فولاد در سال 1401؛ حاشیه، صعود و استعفا!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

فولاد لیگ را خوب شروع نکرد و عملکردی که از این تیم انتظار می‌رفت، دیده نشد. در ادامه تغییرات مدیریتی در فولاد رخ داد و گرشاسبی از این باشگاه رفت تا آتش اختلافات میان نکونام و رادکیا مدیرعامل جدید فولادی‌ها شعله‌ور شود.

فولاد در بازگشت به ایران، دچار تغییرات زیادی در کادر مدیریتی و فنی خود شد. اعضای جدید هیئت مدیره این باشگاه مشخص و حمیدرضا شعبانی به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد. پس از آن علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی جدید انتخاب شد تا فصلی که با جواد نکونام و تفکرات او شروع شده بود با منصوریان ادامه پیدا کند. استقبال از منصوریان اما خوب نبود و هواداران فولاد علیه او موضع گرفتند و شعار دادند تا مشخص شود روزهای سخت فولاد ادامه دارد. حذف از جام حذفی هم کار منصوریان را سخت‌تر کرد.

سرخپوشان اهوازی پس از عملکرد ناموفق در لیگ، برای مصاف با الفیصلی عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به قطر رفتند و توانستند این تیم را شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند، اما خیلی زود شیرینی صعود با استعفای نکونام از سرمربیگری فولاد تلخ شد. واکنش مدیران فولاد به تصمیم نکونام ابتدا این بود که بغض یک ماهه او شکسته و به کارش در فولاد ادامه خواهد داد و در دیدار مقابل الهلال روی نیمکت خواهد نشست. نکونام اما به ایران برگشت و حمیدرضا رجبی به عنوان سرمربی موقت انتخاب شد. با این شرایط، فولاد عملکرد خوبی مقابل الهلال از خود نشان داد و مقابل پرافتخارترین تیم آسیا بازنده‌ای سربلند بود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2871057

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سال 1401 برای فولاد خوزستان پر فراز و نشیب بود و هواداران این تیم هم شادی پیروزی و صعود را تجربه کردند و هم غم شکست و حذف. فولاد در ابتدای سال گذشته و در ادامه روزهای خوب خود توانست در لیگ قهرمانان آسیا هم موفق باشد. آنها سال را با صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آغاز کردند و چندی بعد وارد لیگ بیست و دوم شدند. جذب بازیکنان اسمی و هزینه‌های زیاد نشان از این داشت که فولاد در این فصل مدعی است اما این اتفاق رقم نخورد.

پیش از شروع لیگ بیست و دوم بحث حضور جواد نکونام در استقلال و البته تیم ملی مطرح شد. نکونام اما ترجیح داد در فولاد بماند و پیشنهاد استقلال را قبول نکند تا کار نیمه تمام خود را به پایان برساند.

مدیران جدید فولاد اعتقاد دارند که باید از نیروهای بومی بیشتر استفاده شود. آنها این استراتژی را در اواخر سال گذشته در دستور کار قرار دادند و به دنبال تحقق آن در سال 1402 هستند. آیا فولاد در این کار و البته نتیجه‌گیری موفق خواهد شد؟

در مجموع سال 1401 سال خوبی برای فولاد نبود. اگر چه این تیم به عنوان تنها نماینده ایران تا مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد اما حاشیه‌ها و اتفاقات تلخ پیرامون فولاد آنقدر زیاد بود که حضورش در جمع 8 تیم برتر آسیا چندان به چشم نیامد. فولاد برخلاف سال‌های گذشته که با نکونام دو جام برده و خود را در قامت یک مدعی جدی معرفی کرده بود، سال گذشته نشانی از تیم مدعی نداشت. این تیم در سال 1402 هم کار سختی دارد و باید دید علیرضا منصوریان می‌تواند قرمزهای جنوب را به ساحل آرامش برساند یا خیر.