عنوان پنجمی شاگردان حسین عبدی در تورنمنت بلاروس- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

 

تیم فوتبال زیر 17 سال کشورمان خود را برای حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا که خرداد سال آینده در تایلند برگزار می‌شود، آماده می‌کند.

بلاروس تلاش بی‌امان خود برای نفوذ و گلزنی را ادامه داد، اما بی‌ثمر ماند و با وجود چهار دقیقه وقت اضافه نیز بازی با همان نتیجه 2 بر صفر به پایان رسید.

داور کارت زرد چهارم این بازی را در دقیقه 55 به کسری طاهری داد. طاهری در دقیقه 65 خطای دیگری انجام داد و با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد و ایران 15 دقیقه باقیمانده را 10 نفره ادامه داد. شوت محکم بلاروس‌ها در دقیقه 70 با واکنش بسیار خوب آرشا شکوری دفع شد.

این دیدار در حضور حدود 300 تماشاگر برگزار شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2841727 

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در آخرین روز از تورنمنت هشت جانبه بلاروس، تیم فوتبال نوجوانان کشورمان از ساعت 12:50 امروز (شنبه – به وقت تهران) به مصاف میزبان این تورنمنت رفت که این دیدار با پیروزی 2 بر صفر ملی‌پوشان نوجوان کشورمان به پایان رسید.

شاگردان حسین عبدی در این تورنمنت در مجموع با پیروزی مقابل تیم‌های ملی زیر 16 سال و زیر 17 سال بلاروس و قبول شکست مقابل تیم‌های زیر 17 سال روسیه و تاجیکستان به کسب مقام پنجم رضایت دادند.

دومین گل شاگردان عبدی در دقیقه 30 به ثمر رسید، جایی که توپ در محوطه جریمه به امیرمحمد رزاقی‌نیا رسید و با یک شوت محکم دروازه حریف را باز کرد. نیمه اول با نتیجه 2 بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم تیم بلاروس حملات خود را برای جبران نتیجه در خانه خود آغاز کرد و نفوذ و شوت مهاجم آنها توسط آرشا شکوری گلر ایران مهار شد. فشارهای بلاروس برای دقایقی ادامه پیدا کرد و چند موقعیت دیگر ایجاد کردند که هیچکدام در چارچوب نبودند.

علیرضا همایی‌فرد در دقیقه 8 بازی به دلیل خطای هند نخستین کارت زرد این مسابقه را دریافت کرد. ابوالفضل ذلیخایی نیز در دقیقه 10 به دلیل خطا روی بازیکن حریف در نزدیکی محوطه د‌ومین کارت زرد مسابقه را گرفت و ضربه آزاد بازیکن بلاروس به تیرک عمودی برخورد و به بیرون رفت.

بازی به‌صورت پرفشار از سوی دو تیم در جریان بود تا اینکه نخستین گل ایران روی ضربه بسیار زیبای اسماعیل قلی‌زاده در دقیقه 17 به ثمر رسید.

داور بازی روی کوچک‌ترین برخورد بازیکنان نیز حساسیت بیش از حدی از خود نشان می‌داد و ضرغام سعداوی سومین کارت زرد بازی را در دقیقه 22 دریافت کرد.