قاسمپور: امیدوارم فدراسیون اشتباهات قبل از جام جهانی را تکرار نکند/ وقتی امکانات نداریم، چرا مربی خارجی بیاوریم؟- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2834179

ابراهیم قاسمپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تأخیر در انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: همیشه در تصمیم‌گیری‌ها تأخیر داشتیم و این موضوع برای امروز و دیروز نیست. ظاهراً دوستان علاقه دارند دوباره کی‌روش را نگه دارند، ولی امیدوارم مسئولان فدراسیون فوتبال اشتباهات قبل از جام جهانی را تکرار نکنند و یک تصمیم درست و منطقی در مورد سرمربی تیم ملی بگیرند.

قاسمپور در مورد اینکه کدام مربی ایرانی شایسته هدایت تیم ملی است، تصریح کرد: ما مربی خوب کم نداریم و من دوست ندارم اسمی ببرم. فوتبال ما الان مشکل مربی ندارد، فوتبال ما مشکل مدیر دارد و بهتر است به جای مربی خارجی مدیر خارجی بیاوریم تا این فوتبال درست شود و به سمت مسیری درستی برود.

وی در مورد اینکه آیا انتخاب مربی خارجی به سود تیم ملی است، اظهار داشت: ما زمان زیادی برای جام ملت‌های آسیا نداریم و پروسه انتخاب سرمربی خارجی هم طول می‌کشد. در ضمن وقتی امکانات و پول نداریم چرا مربی خارجی بیاوریم؟ در حال حاضر انتخاب مربی رزومه‌دار خارجی هزینه زیادی دارد و این درست نیست که ما دوباره یک مربی به دردنخور را استخدام کنیم و در آخر هم به موفقیت نرسیم.

پیشکسوت فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: انتخاب مربی طراز اول پول می‌خواهد که ما نداریم، در ضمن با این امکانات و شرایطی که فوتبال و اقتصادمان دارد، بهتر است سراغ مربی خارجی نرویم. شما دیدید که کی‌روش در این سال‌ها هیچ موفقیتی در سه جام جهانی و دو جام ملت‌ها به دست نیاورد و بهتر است مدیران فدراسیون به مربی ایرانی اعتماد کنند. در جام جهانی هم نصف تیم‌ها مربی بومی داشتند.