صدور “اعلان قرمز” برای دستگیری علی کریمی نیازمند دستور مقام قضائی است- اخبار حقوقی و قضایی – اخبار اجتماعی تسنیم

اما بر اساس ضوابط و قوانین، اینترپل کشورمان برای صدور اعلان قرمز نیازمند درخواست رسمی یا دستور مقام ذیربط قضائی است تا نسبت به این کار اقدام کند؛ بنابراین صدور اعلان قرمز برای دستگیری علی کریمی نیازمند اقدام قاطع دستگاه قضائی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طی ساعات گذشته خبر صدور اعلان قرمز یا Red Notice اینترپل ایران برای بازداشت “علی کریمی” در فضای مجازی منتشر اما دقایقی بعد تکذیب شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2779307

 از طرفی با هشدار جدی و شدید‌اللحن رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه: “افرادی که با حمایت نظام مشهور شدند ولی با دشمن همصدا و همدست شدند و دشمن با زبان آنها و محتوای فضای مجازی آنها جوانان را تحریک کرد و به خیابان‌ها کشاند، اینها مجازات می‌شوند و به سزای عمل خود خواهند رسید و باید خسارت‌های مادی و معنوی که در اغتشاشات تحمیل شده است را پرداخت کنند” مطالبه مردمی دستگیری علی کریمی، فوتبالیست سابق که به‌تازگی ژست رهبری اپوزیسیون و اغتشاشات اخیر را گرفته است، مطرح شد.

لازمه دستگیری و محاکمه علی کریمی، اعلان قرمز از سوی اینترپل ایران است تا پلیس کشوری که کریمی در آنجا مستقر است او را دستگیر و به ایران مسترد کند و محاکمه او انجام شود.