طراحی داخلی اداری – شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی مهران طاهری

با این تعریف بهتر است از مبلمان و اثاثیه بزرگ در اتاق کوچک و از مبلمان و اثاثیه کوچک در فضای بزرگ استفاده نکنید تا تناسب را در اندازه آن ها رعایت کرده باشید. اگر برای فضای مد نظرمان مبلمان انتخاب کرده ایم کافی ست طرح شماتیک آنها را با ابعاد حدودی و متناسب به صورت شماتیک با فرم های مربع و دایره روی کاغذ رسم کنیم و بعد اضلاع آنها را اندازه بزنیم و در چیدمان های مختلف آنها را بسنجیم تا بهترین و ایده آل ترین چیدمان را بدست بیاوریم. هر فضا علاوه بر عملکرد، شخصیت خاص خودش رو هم داره که این شخصیت با چیدمان مبلمان نشون داده میشه؛ مثلا نشیمن فضایی هست که افراد حول یک نقطه کانونی جمع میشن و میخوان اوقاتی رو باهم سپری کنن یا در اتاق خواب عملکردهای مختلف درون یک فضا تعریف میشن، پس باید تفکیک درستی بینشون صورت بگیره و این کارها با مبلمان امکانپذیر هست. ایجاد نقطه کانونی چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ بصری در فضاهای داخلی اهمیت زیادی داره. تاکید: تاکید در دنیای طراحی داخلی همان نقطه کانونی می باشد که می تواند کل طراحی شما را تحت شعاع قرار دهد. اگر دیوار خیلی بزرگی دارید، لازم نیست برای پر کردنش کل سطح رو با تابلوهای کوچک بپوشونید، کافیه از یک تابلو نسبتا بزرگ استفاده کنید یا اگر غذاخوری کوچکی دارین، نیازی به لوستر و چراغآویزهای خیلی بزرگ نیست چون برعکس فضای شما رو کوچکتر نشون میدن.

به این معنی که انعطاف جنبشهای مینیمال، آن را تبدیل به گزینهی مناسبی برای ارتقا سبک طراحی داخلی سنتی نموده است. گروه معماری رضا طاهری فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای ویلا از سال 1387 بصورت تخصصی آغاز نموده است.پس از طراحی و اجرای 600 واحد ویلایی و طراحی و نظارت بیش از 420 واحد ویلایی و بهره گیری از تیم خلاق معماری و مهندسین سازه اطمینان داریم نیاز شما را در زمینه طراحی ایده آل و اجرای با کیفیت برآورده می نماییم. 1. از اهمیت سبک و نظرسنجی از اعضای خانواده و رسیدن به یک سبک واحد چندین بار صحبت کردیم. در طراحی داخلی اداری باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشته باشید.

برخی از آنها به مشاغل آزاد روی میآورند که معمولا حجم کاریشان بیشتر است. نیاز سنجی: اینکه هر خانوادهای سبک زندگی مخصوص خودشون رو دارن و باید با توجه به این سبک خانه مناسبی داشته باشن تا در اون احساس راحتی کنن. در مکان هایی که انسان در طول روز به ان ها رفت و آمد دارد، مسائلی چون نقشه کشی، طراحی داخلی و ساخت و ساز محیط ها و فضاهایی هستند که می توانند در زیباسازی فضاها نقش داشته باشند و احساس بهتری به افراد بدهند. به چه صورت طراحی داخلی اداری یاد بگیریم؟ در هر دو صورت میتونید با توجه به نیازتون فضای داخلی رو دکور کنید (در ادامه در مورد دکوراسیون داخلی در خانه های نوساز و بازسازی شده به تفکیک صحبت میکنیم). همچنین در طراحی نمای مغازه یک اصل مهم این است که تابلو به هیچ عنوان شلوغ نباشد. برای مثال یک گوشه از محیط کار باید به گونه ای طراحی شود که همزمان دو نفر بتوانند در آنجا کار کنند، محل برگزاری یک جلسه کوچک باشد و همچنین محل استراحت فردی به حساب بیاید. یکی از اصول دکوراسیون داخلی رسیدن به یک وحدت همگانی هست. کابینت شرکتی (اقساطی) در چالوسبرند آرشام دکور در زمینه طراحی دکوراسیون و دکوراسیون داخلی با 16 سال سابقه درخشان که قابل استعلام هست ،میباشد.

