لطیفی: غیبت دیاباته و لوکادیا شرایط پرسپولیس را بغرنج کرد/ کی روش، گل و بازی زیبا را از لیگ گرفت- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در ارتباط با دربی 99 که قرار است عصر امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شود، گفت: دربی در حالی برگزار می‌شود که فوتبال دنیا تحت تأثیر بازی‌های جام جهانی است و چند هفته هم زمان می‌برد تا این جو از بین برود. از طرفی شرایط دو ماه گذشته و همچنین نحوه اطلاع رسانی فدراسیون و دیگر نهادها برای برگزاری دربی هم باعث می‌شود این بازی هیجان و جذابیت همیشگی را نداشته باشد. در دو روز گذشته بارها موضوع زمان برگزاری این بازی و همچنین حضور یا عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه تغییر کرد که این برای ما و آنهایی که فوتبال را دنبال می‌کنند خوب نیست.

لطیفی در خصوص غیبت دو مهاجم پرسپولیس در این بازی تصریح کرد: به طور حتم غیبت دیاباته و لوکادیا شرایط پرسپولیس را بغرنج خواهد کرد، خصوصا لوکادیا که ستون پرسپولیس بوده و بیشترین گل را در این تیم زده است.

لطیفی خاطرنشان کرد: استقلال تیم جوانی است ولی تجربه بازیکنان پرسپولیس بیشتر است و تجربه مهمترین فاکتور برای گرفتن نتیجه در دربی است. در واقع می‌توانم بگویم پرسپولیس نسبت به پرسپولیس بازیکنان تعیین کننده‌تری دارد.

انتهای پیام/ 


منبع: https://tn.ai/2823795

وی در ارتباط با اینکه شانس کدام تیم برای برد در این بازی بیشتر است گفت: با تمام وجود دوست دارم استقلال برنده شود ولی پیش‌بینی نتیجه کار سختی است. فکر می‌کنم آن فشار همیشگی روی دو تیم وجود دارد و بازی هم بدون تماشاگر است، به همین دلیل امیدوارم مربیان دو تیم نسبت به این بازی دیدگاه تدافعی نداشته باشند و دنبال فوتبال زیبا و برد باشند.

وی عنوان کرد: این بازی با توجه به موقعیت دو تیم در جدول، حساسیت‌های خودش را دارد و هر دو تیم هم شانس‌های مسلم قهرمانی هستند. استقلال و پرسپولیس در خط حمله با فقر گلزنی مواجه هستند که البته این مشکل را در تیم‌های دیگر هم می‌بینیم. کی‌روش با آمدن به فوتبال ایران، فوتبال تدافعی و اقتصادی را به مربیان ما یاد داد و بازی زیبا و همچنین «گل» را از لیگ برتر ما گرفت. در مورد آسیب‌هایی که این مربی به فوتبال ما زد خیلی موارد را می‌توان مطرح کرد.