شکوری: بلاتکلیفی مدیریتی استقلال آخر فصل خودش را نشان می دهد/ خلاء بازیکن تأثیرگذار مشهود بود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

هادی شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزای تسنیم، در خصوص جدایی ساپینتو از استقلال، اظهار داشت: ابتدا به عنوان یک فرد ایرانی برای ساپینتو آرزوی موفقیت دارم، به هر حال زحمات زیادی کشید. با توجه به اینکه در بخش زیادی از باشگاه‌های ایرانی شرایط حرفه‌ای وجود ندارد بعضی مسائل برای مربیان خارجی خیلی سخت است. هر مربی نقاط ضعف و قوتی دارد، در برخی از بازی‌ها مربی پرتغالی با هیجاناتی که لب خط داشت و روحیاتی به بازیکنان درون زمین القا کرد، تیم نتیجه گرفت. از طرف دیگر در بعضی بازی‌ها این هیجان به نفع تیم نبود. از آنجایی که خودم مربی هستم نمی‌توانم کسی را مقصر بدانم. یکسری شرایط و فشارهای روحی وجود داشت که باعث می‌شد سرمربی چنین روحیاتی از خود بروز بدهد.

پیشکسوت استقلال با ارائه راهکار برای بهبود وضعیت آبی‌پوشان، گفت: ابتدا باید در زمان‌بندی مناسب مدیرعامل باشگاه و بلافاصله بعد از آن انتخاب سرمربی انتخاب شود. در حال حاضر صحبت‌هایی مطرح می‌شود که برای انتخاب مربی مذاکره می‌کنند. این موضوع از رویکرد حرفه‌ای به دور است و به تیم ضربه می‌زند.

وی افزود: با توجه به بلاتکلیفی و شرایط مدیریتی که در استقلال وجود داشت و بی‌پولی که درون باشگاه بود بیشتر از این جایگاه هم از استقلال توقع نمی‌رفت. با این حال اگر کمی دقت و شانس بازیکنان بیشتر بود چه بسا که در لیگ برتر استقلال قهرمان می‌شد. در حال حاضر سناریو همان سناریو سال‌های پیش است. این بلاتکلیفی به تیم لطمه می‌زند و آخر سال خودش را نشان می‌دهد.

شکوری در پاسخ به این سؤال که به نظر او گزینه داخلی یا خارجی برای هدایت استقلال مناسب است، تصریح کرد: معمولاً افرادی که به عنوان سرمربی استقلال انتخاب می‌شوند، در کار خود توانمند هستند اما هر مربی توانمندی به یک بازه زمانی احتیاج دارد تا بازیکنان و شرایط تاکتیکی را مناسب با تدابیرش پیش ببرد. نباید زمان را از دست داد. مدیرعامل و سرمربی استقلال باید در کمترین زمان و به بهترین شکل ممکن انتخاب شوند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2907778

وی با اشاره به یکی از نقاط ضعف استقلال در فصل گذشته عنوان کرد: شاید استقلال باید ابتدای فصل قبل بهتر یارگیری می‌کرد. اگر 2 بازیکن رهبر و تأثیرگذار در ترکیب استقلال حضور داشتند، شرایط قطعاً بهتر پیش می‌رفت. فصل گذشته بیشتر بازیکنان استقلال جوان و شرایط یکسانی داشتند، بنابراین این خلاء در تیم به چشم آمد. در بازی‌های بزرگ خلاء بازیکن تأثیرگذار مشهود بود. یکسری از بازیکنان هم عملاً مازاد بودند و کارایی آنچنانی برای تیم نداشتند. در فصل آینده باید به این موارد توجه شود.