صعود مقتدرانه جوانان ایران به مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، تیم فوتبال جوانان ایران عصر امروز (یکشنبه) در سومین و آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا به مصاف امارات رفت و با دو گل این تیم را شکست داد.

شاگردان عبدالصمد مرفاوی که پیش از این با پیروزی برابر قرقیزستان میزبان و برونئی تا حدودی صعود خود را از گروه J مسابقات قطعی کرده بودند، بازی برابر امارات را هم هجومی آغاز کردند. نیمه نخست البته با وجود موقعیت‌های که جوانان ایران روی دروازه حریف ایجاد کردند، با تساوی بدون گل به پایان رسید. شاگردان مرفاوی در نیمه دوم هم به حملات خود ادامه دادند تا اینکه در دقیقه 70 روی حرکت زیبای سعید سحرخیزان، گل اول بازی به ثمر رسید تا ملی‌پوشان مزد زحمات خود را بگیرند.

در ادامه جوانان به کنترل بازی پرداختند تا اینکه در واپسین لحظات نیمه دوم و دقیقه 5+90، امیر ابراهیم‌زاده تیر خلاص را به تیم امارات کرد تا تیم ملی با دو گل به پیروزی برسد. بدین ترتیب تیم جوانان ایران با 11 گل زده و بدون گل خورده، با اقتدار و صدرنشینی مرحله گروهی را با سه برد پشت سر گذاشت تا آماده مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا در ازبکستان شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2775938