فارکس چیست؟ آنچه باید برای ورود به فارکس بدانید همیار کریپتو-بروکر آمارکتس

کارگزاران تحت نظارت در ایالات متحده یا بریتانیا نسبت به سایر کشورها در معرض مقررات سختگیرانه‌تری قرار دارند. خطوط روند مشخص‌شده در نمودار خطی را می‌توان برای طراحی استراتژی‌های معاملاتی استفاده کرد. برای مثال، می‌توانید از اطلاعات موجود در یک خط روند برای شناسایی شکست‌ها یا تغییر روند برای افزایش یا کاهش قیمت‌ها استفاده کنید. بار دیگر، بسیاری از معامله‌گران می‌توانند این را به‌عنوان تغییری در احساسات نسبت به بازار ببینند. ناگهان سطحی که در آن خریداران از خرید خوشحال بودند زیرا آن‌ها بازار را ارزان می‌دانستند و انتظار داشتند آن را افزایش دهد، شکسته می‌شود. این پیشرفت که به‌عنوان سطح حمایت شناخته می‌شود، می‌تواند به‌عنوان فرصتی برای فروش کوتاه‌مدت و تلاش برای سود‌بردن از ضعف بیش‌تر در قیمت تلقی شود.

انواع حساب های تجاری بروکر

همچنین جفت های منطقه ای مانند EUR/NOK (یورو در مقابل کرون نروژ)، AUD/NZD (دلار استرالیا در برابر دلار نیوزلند) و AUD/SGD را نیز در بر می گیرد. فارکس آینده نیز اشاره به قراردادی برای خرید یا فروش مقدار معینی از یک ارز و به قیمت و تاریخ مشخص شده در آینده دارد. مهم ترین تفاوت فارکس پیشرو با فارکس آتی، آن است که قراردادهای آینده از نظر قانونی الزام آور هستند. بر اساس گزارش ها، دلار آمریکا فعال ترین ارز معامله تا سال 2019 بوده است. رایج ترین جفت های ارزی عبارتند از دلار آمریکا در مقابل یورو، ین ژاپن، پوند انگلیس و دلار استرالیا. از این رو، نسبت به سایر بازارها، مانند املاک و مستغلات، نوسانات کم‌تری دارند.

جلسات معاملاتی فارکس چیست

فارکس چیست؟ آنچه باید برای ورود به فارکس بدانید همیار کریپتو-بروکر آمارکتس

معاملات فارکس چگونه است؟ نرم سایت امارکتس افزار فارکس چیست؟ برای آموزش فارکس و به خصوص آموزش استفاده از پلتفرم معاملاتی آنلاین می توانید به بخش های مربوطه در سایت ما مراجعه کنید. همچنین مطالب و کتاب های الکترونیکی آموزشی ما به شما در درک بنیادی معامله فارکس کمک می کنند و با مزایای فارکس آشنا می شوید. در کنار این مباحث، می آموزید که چگونه معامله موفقی داشته باشید و چطور ریسک و هیجان معامله را مدیریت کنید.

دفتری است که می توانید از آن برای ثبت معاملات خود استفاده کنید. معامله گران از ژورنال معاملاتی برای بررسی و ارزیابی معاملات گذشته خود استفاده می کنند. این ژورنال به انها کمک می کند تا متوجه اشتباهات خود شوند و معاملات خود را بهبود دهند. داشتن یک ژورنال معاملاتی ساده ترین و موثرترین راه برای بهبود برنامه معاملاتی است. بیشتر معامله گران خرده فروش، با معامله گران تقریبا کوچک و تا حدی کنترل نشده تجارت می‌کنند.

  • بروکرهای Forex ممکن است حساب های معاملاتی متفاوتی به شما ارائه دهند که شامل حساب های استاندارد، میکرو، مینی، ECN و همچنین نسخه آزمایشی یا همان حساب های دمو می باشد.
  • اگر قیمت از سطوح حمایتی یا مقاومتی مهم فراتر رود، احتمال شکست وجود دارد.
  • اما این بدان معنا نیست که فرد یک سمت کارمندی در این بازار داشته و جزو مسئولان این بازار است، بلکه همانند معامله‌گران در بورس، مشغول خریدن و فروختن چیزی در فارکس است.
  • از سوی دیگر، تحلیل تکنیکال یک انضباط معاملاتی است که به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا با استفاده از عملکرد گذشته دارایی و شاخص‌های فنی در نمودار معاملاتی، حرکت قیمت را پیش بینی کنند.
  • در یک نمونه‌ی دیگر، پس از استیضاح رئیس جمهور ترامپ در اواسط دسامبر ۲۰۱۹، معامله‌گران بلافاصله می‌توانستند ببینند که آیا این استیضاح بر ارزش دلار آمریکا تأثیر دارد یا خیر.
  • معمولا برای کسانی که معاملات لانگ و بلند مدت باز می‌کنند اسپرد، خیلی مهم نیست.

اما آن معامله گر دیگر چاره ای ندارد و باید این ضرر را بپردازد. زیرا، این قرارداد دارای سررسید است و معاملات برطبق این سررسید تسویه می شوند. با این کار، شرکت در هر سال، سودی از درآمد خود را به آنها می داد و اگر شرکت فاقد درآمد بود و قیمت صفر شد، شرکا ورشکست می شدند.