبال کشورمان همچنین تصریح کرد: ما در دوره‌های مختلف تیم‌های خوبی داشتیم، ولی گاهی اوقات به خاطر حاشیه‌ها نتیجه نگرفتیم و بعضی مواقع نیز با ضعف مربیان به قهرمانی نرسیدیم که نمونه بارز آن به زمان کارلوس کی‌روش برمی‌گردد. ما مقابل عراق با همان شیوه بازی می‌کردیم که مقابل آرژانتین به میدان می‌رفتیم و در فاز تهاجمی حرفی برای گفتن نداشتیم.