علیزاده: حتماً استعفایم قبول شده که کسی به من زنگ نزده است/ قرارداد 3 بازیکن خارجی ما روی هم 650 هزار دلار بود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

علیزاده افزود: یکی از اصول‌های مس رفسنجان نظم مالی خوب بود و همه به این نظم غبطه می‌خوردند. ما پول زیادی نداشتیم، ولی نظم مالی خوبی داشتیم. به خاطر همین در این چند سال موفق بودیم. خیلی از باشگاه‌ها ما را از نزدیک رصد کردند و از ما الگوبرداری کردند. ربیعی تنها مربی لیگ برتری است که چهار سال ثبات داشته است.

وی ادامه داد: تغییر و تحول حق هر مجموعه‌ای است، ولی ما سه سال و نیم برای این باشگاه زحمت و زجر کشیدیم تا تیم به اینجا برسد و جزو شش تیم تاپ کشور باشد. مس رفسنجان قبلاً یک تیم بود، الان باشگاه شده است و ما نزدیک به 12 تیم داریم. انصافاً چه کسی به تیم برنده دست می‌زند؟ این یک ریسک است. این یک علامت سؤال بزرگ برای من است؛ چرا مدیریت باشگاه مس تغییر کرد؟

علی علیزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره اینکه آیا با استعفایش در باشگاه مس رفسنجان موافقت شده است یا خیر، اظهار داشت: ما استعفا را نوشتیم و دادیم. بعد از آنهم کسی به ما زنگ نزد. حتماً استعفای‌مان مورد قبول قرار گرفته است که زنگ نزدند.

معاون سابق باشگاه مس رفسنجان در واکنش به این موضوع که در زمان مدیریت آنها همواره گفته می‌شد این باشگاه هزینه‌های فراوانی برای جذب بازیکن انجام داده است، گفت: من همیشه گفتم هشت تیم بالای جدول بیایند و قراردادها را رو کنند. اصلاً کاری به پایین جدول نداریم؛ همه قراردادها را بیاوریم. قرارداد سه بازیکن خارجی ما روی هم 650 هزار دلار است، من قراردادها را رو می‌کنم. یک بازیکن خارجیِ فلان تیم 800 هزار دلار قرارداد دارد! ما یکی از بهترین و کم خرج‌ترین تیم‌ها بودیم. اگر نهادهای اجرایی اجازه بدهند ما حرفی نداریم و تمام قراردادهای‌مان را منتشر می‌کنیم. خیلی از باشگاه‌ها در این چند سال از ما الگوبرداری کردند. به جرأت می‌گویم، بعد از انقلاب تنها باشگاهی که هفت چمن طبیعی و سالن، هتل آپارتمان و این همه امکانات در یک باشگاه درست کرده مس رفسنجان است. هیچ استانی چنین امکاناتی ندارد.

«آیا دلیل تغییرات مدیریتی به شما اعلام نشده است؟»، علیزاده در پاسخ به این پرسش تصریح کرد: خیر! چرا باید به تیمی که نتیجه گرفته است دست زده شود؟ قطعاً اگر فرصت می‌دادند ما سال آینده و شاید امسال می‌توانستیم سهمیه آسیایی بگیریم. آنقدر حاشیه‌ها برای ما ساختند که تیم اذیت شد. نمی‌دانم اصلاً چه بگویم. ما از این ناراحتیم که نزدیک به چهار سال برای این باشگاه زجر کشیدیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2828038

وی در واکنش به این موضوع که پس از تغییرات مدیریتی محمد ربیعی نیز از سمت خود استعفا داد اما با جدایی این مربی موافقت نشد و به کار خود بازگشت، توضیح داد: هیچ آدم عاقلی نمی‌آید استعفای مربی‌اش را قبول کند. من، آقای زیندینی و محمد ربیعی سه نفری بودیم که با هم کار کردیم و باشگاه را به اینجا رساندیم. اگر ربیعی از باشگاه جدا می شد تیم وارد حاشیه می‌شد. مدیریت جدید باشگاه هم بسیار آدم خوبی است، ولی حرف من این است که الان وقت تغییرات نبود. ربیعی هم در این مدت دو سه بار استعفا کرده است، ولی استعفایش را قبول نکردند.

«آیا احساس می‌کنی با جدایی تیم مدیریتی قبل باشگاه روند نزولی خواهد داشت؟»، وی در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: خدا نکند این اتفاق بیفتد. ما دلیل ناراحتی الان‌مان این است که باشگاه عقب نرود. ما امانت را به مدیران جدید سپردیم و از خدا می‌خواهم امانت‌دار خوبی باشند تا تیم بعدی هم موفق باشد. در حال حاضر آقای پورمحمدی کار سختی دارد. ما 12 تیم لیگ برتری داریم؛ رفسنجان کلاً 300 هزار نفر است و این همه تیم لیگ برتری دارد، این یعنی ما در باشگاه کار کردیم. تمام مربیان لیگ برتری ما به جز فوتبال هم بومی هستند. کدام استان می‌تواند این کار را انجام دهد؟

معاون سابق باشگاه مس رفسنجان در پاسخ به این پرسش که آیا نمی‌توانست با مدیرعامل جدید باشگاه مس کار کند، گفت: من روز اول که آقای پورمحمدی آمد استعفا دادم و او هم قبول نکرد و گفت تصمیم‌گیری می‌کنیم. بعد از آن رفت که تصمیم‌گیری کند! قطعاً اگر تمایل به ادامه همکاری داشتند زنگ می‌زدند. ما چهار سال برای این باشگاه زحمت کشیدیم و آن را به سطح اول کشور آوردیم. این اتفاق برای من یک دلخوری بزرگ شده است.