طاهری: بودجه هیچ باشگاهی به سازمان لیگ فوتبال اعلام نشد/ فقط پنجره نقل وانتقالاتی 4 باشگاه باز است!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

مربی بدنساز: مدرک مربیگری سطح یک آسیا

باشگاه‌ها مکلف به اعلام بودجه هستند
طبق مقررات جدید نقل‌وانتقالات و الزامات رعایت سقف بودجه از سوی باشگاه‌ها که مورد تأکید نهادهای نظارتی هم هست، باشگاه‌ها تا تاریخ 25 تیر 1402 مکلف به اعلام بودجه خود به سازمان لیگ فوتبال ایران هستند و بدون اعلام بودجه، سامانه نقل‌وانتقالاتی باشگاه‌ها باز نمی‌شود. متأسفانه تا این لحظه، هیچ باشگاهی بودجه خود را به سازمان لیگ اعلام نکرده و هیچ اقدامی برای ثبت قرارداد بازیکنان تیم‌شان انجام نداده‌اند؛ این در حالی است که نقل‌وانتقالات از 20 خرداد آغاز شده است.

فهرست مجاز تیم‌ها
هر تیم می‌تواند 19 بازیکن بزرگسال، شش بازیکن زیر 23 سال و شش بازیکن زیر 21 سال داشته باشد که مجموعاً 31 بازیکن می‌شود. البته یک فهرست سهمیه بازیکنان خاص (محدویت سنی) هم داریم که هر باشگاه می‌تواند شش بازیکن آکادمی و رده‌های پایه خود را به‌صورت قرضی به تیم‌های دیگر قرض بدهد که نام آنها در این فهرست سهمیه خاص قرار می‌گیرد. منظور از بازیکنان آکادمی همان بازیکنان کنونی امید و جوانان باشگاه است.

مربی دروازه‌بانان: مدرک مربیگری سطح دو آسیا

شایان ذکر است که در فهرست 19 نفره، هر باشگاه حداکثر می‌تواند 1+5 بازیکن خارجی جذب کند که یکی از این بازیکنان حتماً باید از قاره آسیا باشد.

مدارک لازم برای مربیگری در لیگ برتر
طبق دستور‌العمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان، کادر فنی تیم‌ها برای فعالیت در لیگ برتر به شرح زیر است:

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2921383

سرمربی و مربیان: مدرک A آسیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرشید طاهری در گفت‌وگو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، توضیحاتی در مورد فهرست بازیکنان مجاز تیم‌ها، مربیان و شرایط نقل‌وانتقالات لیگ برتر فوتبال به شرح زیر اعلام کرد:

فقط پنجره نقل‌وانتقالاتی 4 باشگاه باز است
یکی از شروط اصلی ثبت قرارداد و صدور کارت بازیکنان باشگاه‌های مختلف، نداشتن بدهی و گرفتن مجوزهای لازم از سوی کمیته‌های تعیین وضعیت، انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال است. تاکنون فقط چهار باشگاه سپاهان اصفهان، نساجی مازندران، ملوان بندر انزلی و گل‌گهر سیرجان هیچ بدهی ندارند و پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه‌ها باز است. سایر باشگاه‌ها هرچه زودتر باید نسبت به رفع مسدودی پنجره نقل‌وانتقالاتی خود اقدام کنند.

البته با توجه به مصوبه کارگروه نقل‌وانتقالات، مربیان و سرمربیان برای ثبت قرارداد فصل جدید خود باید تأییدیه اعتبار مدرک مربیگری خود را از کمیته آموزش فدراسیون دریافت و به سازمان لیگ فوتبال ارائه کنند.