شهره موسوی؛ آینه عبرت تأیید صلاحیت تاج- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

حالا انتخابات فدراسیون فوتبال پیش روست. انتخاباتی که 8 شهریور ماه مشخص می‌کند چه کسانی برای دو سال و نیم، رئیس، نایب رئیس اول و دوم و عضو هیئت رئیسه به عنوان نماینده باشگاه‌ها خواهند بود. در گیر و دار این انتخابات، بحث تشکیل پرونده برای مهدی تاج به عنوان یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال بسیار داغ است. با توجه به گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس و سازمان بازرسی، تاج در پرونده تضییع اموال عمومی که مربوط به قرارداد مارک ویلموتس بوده، متهم ردیف اول شمرده می‌شود و ممکن است فدراسیونی که از شش ماه پیش تاکنون رئیس و نایب رئیس ندارد، دوباره وارد چالش دیگری شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2753565

آیا اکنون که فوتبال در اوضاع مناسبی قرار نداشته و به لحاظ مدیریتی در شرایطی بی‌ثبات قرار دارد، بهتر نیست تصمیمی گرفته شود تا بار دیگر با سرنوشت فوتبال بازی نشود؟ به نظر می‌رسد با شرایط امروز مهدی تاج، حضور او در انتخابات بازی با سرنوشت فوتبال است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، از اکثریت افتاده است. فارغ از نبود رئیس و نواب رئیس اول و دوم، این افتادن از اکثریت یک دلیل عمده دارد و آن هم حضور شهره موسوی در بازداشت است. نایب رئیس سومی که دوره حضورش در هیئت رئیسه به یک سال نکشیده، به دلیل پرونده قضایی بازداشت شد و حتی در مجمع عمومی پس از عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم هم حضور نداشت. پس از برکناری عزیزی خادم، هیئت رئیسه جسته گریخته جلساتی را برگزار کرد و به دنبال عزل مهرداد سراجی و غیبت شهره موسوی، دیگر جلسه‌ای به شکل رسمی برگزار نشده است.

حضور افراد دارای پرونده قضایی در فوتبال جای نگرانی و بررسی دارد کما اینکه در فیفا نیز اینگونه است. جایی که سپ بلاتر پس از انتخاب مجددش به عنوان رئیس فیفا، از ریاست فدراسیون جهانی فوتبال کنار رفت و انتخاباتی جدید برگزار شد. آن هم در حالی که پرونده بلاتر هنوز بررسی نشده و او هم فقط متهمی بود که پرونده‌اش به دادگاه ارسال شد.

هنوز اسامی نامزدهای نهایی انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام نشده و پرونده نامزدها از جوانب مختلف در حال بررسی است. یعنی این امکان وجود دارد که شرایط برخی نامزدها برای حضور در انتخابات احراز نشود، اما یک سؤال مهم مطرح است که آیا مهدی تاج با توجه به مواردی که ذکر شد و پرونده بازی که دارد تأیید صلاحیت خواهد شد یا خیر؟ در واقع با توجه به پرونده قضایی که برای او و هفت عضو سابق هیئت رئیسه تشکیل شده، باید استعلام‌های لازم در خصوص شرایط این نامزد انتخابات گرفته شود. با این وجود حال و روز امروز فوتبال باید آینه عبرتی باشد برای آنهایی که برای فوتبال تصمیم گیرنده هستند و اجازه ندهند تجربه مشابه دیگری رخ داده و با آینده فوتبال ایران بازی شود.