قهرمانی تیمِ طیبی و اولادقباد در لیگ قهرمانان فوتسال اروپا/ طلسم کاپیتان در قاره سبز شکست- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2891179

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فینال مسابقات لیگ قهرمانان فوتسال اروپا در فصل 23-2022 از ساعت 21:30 یکشنبه شب (به وقت ایران)، میان تیم‌های مایورکا پالمای اسپانیا و اسپورتینگ پرتغال برگزار شد که این دیدار با پیروزی 5 بر  4 مایورکا پالما به پایان رسید.

این نتیجه تا پایان 40 دقیقه ادامه یافت تا بازی در 10 دقیقه وقت اضافه ادامه یابد. پس از اینکه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد، ضربات پنالتی تعیین‌کننده برنده مسابقه بود. حسین طیبی کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران که با مصدومیتی نسبی روبه‌رو بود، پشت اولین ضربه پنالتی مایورکا پالما ایستاد و این ضربه را تبدیل به گل کرد. ضیافت پنالتی‌ها در نهایت با برتری 5 بر 3 پالما خاتمه یافت تا شاگردان آنتونیو وادیو فاتح جام قهرمانی قاره سبز شوند.

پالما که در ورزشگاه خانگی‌اش بازی می‌کرد، با گلزنی ماریو ریویوس در دقیقه 14 از حریف خود پیش افتاد و نیمه اول را با برتری پشت سر گذاشت. اسپورتینگ اما در دقیقه 33 با گلزنی زیکی تِه موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. یک دقیقه بعد آنتونی سوکولوف گل دوم اسپورتینگ را به ثمر رساند که این گل پس از بازبینی صحنه به کمک VAR، به‌خاطر خطای سوکولوف رد شد.

طیبی پیش‌تر با پیراهن تیم‌های غیرت و بنفیکا، در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته و با غیرت به مقام‌های نایب قهرمانی و سومی بازی‌ها دست یافته بود. کاپیتان تیم ملی فوتسال برخلاف سال 2019 که همراه با غیرت در فینال لیگ قهرمانان مغلوب اسپورتینگ شد، انتقام این باخت را گرفت و جام معتبرترین تورنمنت فوتسال باشگاهی جهان را بالای سر برد. مسلم اولادقباد دیگر بازیکن ایرانی پالما نیز در این دیدار به میدان نرفت.

پیش از این مسابقه، تیم بنفیکا در دیدار رده‌بندی با نتیجه 4 بر 3 مقابل اسپورتینگ اندرلخت به برتری رسید و مقام سوم رقابت‌ها را کسب کرد.