قنبرزاده: انتخاب نکونام به عنوان دستیار کی روش برای پشتوانه سازی است/ تضمینی برای موفقیت تیم ملی نیست- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

وی با بیان اینکه مبلغ دستیاران کی‌روش بسیار پایین‌تر از این مربی است از سفر کی‌روش به تهران ظرف یکی دو روز آینده خبر داد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2771304

قنبرزاده درباره نامه کمیته انضباطی فیفا گفت: فیفا پیش از این درباره اتفاقات بازی ایران و لبنان توضیحاتی خواسته بود اما ظاهراً قانع نشده است. به همین دلیل نامه‌ای ارسال و اعلام کردند در مدت 6 روز باید توضیحاتی بدهیم. در صورتی که این کار انجام نشود یا توضیحات قانع کننده نباشد بر اساس کدهای انضباطی فیفا، در این مورد تصمیم گیری می‌شود. در این نامه حرفی از تعلیق زده نشده اما کمی نگران کننده است.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال درباره اینکه اصولی گفته بود حرفی درباره کی‌روش در جلسه زده نشده و اینکه چرا خبر سرمربیگری کی‌روش دیر اعلام شد، اظهار داشت: باید مطالبات اسکوچیچ را بررسی می‌کردیم تا داستان ویلموتس تکرار نشود. ممکن بود شیطنت‌هایی انجام شود. بعد از بررسی متوجه شدیم وی 6-5 ماه حقوق معوقه دارد. همان روز تقریباً تمام مطالبات اسکوچیچ پرداخت شد و فقط 15 روز از مطالباتش مانده است. 

قنبرزاده ادامه داد: مالیات اسکوچیچ برعهده خودش است و شاید مبلغ 15 روزی که  باقی مانده از محل مطالباتش به اداره مالیات پرداخت شود.

قنبرزاده تصریح کرد: رئیس و هیئت رئیسه فدراسیون با انتخاب کی‌روش ریسک مدیریتی انجام دادند. اگر می‌خواستیم از مسئولیت فرار کنیم با کادرفنی که مدیریت قبلی انتخاب کرده به جام جهانی می‌رفتیم و اگر نتیجه نمی‌گرفتیم از زیر بار مسئولیت فرار می‌کردیم. فدراسیون در این زمینه تصمیم شجاعانه‌ای گرفت.

قنبرزاده عنوان کرد: جواد نکونام که کاپیتان تیم ملی بوده و هم اکنون یکی از مربیان موفق ما محسوب می‌شود به عنوان دستیار کی‌روش انتخاب شده است. با این کار یک جانشین پروری نیز صورت می‌گیرد. مقام معظم رهبری توصیه‌هایی درباره استفاده از مربی داخلی داشتند و با حضور نکونام جانشین پروری انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منصور قنبرزاده درباره انتخاب کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: در ابتدا بخش قابل توجهی از از اعضای هیئت رئیسه با این موضوع مخالف بودند اما بعد از اینکه توضیحات کاملی داده شده و با توجه به بررسی‌های همه جانبه و مبلغ معقول قرارداد، در نهایت کی‌روش به عنوان سرمربی انتخاب شد.

وی افزود: مبلغ قرارداد کی‌روش ماهیانه 50 هزار یورو برای مدت زمان دوماه و خرده‌ای است.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال یادآور شد: صددرصد افراد حاضر در هئیت رئیسه رای به آمدن کی‌روش دادند. هیئت رئیسه بر اساس دانشی که داشت و پایشی که انجام داد به این نتیجه رسید که کی‌روش می‌تواند در این مقطع وحدت، اقتدار و نظم را در تیم ملی ایجاد کند اما اینکه چه نتیجه‌ای بگیریم مشخص نیست و کسی نمی‌تواند تضمین کند چرا که فوتبال هست و حادثه.