در طراحی داخلی هم، این تقابل وجود دارد و هیچکدام ذاتا برتری خاصی بر دیگری ندارند. این سبک از دکوراسیون داخلی برخواسته از قلب امریکا است و حدود 200 سال قدمت دارد. حالا میشه حول این نقطه داستانسرایی کرد. مثلا در نشیمن با استفاده از یک شومینه یا کتابخانه، میشه نحوه چیدمان مبلها رو تعیین کرد و چشمها رو به این نقطه معطوف کرد یا با استفاده از یک اکسسوری خاص، دیواری با رنگ و طرح ویژه، اثری هنری توجهها رو جلب کرد. 3. قبلا گفتیم که چیدمان مبلمان شخصیت هر فضا رو تعیین میکنن، پس اینکه همه چیز رو به دیوار تکیه بدیم و مبلها رو اصطلاحا اتوبوسی بچینیم اصلا جلوه جالبی نداره. اصطلاحا باید برای فضا «نفس کش» گذاشت، اجازه بدین هوا جریان پیدا کنه.

همان طور که از نامش مشخص است، متخصصین دکوراتور منزل در تهران، میتوانند به صورت مستقل در “خدمت از ما” فعالیت کنند. ر بر عهده دارد و به طور کلی فضای گسترده تری برای انجام کار در این حیطه را به عهده میگیرد . مهم دقت به فقدان فضا و گستره پرسنل و کارکنان همین شرکت طراحی بایستی سبک و اعصاب انجام می شد که در نهایت همین ترافیک و رفت و آمد سبب ایحاد خلل در فرآیند کارها دفتر کار اداری ایحاد نگردد . با تاباندن نور به سرسرا و بخش های دلگیر اتاق، به آن ها قدری جذابیت ببخشید.

براساس حرفی که اول زدیم اینجا اولویتبندی اهمیت زیادی پیدا میکنه. از اینجا به بعد کار رو به متخصص بسپارید! این هنر برای بسیاری از مردم سرگرمی محسوب می شود زیرا بدون نیاز به هیچ گونه مدرک دانشگاهی می توانند خانه یا محل کار خود را طراحی کنند. مطمئنا الان دیگه اهمیت نور طبیعی بر کسی پوشیده نیست و طراحی فضاهای داخلی به سمتی پیش میره که تا حد ممکن حجم بیشتری نور وارد فضا بشه. تا به موقع ازشون استفاده کنید (صادقانه بگم بهتون، مود بورد معجزه میکنه، حتما ازش استفاده کنین. تهیه مود بورد (Mood Board): شاید براتون سوال پیش بیاد که مود بورد چیه؛ خیلی ساده است، قراره مجموعهای باشه از هر چیزی که دوست دارین تا با طراح و دکوراتور در میون بذارید یا در مراحل انتخاب جزئیات و خرید خودتون ازش استفاده کنید. توجه به فضاهای منفی شاید براتون غریب به نظر برسه اما اصل مهمی در طراحی معماری به شمار میاد. عناصر طبیعی مثل چوب و سنگ در این سبک زیاد به کار میرن و معمولا رنگهای گرم و خنثی در کنار هم دیده میشن. طراحی مجدد اجزایی مثل کابینت و کمد و … بنابراین کلیدی طراحی مطلوب و هوشمندانه­ ی فضای اداری و به در ادامه آن تامین فضایی حساس عملکرد راحت(آسایش) رضایتمندی کارکنان را افزایش و تولید(دستاورد) مناسب را ممکن ساخت.

بر همین مبنا می قدرت طراحی داخلی اداری را به انواع مختلفی شکل داد که هر کدام می تواند تلفیقی از اجزا گوناگون از رنگ و شکل و طرح باشند. انواع سبکهای دکوراسیون داخلی چیست؟ در سری سبکهای مدرن، تزئینات رفته رفته کمتر میشن و دکوراسیون به سمت کاربردی و عملگرا پیش میره، خطوط ساده و رنگها ملایم میشن. همونطور که گفتیم دکوراسیون داخلی دانشی هست که در هر فضایی کاربرد داره، مثلا در خانه برای به وجود آوردن فضایی گرم و صمیمی که موجب آسایش و راحتی اعضای خانواده میشه و نیازهای هریک از افراد رو فراهم میکنه، به کار میره. داشتن تعادل در هر فضایی یکی از مهمترین اصول به شمار میاد. برای داشتن طراحی داخلی مغازه نیازمند به اصولی است که باید به آن توجه زیادی داشت تا در عین زیبایی باعث جذب مشتری نیز باشد. در کنار این موضوع توجه به نوع چیدمان میزها و صندلیها و استفاده از تزئینات مفید و نورپردازی اصولی نیز اهمیت بالایی دارند و میتوانند بر موفقیت یا عدم موفقیتتان تأثیر بگذارند. برای داشتنِ بهترین دکوراسیون داخلی، چه اصولی رو رعایت کنیم؟ دکوراسیون داخلی عناصر و بخش های مختلفی دارد و می توان گفت به هر آنچه که در محیط خانه و اطراف و محل کار وجود دارد در ارتباط می باشد.

