شکست پروژه صهیونیست ها در جام جهانی قطر- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2818532

وی در بررسی عملکرد تیم ملی ایران تصریح کرد: ظرفیت‌های فوتبال ایران بر کسی پوشیده نیست و ما  استعدادهای شایسته‌ای داشتیم که به همراه خودمان به دوحه نبردیم و بزرگ ترین اشتباه ما تصمیمات نادرست و استراتژی غلط بود. انتخاب کی‌روش مربی ناکام و شکست خورده در جام 2019، در کلمبیا، در مصر و بازگشت به او در فاصله کوتاه به جام جهانی موجب شد هیچ دستاوردی در این جام نداشته باشیم. ما می‌توانستیم با ترکیبی جوان‌تر و استفاده از بازیکنانی شایسته به جام جهانی برویم. بازیکنانی مثل محمد محبی، امید نورافکن، اسماعیلی‌فر و سامان فلاح شایسته حضور در جام جهانی بودند اما این فرصت را به آنها ندادیم. تاسف انگیز است که ما هیچ دستاوردی در این دوره نداشتیم، چرا که علاوه بر عدم صعود حتی به بازیکنان جوان‌مان فرصت ندادیم حضور در جام جهانی را تجربه کنند. توانایی بازیکنان جوان‌مان را به فوتبال اروپا نشان ندادیم تا مثل تجربه جام جهانی 1998 زمینه حضور بازیکنان فوتبال ایران در اروپا فراهم شود و تنها روی بازیکنان بالای 30 سال سرمایه گذاری کردیم که در آینده نمی‌توانند کمکی به فوتبال ما کنند. کى‌روش به استفاده از بازیکنان جوان و شاغل در لیگ اعتقاد و علاقه‌اى ندارد. بر همین اساس باید بگوییم همه فرصت‌ها را با اشتباهات خودمان در این جام از دست دادیم.

مدیر سابق روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پایان با تاکید بر پیشرفت و توسعه فوتبال آسیا که نشانه آن حضور سه نماینده آسیا در یک هشتم نهایی بود گفت: علاوه بر پیشرفت فنی فوتبال آسیا یکی از ویژگی های جام جهانی قطر حضور پررنگ فلسطین بود. فلسطین طبیعتا در جام جهانی شرکت نداشته اما پرچم و یاد فلسطین در همه بازی‌ها و ورزشگاه‌ها خصوصا در بین تماشاگران کشورهای آسیایی، اسلامی و عربی دیده شد. این تصویر بسیار زیبایی است که بازیکنان مراکش با پرچم فلسطین جشن صعود به یک چهارم نهایی را برگزار می‌کنند. در سوی دیگر صهیونیست‌ها به دنبال استفاده از فرصت حضور در دوحه به بهانه جام جهانی بودند. خبرنگاران و گزارشگران تلویزیون‌های صهیونیستی به میان تماشاگران عرب می‌رفتند تا با آنها گفت‌و‌گو کنند اما واکنشی به جز خشم مشاهده نکردند. فوتبال دوستان کشورهای مختلف سازش را نمی‌پذیرند و حاضر به گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی نبودند. در واقع این شکستی بزرگ و واضح برای پروژه سازش صهیونیست‌ها بود که در دوحه اتفاق افتاد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد جواد پاینده روزنامه نگار و کارشناس ورزشی در گفت‌و‌گو با برنامه «وار» شبکه تلویزیونی العالم در بررسی عملکرد تیم‌های ملی آسیایی حاضر در جام جهانی گفت: بدون تردید ژاپن موفق‌ترین نماینده فوتبال آسیا در این دوره از رقابت‌های جام جهانی بود که حتی شایستگی رسیدن به جمع 8 تیم برتر را داشت اما با بدشانسی از این مرحله حذف شد. شاخصه فوتبال ژاپن، حتی استرالیا ، عربستان و کره‌جنوبی در این دوره شجاعت بود که از حریفان نامدار و بزرگی که مقابل خود می دیدند، ترسی نداشتند و با اعتماد به نفس و شجاعت فوتبال قابل دفاعی ارائه دادند در سوی دیگر مشکل فوتبال ما این بود که بر اساس تفکرات کی‌روش از حریفان بزرگ می‌ترسیم و تنها به دنبال رسیدن به تساوی یا شکست‌های کمرنگ هستیم.

کارشناس تلویزیون العالم همچنین در خصوص عملکرد قطر و عربستان در این دوره از رقابت‌ها گفت: از تیم ملی قطر با این جمعیت محدود نمی‌توان انتظاری بیشتری داشت. آنها در جام ملت‌های آسیا 2019 به عنوان قهرمانی رسیدند و در این دوره اردوها و بازی‌های تدارکاتی متعددی داشتند اما از فضای مسابقات باشگاهی دور بودند و به عقیده من بازیکنان قطری با آمادگی مطلوب در این رقابت ها حاضر نشدند. در مورد عربستان هم باید بگویم تنها تفاوت تیم ملی ایران و عربستان در انتخاب نادرست سرمربی بود. ما بعد از جام ملت های 2019 می‌توانستیم هروه رنار را به ایران بیاوریم و پروژه پیشرفت را با این مربی آغاز کنیم، مربی که شغلش را بسیار دوست دارد، برای کارش وقت می‌گذارد، بازی‌های لیگ و مسابقات تیم‌های مختلف را زیر نظر می‌گیرد و در نهایت تحولی در فوتبال یک کشور ایجاد می‌کند. در این دوره هم پیروزی بزرگ مقابل آرژانتین با فلسفه فوتبال رنار به دست آمد که موفقیت قابل توجهی بود و فکر می‌کنم بعد از جام 1994 این بهترین نمایشی بود که از عربستان در جام‌های جهانی شاهد بودیم.