شهردار مشهد: هیچکس در ماجرای تیم شهر خودرو از ما کمک نخواست/ تیم‌داری نمی‌کنیم- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2748666

وی درباره گلایه اعضای تیم شهر خودرو از عدم حمایت از این تیم به‌عنوان تنها نماینده استان خراسان رضوی و شهر مشهد در سطح اول فوتبال کشور تصریح کرد: این موضوع را باید اداره کل ورزش و جوانان استان پاسخ بدهد. ما مدیریت شهری داریم و سیاست‌مان حمایت از ورزش همگانی، ورزش محلات و شادی و نشاط مردم است. در واقع ورزش قهرمانی به شهرداری و مدیریت شهری بازنمی‌گردد. ما در عرصه ورزش قهرمانی متولی خاص یعنی وزارت ورزش و همچنین فدراسیون‌های مربوطه را داریم. البته در دو زمینه حمایت لازم را انجام می‌دهیم؛ ابتدا ورزش معلولان و دیگری ورزش بانوان، ولی در سایر عرصه‌های ورزش قهرمانی براساس سیاست دوره ششم مدیریت شهری، مبنای‌مان این است که متولی مربوطه کمک کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، عبدالله ارجائی شهردار مشهد در حاشیه برگزاری رویداد هم‌افزایی مدیریت، درباره شرایط تیم شهر خودرو به‌عنوان نماینده این شهر در فوتبال کشور، گلایه‌هایی که فصل گذشته در مورد عدم حمایت مسئولان شهری از این تیم وجود داشت و همچنین اختلاف میان مالک باشگاه با هیئت فوتبال استان گفت: این یک مقوله کاملاً ورزشی است و از نظر ما باید فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش آن را حل و فصل کنند. با توجه به اینکه متولی مربوطه وجود دارد، شهرداری مشهد در این باره ورود در عرصه مدیریتی نمی‌کند. ضمناً کسی هم از ما کمک نخواست که به ماجرا ورود کنیم. به هر حال اگر کمکی از دست‌مان بر بیاید، در خدمتیم، ولی متولی مربوطه در درجه اول فدراسیون فوتبال و سپس وزارت ورزش هستند و ما در این زمینه مطالبه‌گر هستیم.

شهردار مشهد درباره احیای تیم‌های فوتبالی مثل ابومسلم و شهر خودرو در این شهر گفت: بحث ما فقط فوتبال نیست. ورزش که فقط فوتبال نیست. فوتبال یک ورزش پرطرفدار است و ما هم این را قبول داریم، حرف ما این است که این کار وظیفه ما نیست. وظیفه اصلی متوجه متولیان آن است که همان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان می‌شوند. اگر کمکی در زیرساخت‌ها لازم باشد، ما در خدمتیم، اما اینکه شهرداری تیم‌داری کند، اینگونه نیست.