اگر مبل جداگانهای تهیه بشه، تقریبا هیچ فضای تنفسی در اتاق باقی نمیذاره و اینجاست که پای مبلمان چندمنظوره وسط میاد که بتونه نیازهای مختلفی رو برآورده کنه. اما به صورت کلی رنگ در یک فضا نباید باعث آشفتگی بصری بشه، یعنی نباید تضادهای افراطی عمدی داشته باشه و نباید افراد رو خسته، کسل و بیانرژی کنه. اصلاح طرحهای غیر اصولی و غیر استاندارد، به مراتب هزینه بیشتری را در پی دارد ضمن اینکه برای اصلاح کار (در صورت امکان اصلاح)، باید وقت زیادی را صرف کرد. پس بهتره بودجه کلی رو تعیین کنید، با توجه به نوع پروژه -نوساز یا بازسازی- کارهایی که باید انجام بشن رو لیست کنید و باتوجه به اهمیت و اولویت، به هر قسمت بودجهای رو اختصاص بدین تا کار راحتتر بشه. باتوجه به اصل تعادل، اینجا هم باید توازنی بین مثبت و منفی برقرار باشه و دکوراسیون خوب، دکوری نیست که پر از وسیله باشه. قبلا هم بهش اشارهای کردیم، یعنی باتوجه به تناسبات شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی فضا وسیله بچینید. در گذشته اغلب دیوارها تعیینکننده تفکیک فضایی بودن اما الان اکثر نقشهها به صورت باز و آزاد طراحی میشه، در نتیجه مبلمان باید حد هر فضا رو تعیین کنن، پس نحوه چیدمان اهمیت زیادی پیدا میکنه.

از نقش موثر مبلمان در دکوراسیون خانه گفتیم، باید بدونید که انتخاب مبلمان مناسب براساس سبک و نیاز به فضایی که در اون استفاده میشه هم بستگی داره. تعادل فضایی و بصری الزاما به معنای تقارن نیست، اتفاقا تقارن بیش از حد اصلا در دکوراسیون داخلی توصیه نمیشه. به دلیل تنوع مبلمان و کاربرد اونها، انتخاب و چیدمان اهمیت زیادی پیدا میکنه و همین اصول فضای شما رو خوب یا بد میکنه. سادهترین تعریف برای بافت این هست که شما بتونین لمسهای متفاوتی رو در یک فضا تجربه کنید؛ مثلا همنشینی چوب و فلز درکنار چرم و پشم با ظرافت گیاهان و حس طبیعی حصیر و … در استفاده از گل و گیاه میشه خلاقیتهای زیادی نشون داد، مثلا دیوارهای سبز، پاسیو، گلدانهای آویز و … 2. از تعادل به عنوان یکی از اصول و از رنگ به عنوان عنصر دکوراسیون داخلی صحبت کردیم که ترکیب این دو نشون میده شما باید در انتخاب رنگ حد تعادل رو رعایت کنید. سبک و استایل که در این مطلب بارها و بارها ازش حرف زدیم و نشون میده چه نقش پررنگی در دکوراسیون داخلی داره. اما نکته جالبش این هست که ظاهری مدرن داره اما در عین حال عناصر سنتی رو هم در خودش جای میده.

مسلما در این اتاق انتخاب یک تخت دونفره کینگسایز با سرتخت خیلی بزرگ و تزئینات فراوان و رنگ تیره اصلا انتخاب درستی نیست، چون فضا رو از اینی که هست کوچکتر جلوه میده یا برای مطالعه، آرایش، نگهداری لباس و وسایل و … تعیین و تقسیم بودجه: در همه کارها مسلما بودجه حرف اول رو میزنه. مثلا قابهایی که قراره روی دیوار نصب بشن، نباید خیلی بالا یا خیلی پایین باشن، تراز درست، خط دید هر فرد هست که مثلا در فضای غذاخوری که اغلب افراد نشسته هستن، این خط دید پایینتر میاد یا انتخاب جای اصلی تلویزیون هم از همین قانون پیروی میکنه. اغلب، پروژههای نوساز برای دکوراسیون داخلی گزینههای بهتری هستن، چون با دید بازتری انتخاب شدن و نکات اصلی در اونها مدنظر قرار گرفته. سبکهای سنتی و کلاسیک پر از جزئیات، حکاکی، خط و خطوط تزئینی هستن، در صورتی که آشپزخانه های مدرن در نهایت سادگی اجرا میشن. در صورتی که برای موضوع مورد نظر نیاز به مجوز است، باید مجوز را فراهم کنید. و وقتی فرد مدنظرتون رو پیدا کردین، تمام مراحلی که تا الان طی کردین رو به اشتراک میگذارین.